Témata: Kerbal Space Program (Game)

Conquistador - 10/11/2011 - 11:50

Chtěl bych založit toto téma na tuto velmi sympatickou hru, která se celá točí ohledně kosmonautiky a jakou pomocí se dostat na orbitu a dále.

Krom toho bych měl otázku na hry znalé, jakou pomoci se dostali na orbitu měsíce co dokonce na něj... (a zpět – ideálně) udělali jste oblet kolem planety a klasikou osmičku nebo máte jiný návod... Funguje ve hře hvězdná mechanika?


Agamemnon - 10/11/2011 - 12:28

fyzika tej hry vyzera realne, a z toho mala, co viem, a co som skusal, tak sa tak aj sprava
vacsina ludi, co som videl, tak to robila zapalenim motora v periaxis az kym sa apoaxis nedostal ku mesiacu - zvycajne ho davali trochu za mesiac...

z osobnej skusenosti nvm, to sa mi zatial nepodarilo ani zachytenie na orbite mesiaca ale su videa na youtube, pripadne na webe hry na fore su nejake obrazkove navody, ako sa tam dostat...


raul - 10/11/2011 - 13:26

citace:
Chtěl bych založit toto téma na tuto velmi sympatickou hru, která se celá točí ohledně kosmonautiky a jakou pomocí se dostat na orbitu a dále.

Krom toho bych měl otázku na hry znalé, jakou pomoci se dostali na orbitu měsíce co dokonce na něj... (a zpět – ideálně) udělali jste oblet kolem planety a klasikou osmičku nebo máte jiný návod... Funguje ve hře hvězdná mechanika?


Tak pro osvojení reálné orbitální mechaniky bych spíš doporučil klasický Orbiter. Je tam k dispozici i spousta přesných navigačních pomůcek a vše je velmi reálné.
V KSP je vše takové velmi velmi zjednodušené, ale pravda že více přívětivé. Není to tedy ani Země, ani Měsíc. Navigovat zde lze jen přibližně pomocí náhledu 'M'. Co jsem to včera večer zkoušel, tak při transferu na 'Mun', jsem jen zvednul Ap kousek za úroveň jeho orbity a když jsem se netrefil napoprvé, tak pak několik obletů po eliptické dráze jen čekal než se 'přepnu' do jeho gravitační sféry. Samozřejmě je potřeba už při startu přesně hlídat rovinu dráhy s Munem. Pak už jen zabrzdit na jeho orbitu a pokusit se přistát. Motorovou sekci pro lander jsem ale nějak nenašel.


Agamemnon - 10/11/2011 - 13:39

citace:
citace:
Chtěl bych založit toto téma na tuto velmi sympatickou hru, která se celá točí ohledně kosmonautiky a jakou pomocí se dostat na orbitu a dále.

Krom toho bych měl otázku na hry znalé, jakou pomoci se dostali na orbitu měsíce co dokonce na něj... (a zpět – ideálně) udělali jste oblet kolem planety a klasikou osmičku nebo máte jiný návod... Funguje ve hře hvězdná mechanika?


Tak pro osvojení reálné orbitální mechaniky bych spíš doporučil klasický Orbiter. Je tam k dispozici i spousta přesných navigačních pomůcek a vše je velmi reálné.
V KSP je vše takové velmi velmi zjednodušené, ale pravda že více přívětivé. Není to tedy ani Země, ani Měsíc. Navigovat zde lze jen přibližně pomocí náhledu 'M'. Co jsem to včera večer zkoušel, tak při transferu na 'Mun', jsem jen zvednul Ap kousek za úroveň jeho orbity a když jsem se netrefil napoprvé, tak pak několik obletů po eliptické dráze jen čekal než se 'přepnu' do jeho gravitační sféry. Samozřejmě je potřeba už při startu přesně hlídat rovinu dráhy s Munem. Pak už jen zabrzdit na jeho orbitu a pokusit se přistát. Motorovou sekci pro lander jsem ale nějak nenašel.


niektori pristavaju s tymi rcs motormi... a niektori s motormi s roznych modov - tam su aj motory pre lander potom hehe...


Conquistador - 10/11/2011 - 14:34

no ja do toho nastahoval mody momalu za 1 giga kapacity disku, načítá se to velmi pomalu ale pak těch možnosti... teď jsem sestrojil raketu která doletí na orbitu 180 km na jeden stupeň a druhý velmi výkonný mne na měsic dostane, zatim mam kabinu a prislušenství a lender nebude moc vážit....

Jinak jsem se chtěl zeptat jestli se muže stykovat na orbite s jiným tělesem? a po případě jak?... protože to vypadá že na urychlovacím stupni budu mit dost paliva na to abych ho mohl nechat na orbitě měsice a pak se k němu vrátit ...


Agamemnon - 10/11/2011 - 14:38

citace:
Jinak jsem se chtěl zeptat jestli se muže stykovat na orbite s jiným tělesem? a po případě jak?... protože to vypadá že na urychlovacím stupni budu mit dost paliva na to abych ho mohl nechat na orbitě měsice a pak se k němu vrátit ...


zatial sa to neda, co som cital na fore plany pre dalsie verzie, tak je v plane aj stykovanie na orbite (= stanice, interplanetarne sondy), a dokonca aj eva


Conquistador - 10/11/2011 - 14:44

No model stanice jsem uz viděl (vypadá parádně) tak jsem zvedavý... jestě by to chtelo padak aby byl interní součastí kapsle nebo aby to byl pod modul... Protože mam padak a nad ním LAS... LAS stejně jako kryty horní části odhazuji v 70-80 km, ale pak kdyz mám ten padak tak nemohu mít stykovačku... (připadnou) jinak je to super hra ocenil bych mód na gravitaci a fyziku země..

Jinak už je mod na montaž sond (misto kabiny) i sondy/družice jako modul co muže člověk odhodit.


Agamemnon - 10/11/2011 - 14:56

citace:
No model stanice jsem uz viděl (vypadá parádně) tak jsem zvedavý... jestě by to chtelo padak aby byl interní součastí kapsle nebo aby to byl pod modul... Protože mam padak a nad ním LAS... LAS stejně jako kryty horní části odhazuji v 70-80 km, ale pak kdyz mám ten padak tak nemohu mít stykovačku... (připadnou) jinak je to super hra ocenil bych mód na gravitaci a fyziku země..

Jinak už je mod na montaž sond (misto kabiny) i sondy/družice jako modul co muže člověk odhodit.


hmm, 80km je uz nad atmosferou, ak sa nemylim, nie?


Conquistador - 10/11/2011 - 15:50

jj atmosfera konci tak 60-70 ale nekdy je odhodím i dřive teď zkouším ruzné varianty...

Nevím jestli je to tak správně ale moje raketa po odhození startovacích raket na pevné palivo + hoří hlavní stupeň se raketa na chvili spomalí -nemám plný tah motorů (pač se jinak raketa začne vybočovat z dráhy) a po vyčerpaní urcitého paliva z hlavních nádrží 1 stupně (první stupeň je velký jako stupeň rakety Eněrgia možná trošku větší) ovšem opět zrychluje... (je to těžká mrcha)


Agamemnon - 10/11/2011 - 16:41

citace:
jj atmosfera konci tak 60-70 ale nekdy je odhodím i dřive teď zkouším ruzné varianty...

Nevím jestli je to tak správně ale moje raketa po odhození startovacích raket na pevné palivo + hoří hlavní stupeň se raketa na chvili spomalí -nemám plný tah motorů (pač se jinak raketa začne vybočovat z dráhy) a po vyčerpaní urcitého paliva z hlavních nádrží 1 stupně (první stupeň je velký jako stupeň rakety Eněrgia možná trošku větší) ovšem opět zrychluje... (je to těžká mrcha)




myslím, že ten pokles rýchlosti je normálny... však raketa stratí veľkú časť ťahu...


Agamemnon - 11/11/2011 - 22:28

tak som sa pokúsil pristáť na mesiaci a trošku som do neho narazil
išlo mi to vcelku dobre, až kým som nejakých 500m nad mesiacom nezistil, že som zabudol zastaviť pohyb pozdĺž povrchu, a keďže som nemal dosť paliva na to, aby som to skúsil znovu, tak ma to po dotyku prevrátili a that was it

ale ako... na prvý pokus to bolo dobre, celkom som spokojný so sebou [Edited on 11.11.2011 Agamemnon]


Agamemnon - 12/11/2011 - 17:50

tak sa mi podarilo úspešne pristáť na mesiaci - na tretí pokus a aj som sa vrátil, aj keď s tým som veľmi nepočítal, tesne po štarte z mesiaca... hehe


Conquistador - 12/11/2011 - 18:04

Já se porád snažím už mám raketu která je opravdu povednená, dokonce mám její různé verze.
Lehkou na cestu na leo - stanice, lehkou vezri s 3 stupněm na cestu dál/oblet měsíce a pak těžkou na let dal než za měsíc a s velkou kapacitou nesených nákladů, všechny mají stejný základ je to fajn takovy Falcon 9/Angara, kapalinové boostery atd.

Už jsem měsic dokonce 2 x měsíc přeletel a minul ... mám vše krásně zakrytované ale pod areodinamický kryt se mi nevejde modul s přistavacíma nožičkama, a tak jsem spíš postavil planetolet na cestu k dalším tělesům (mají prý udělat celou sluneční soustavu a jednu blízkou hvězdu).

Krom toho jak jsem se raz dostal do gravitace měsice tak se mi hra kousla... musí to nějak vyladit protože starty velkých raket z mnoha kusu jsou utrpení a to mám celkem herní mašinu doma.

Jinak mi chybí celkem průchod atmosférou a opalování loďi...


Agamemnon - 12/11/2011 - 18:15

citace:
Já se porád snažím už mám raketu která je opravdu povednená, dokonce mám její různé verze.
Lehkou na cestu na leo - stanice, lehkou vezri s 3 stupněm na cestu dál/oblet měsíce a pak těžkou na let dal než za měsíc a s velkou kapacitou nesených nákladů, všechny mají stejný základ je to fajn takovy Falcon 9/Angara, kapalinové boostery atd.

Už jsem měsic dokonce 2 x měsíc přeletel a minul ... mám vše krásně zakrytované ale pod areodinamický kryt se mi nevejde modul s přistavacíma nožičkama, a tak jsem spíš postavil planetolet na cestu k dalším tělesům (mají prý udělat celou sluneční soustavu a jednu blízkou hvězdu).

Krom toho jak jsem se raz dostal do gravitace měsice tak se mi hra kousla... musí to nějak vyladit protože starty velkých raket z mnoha kusu jsou utrpení a to mám celkem herní mašinu doma.

Jinak mi chybí celkem průchod atmosférou a opalování loďi...


tú chybu, čo sa hra zasekla pri zmene centra gravitácie, už fixli - aspoň podľa changelogu ku poslednej verzii (z dnes, či včera)...
a teraz idú optimalizovať, do ďalšej verzie (0.13) - čo sa hodí lebo ja to hrám na 3 a pol roku starom notebooku s integrovanou intel grafikou takže na tú optimalizáciu čakám... a ten obrázok je v takej veľkosti, ako to hrám, aby som to vôbec mohol ovládať nejak

ja ten prílet na mesiac riešim tak, že urobil elipsu s apoapsix tesne za dráhou mesiaca a krúžim po nej dovtedy, kým ma mesiac nezachytí, potom spomalím pri mesiaci, až kým nemám orbit s nízkou výškou - okolo 60km a potom z toho pristávam... nedokážem si predstaviť, ako by som odhadol prelet v štýle apolo - priamo na orbit mesiaca, heh...

a raketu mám podobne - ale len 2 verzie - jednu normálnu a jednu heavy - a mám to skôr v štýle ariane... ešte mi to tak aj vyzerá - teda ľahká verzia, s 2 boostrami

a mám aj nožičky, ktoré sa mi vojdú do krytu - z modu KSP Silisko - to je jediný, ktorý mám stiahnutý...


Dugi - 12/11/2011 - 18:15

Tuhle hru už chvíli hraju a je to opravdu paráda. Mám ale dotaz - kde se dají stáhnout ty další "stavební komponenty" - třeba přistávací nožičky pro Měsíc?


Agamemnon - 12/11/2011 - 18:24

citace:
Tuhle hru už chvíli hraju a je to opravdu paráda. Mám ale dotaz - kde se dají stáhnout ty další "stavební komponenty" - třeba přistávací nožičky pro Měsíc?


ja som sťahoval z fóra... konkrétne tu:
http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?board=14.0

a tie nožičky (a celý ten lander + nosič) na tom screene je z tohto modu:
http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=2925.0


Dugi - 12/11/2011 - 18:27

Díky moc, hned to jdu zkusit


Machi - 13/11/2011 - 01:20

To je vážně šílená kombinace realismu a zábavy!
Před chvílí jsem se poprvé dostal na oběžnou dráhu.
Ne že by to byl nějaký zázrak, ale horší to je, když se použijí jen boostery (23!) na pevné palivo


Conquistador - 13/11/2011 - 02:50

citace:
To je vážně šílená kombinace realismu a zábavy!
Před chvílí jsem se poprvé dostal na oběžnou dráhu.
Ne že by to byl nějaký zázrak, ale horší to je, když se použijí jen boostery (23!) na pevné palivo




Stahněte si mody z té stránky, jak říkám zakladní hra ma cca 80 MB ale ja do toho nastahoval obsah pomalu na 1 GB přídavných věci. Takže mám v "hře" skutečné motory, nádrže, mužu postavit Space Shutle nebo Saturn V, i kdyz dělám vlastní konstrukce kteřé ovšem připomínají Falcon 9, nebo typovou radu Angary... + mam vytvořenou Energii no spíše můj ideový derivát... opravdu mody doporučuji, ja jen čekám až vyjde mod na letové počitače které by měli ukazovat optimalní cestu nahoru...Už teď když máte letový počítač na udržovaní dráhy na jednotlivé vahové typy raket jde udržování kurzu jednodušší... ale i tak jak jsem stavěl derivát Energii tak jsem si užil spoustu srandy.. první z pokusu o težkou / supertěžkou raketu mi z toho vyšla spíše raketa N1 i s jejími všemi problémy


Agamemnon - 13/11/2011 - 10:22

citace:
ale ja do toho nastahoval obsah pomalu na 1 GB přídavných věci.


len tak pre zaujímavosť - ako dlho sa to spúšťa?

btw:
tento mod je pekný: http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=4088.0 src="modules/XForum/images/smilies/smile.gif" border=0>


Conquistador - 13/11/2011 - 12:26

Když nastavím při spouštení hry výpočetní proces na vysokou prioritu tak cca 10-15 minut...

Teď jsem se vrhnul na výpočty a tabulky takže tentokrát se na měsic trefim na první pokus... mam hotový i lander s nožičkami narvaný pod kryt... takže držte palce...

(jinak jsem i našel funkční solarní panely atd. které dělají rekuperaci energie- paliva, takže jde se na to) Po přistaní tu nahodím obrázky jak mých raket tak druhého měsičního stupně až po lander a návratovku.

Jinam jsem si sehnal kapsuli která je dragon 2 generace s zabudovanými pristavacími raketami (musíš si tu kapsuli sestavit z 3 kusu) takže pokud jej někdo chcete dam odkaz, motorové přístání s padakem jako
rezervou je fajn.

Jinak díky na odkaz na sojuz (už mám i origo raketu Sojuz), já se těším na TKSku... [Upraveno 13.11.2011 Conquistador]


Agamemnon - 13/11/2011 - 12:34

dik za info... ja hrám celý čas s nastavením priority na vysokú - aspoň trochu to pomáha

nj, počítať som začal aj ja ďalšia vec, čo chcem zvládnuť je hohman transfer orbit takže počítať mi treba

jj, ten soyuz nosič som tiež niekde videl, hehe pekný bol...


Conquistador - 13/11/2011 - 12:43

Jj taky pak skusím postupné okružné zrychlení/zvyšení a odpoutání, mělo by to vyžadovat daleko méně paliva nez velký a trvalý zažeh z orbity (hohmana), nebo zkusit a vypočíst odraz od atmosféry (jestli to je ve hře) další cíl bude oblet slunce jak doletím na měsíc.


Zde Dragon (Mei Long)
http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=3362.0


Agamemnon - 13/11/2011 - 12:46

citace:
Jj taky pak skusím postupné okružné zrychlení/zvyšení a odpoutání, mělo by to vyžadovat daleko méně paliva nez velký a trvalý zažeh z orbity (hohmana), nebo zkusit a vypočíst odraz od atmosféry (jestli to je ve hře) další cíl bude oblet slunce jak doletím na měsíc.


Zde Dragon (Mei Long)
http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=3362.0


hehe, ten oblet slnka je dobrý nápad skúsim to dať niekde na polovičnú vzdialenosť medzi kerbin a kerbol

dik za dragon


Conquistador - 13/11/2011 - 13:10

jj jinak jsem zpočítal že suchá hmotnost mého kompletu co letí na měsíc (druhý stupeň + lander atd.) je 15.06 tun z toho nejvice váži motor Nerva 1x 4 tuny... takže váha sestavy je 13.8 tun a mokrá cca 15.5 tuny... no to je celkem dost

skusím spočítat vahu prvního s trupně a bosteru to bude palka jak sviňa


Agamemnon - 13/11/2011 - 13:13

citace:
jj jinak jsem zpočítal že suchá hmotnost mého kompletu co letí na měsíc (druhý stupeň + lander atd.) je 15.06 tun z toho nejvice váži motor Nerva 1x 4 tuny... takže váha sestavy je 13.8 tun a mokrá cca 15.5 tuny... no to je celkem dost

skusím spočítat vahu prvního s trupně a bosteru to bude palka jak sviňa


hehe, toto som neskúšal ešte, ale dobrý nápad

ešte by som si mal vypočítať nosnosť tých nosičov na leo zábava s ciolkovského rovnicou


Conquistador - 13/11/2011 - 13:15

do toho musím proniknou jak se to počíta... jinak jak hlouho vám horí hlavní stupeň/do jaké vyšky a rychlosti? ja to ted budu vse zaznamenávat abych si udělal tabulku + pak se pokusim dosáhnout co nevyšší stabilní kruhovou orbitu což je těžké protože mám z orbity takový šišoid / (korektně elipsu) [Upraveno 13.11.2011 Conquistador]


admin - 13/11/2011 - 13:20

První raketa, první pokus a dostal jsem se na heliocentrickou dráhu(bez addonů). To bude tím, jaký jsem maximalista...
Takže zpátky na stromy a "jak se dostat na oběžnou dráhu"...


Agamemnon - 13/11/2011 - 13:21

citace:
do toho musím proniknou jak se to počíta... jinak jak hlouho vám horí hlavní stupeň/do jaké vyšky a rychlosti? ja to ted budu vse zaznamenávat abych si udělal tabulku + pak se pokusim dosáhnout co nevyšší stabilní kruhovou orbitu což je těžké protože mám z orbity takový šišoid / (korektně elipsu) [Upraveno 13.11.2011 Conquistador]


budem musieť pozrieť na to, že dokedy mi horia jednotlivé stupne... hmm...

dať to na kruhovú orbitu tiež zatiaľ mi veľmi nejde - aj keď pri posledných štartoch s tým svojim light nosičom som trochu zmenil stratégiu a vypínal som horný stupeň, keď som mal dostatočný apoapxis (nad atmosférou) a zapínal som ho znovu až potom v apoapxise, aby som stabilizoval orbitu - a takto ju dokážem urobiť celkom kruhovú...
pre munárny (mun je meno toho mesiaca, nie?) nosič úplne ignorujem kruhovú orbitu - tam mi viac sedí excentrická elipsa, lebo to má potom menšie nároky na palivo, aby som ju natiahol až ku tomu mesiacu...

edit: ja tie výpočty budem riešiť prv súčasne s tým skriptom na výpočtu, čo je na kosmo.cz a ručne, aby som sa naučil tú rovnicu používať skript z webu bude dobrá kontrola [Edited on 13.11.2011 Agamemnon]


Agamemnon - 13/11/2011 - 13:23

citace:
První raketa, první pokus a dostal jsem se na heliocentrickou dráhu(bez addonů). To bude tím, jaký jsem maximalista...
Takže zpátky na stromy a "jak se dostat na oběžnou dráhu"...


hehe, lepšie ako moje prvé pokusy... mne prvá raketa vybuchla na rampe


Conquistador - 13/11/2011 - 14:23

No mne taky bouchaji protože není žadná startovací plosina.. tu bych ocenil asi nejvice ze všeho, aby pridrzovala raketu pri zažehu a poté ji pustila pri tahu jak ve zkutecnosti, protože takhle raketa stoji na motorech a ty muzou být náchylné nabo raketa se muze na plosine před startem rozkývat a opět game over


Agamemnon - 13/11/2011 - 14:49

po výpočte - nvm, či správnom - mi vyšla nosnosť pre môj light nosič ako 7990kg hehe

edit: resp. pravdepodobne správny nebol, lebo napr. v_char som si len odhadol - ako 3000m/s

hmm, bude treba pocvičiť to počítanie [Edited on 13.11.2011 Agamemnon]


Conquistador - 13/11/2011 - 15:46

Tak přistal jsem na měsísi... no spíše havaroval..... jsem přistal na svahu a překulil se.. takže znovu a lépe pak dám fotku.. jak to bude uspěšné, cesta tam trvala 1 den a 15 hodin... vzal jsem to dost oklikou


Conquistador - 13/11/2011 - 16:21

jak tipate obrázky ze hry? [Upraveno 13.11.2011 Conquistador]


Agamemnon - 13/11/2011 - 16:35

citace:
jak tipate obrázky ze hry? [Upraveno 13.11.2011 Conquistador]


alt + print-screen, otvorím skicár (ms paint) a dám ctrl+v uložím ako jpg a ak to chcem sharenuť, tak uploadnem na nejaký z image hosting serverov - napr. na tinypic.com


Machi - 13/11/2011 - 16:47

citace:

Stahněte si mody z té stránky, jak říkám zakladní hra ma cca 80 MB ale ja do toho nastahoval obsah pomalu na 1 GB přídavných věci.


Já mám pár addonů, zejména těch rozšiřujících paletu nádrží a motorů.
Jen díky tomu se mi například podařilo dostat se s jednostupňovou raketou na orbitu a zpět na zem.
Tu raketu pouze se "solid boostery" jsem dělal jen tak pro zábavu, jestli to vůbec jde.
Jde to, ale dře to.
Zde je obrázek - https://lh4.googleusercontent.com/-9CThQLuuegg/Tr_jPunOCBI/AAAAAAAAAFE/-MaVhrFW-uk/s1600/RockerVIII.jpg.
Už jsem ji ale dostal i na heliocentrickou dráhu.
Další cíl je Mun!


Conquistador - 13/11/2011 - 17:15

sakra už podruhé jsem se rosekal o povrch měsíce Ještě raz!


Conquistador - 13/11/2011 - 18:20

Juchu jsem na povrchu mám pomalu větší radost než kdybych to viděl naživo v televizi

Zde moje Raketa typ -/ UR 250 A0.1 /- "(univerzální Raketa)" po startu.
http://imageshack.us/photo/my-images/257/screenshot18bu.png/

Po odhození přídavných kapalinových boosterů (ktere jsou prvním stupněm mojí jiné rakety řad UR 100 a UR 150).
http://imageshack.us/photo/my-images/257/screenshot22j.png/

Po odhození areodynamického krytu a záchranné věžičky LAS-SAS.
http://imageshack.us/photo/my-images/31/screenshot24m.png/

Po zbrždění u měsíce odhazuji druhý stupeň s motorem NERVA a solárními panely (zamarasime trosku ekologii mesice - stupeň dopadnul na povrch)
http://imageshack.us/photo/my-images/31/screenshot26f.png/

Konečné brždění a přistávaní na povrchu... nejrizikovější faze (2x předtím jsem to rosekal tentokrat jsem si na to dal do lodě navigaci)
http://imageshack.us/photo/my-images/9/screenshot28s.png/

Ták vše se povedlo a je tu kontakt s terénem! Vše ok a moji Kerbalané jsou štěstím bez sebe.
http://imageshack.us/photo/my-images/337/screenshot30y.png/



Teď se pokusím letět pět později dám report jak sem dopad.

[Upraveno 13.11.2011 Conquistador]


Agamemnon - 13/11/2011 - 18:35

citace:
Juchu jsem na povrchu mám pomalu větší radost než kdybych to viděl naživo v televizi


nice, gratz
jj, ja som tiež mal veľkú radosť z toho, že som pristál hehe


Conquistador - 13/11/2011 - 19:03

Trošku žurnalisticky, zpávy o hrdinných kerbonautech z federální země Kerbisia.


Agentura TAKK:
Hrdinní kerbonauti se vrátily zpět na zemi... Bohužel došlo k nepředpovídané havárii v závěru přistávacího manévru, která se nadále vyšetřuje, hrdinní kerbonauti a první muži z Kerbalu kteří přistáli na Munu po 15 hodinovém letu přistávali ve vysokých horách severozápadního Kerbalu, bohužel při přistání na úbočině hory došlo k havárii a hrdinní kerbonauté Bob, Bill a Jebediah Kerman, bohužel zemřeli... Byli blízko domovině, a přesto že přisáli tak nevypočitatelná příroda je zahubila, čest jejich památce a na jejich památku budou tito hrdinové následováni v dobývání vesmíru


Poslední zábery z mise.



Oddělení posledního stupně a následný vstup do atmosféry.


Poslední záběry které byly zveřejněny.
[/URL]



---------------
Agamemnon

Tak to věřím je to radost už se těším až budeš moci na orbitě stavět vlastní stanice nebo planetolety k marsu to teprve bude!

Jinak dobrá hudba k letu na orbitu je - Gustav Holst - "The planets".

Nebo k letu na měsíc se hodí skladba Frenka Sinatry - "Fly me to the moon"
http://www.youtube.com/watch?v=T_lVI9CjsaE&feature=related [Upraveno 13.11.2011 Conquistador]


Agamemnon - 13/11/2011 - 19:26

jj, to bude dobre len nvm, či to nebude až v ostrej verzii... uvidíme...

ja som sa o riadené pristátie na planéte ešte nepokúšal vždy to nechávam na padák nvm si to predstaviť veľmi, tie problémy pri pristávaní na Mune mi stačia


Conquistador - 13/11/2011 - 19:32

první vlaštovka vesmírné stanice na stáhnutí zde:

http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=4129.0

Ovšem já se těším na stavbu stanice z různých modulů a jeji zásobení a toho se máme dočkat zde... zatim je to projekt takže jen info:
http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=1686.0


Agamemnon - 13/11/2011 - 19:42

citace:
Ovšem já se těším na stavbu stanice z různých modulů a jeji zásobení a toho se máme dočkat zde... zatim je to projekt takže jen info:
http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=1686.0


jj, mňa tiež zaujíma hlavne to skladanie modulov na orbite, a pod...
len problém s týmito modmi je, že zatiaľ to nepodporuje hra... a kým to nebude implementované v hre, tak to nebude fungovať - takže čakáme, či to bude ešte vo free verzii alebo nie


Conquistador - 13/11/2011 - 19:53

Hmm já nevěděl že to má být nějak zpoplatnováno, vím že mužeš tvůrcům poslat nějakou dobrovolnou odměnu za jejich práci o čemž uvažuji, i když základní veze je velmi chudá a nic z ní nepoužívam krom samotného enginu hry, vše co je na mých raketách pochazí z modů, a hra žije z modů.


Agamemnon - 13/11/2011 - 19:58

citace:
Hmm já nevěděl že to má být nějak zpoplatnováno, vím že mužeš tvůrcům poslat nějakou dobrovolnou odměnu za jejich práci o čemž uvažuji, i když základní veze je velmi chudá a nic z ní nepoužívam krom samotného enginu hry, vše co je na mých raketách pochazí z modů, a hra žije z modů.


ja len čo som pozeral... mal tam spustený preorder hry - teraz im to nefunguje - za $7 alebo tak nejak... [Edited on 13.11.2011 Agamemnon]


Agamemnon - 13/11/2011 - 20:03

podľa tohto threadu: http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&page=2&tid=1571#pid75391
to vyzerá, že ďalšia verzia (0.13) bude posledná free


admin - 13/11/2011 - 20:06

To je docela škoda. V podstatě by stačilo, aby existovala možnost si takhle lehce skládat lodě v Orbiteru a bylo by to lepší. Je tam lepší fyzika, lepší ovládání(přesnější, úplnější), atd.


alamo - 13/11/2011 - 20:24

je tam v tom programe aj možnosť, navrhnúť aj také veci, ako montáž na orbite, prestup do inej lode, dotankovanie paliva?
alebo je to striktne "supernosičové" - všetko na jeden štart?


Agamemnon - 13/11/2011 - 20:44

citace:
je tam v tom programe aj možnosť, navrhnúť aj také veci, ako montáž na orbite, prestup do inej lode, dotankovanie paliva?
alebo je to striktne "supernosičové" - všetko na jeden štart?


zatiaľ nie (v aktuálnej verzii - 0.12), plán do ďalších verzií (niekde som videl spomínanú 0.14)...


Agamemnon - 13/11/2011 - 20:45

citace:
To je docela škoda. V podstatě by stačilo, aby existovala možnost si takhle lehce skládat lodě v Orbiteru a bylo by to lepší. Je tam lepší fyzika, lepší ovládání(přesnější, úplnější), atd.


orbiter som sa nikdy nenaučil poriadne ovládať... asi by som mu mal dať ďalšiu šancu, heh


Conquistador - 13/11/2011 - 20:59

No zkusím i ten orbiter... jeste jsem o tom moc neslyšel.. jak je to friendly program? jak se skladají jednotlivé lodě atd? jde to vůbec.


Conquistador - 13/11/2011 - 21:17

No stanul jsem orbiter a zkouším to a jsem z toho popravdě uplně jalový


Agamemnon - 13/11/2011 - 21:19

on ten orbiter je určite reálnejší ako ksp a čo som skúšal, tak sa mi to dosť zložito ovládalo, ale to by som povedal je len vec zvyku

a skladať lode tam asi nejde aj keď addony do toho sú rôzne...


admin - 13/11/2011 - 21:24

http://www.youtube.com/watch?v=hieF0WDj9Uw

Mise Sojuz TMA-14 prokládána skutečnými fotkami. Moc neslintejte.

Po rozbalení Orbiteru je v rootu dobrý manuál.


admin - 13/11/2011 - 21:26

Kecal jsem. Manuály jsou v root/Doc/.


Agamemnon - 13/11/2011 - 21:35

citace:
Kecal jsem. Manuály jsou v root/Doc/.


dik to sa hodí


Conquistador - 13/11/2011 - 21:37

Graficky to trošku připomína starou klasiku a to Flaspointa jinak na pochopeni je orbital celkem né moc friendly.. musim mrknout na nějaký ty manuály protože zde taktika pokus omyl nebude fungovat.


Agamemnon - 13/11/2011 - 21:38

citace:
http://www.youtube.com/watch?v=hieF0WDj9Uw

Mise Sojuz TMA-14 prokládána skutečnými fotkami. Moc neslintejte.

Po rozbalení Orbiteru je v rootu dobrý manuál.


super to je... už len tak vedieť lietať


admin - 13/11/2011 - 21:58

Před časem jsem si s tímhle http://www.orbithangar.com/searchid.php?ID=1101 zaletěl na Měsíc. Při pomalém klesání nízko nad nejpodrobnější mapou Měsíce jsem byl takřka u vytržení.


Machi - 13/11/2011 - 22:21

Orbiter je skvělý, ale je přece jen o něčem jiném (brutální realističnost) ale raketky tam složit nejdou.
Kupodivu nejvíce mě tam baví poslední dobu létat s NF-104, která je simulovaná tak dokonale, že simuluje tah motoru v závislosti na výšce i rychlosti a navíc máte přídavný raketový motor. Pokud jste viděli film Right Stuff (Správná posádka), hlavně poslední scénu, jak Chuck Yeager "letí do kosmu", tak víte o čem mluvím.


admin - 13/11/2011 - 22:37

Upravil jsem poměrně lehce konfigurák pro Ariane 5 tak, že měla místo dvou boosterů čtyři. Ale samozřejmě, je to drbání se s texťáky, případně s nějakým modelovacím nástrojem, pokud to už nenajdu v http://www.orbithangar.com


Agamemnon - 13/11/2011 - 22:43

citace:
Upravil jsem poměrně lehce konfigurák pro Ariane 5 tak, že měla místo dvou boosterů čtyři. Ale samozřejmě, je to drbání se s texťáky, případně s nějakým modelovacím nástrojem, pokud to už nenajdu v http://www.orbithangar.com


akú to má nosnosť? ale tipujem, že to až tak veľmi nepomôže...


Conquistador - 14/11/2011 - 00:24

Asi troška zrychlení navíc ale na druhé straně může utrpět celá konstrukce strukturální problémy...


admin - 14/11/2011 - 14:33

citace:

akú to má nosnosť? ale tipujem, že to až tak veľmi nepomôže...


To si už bohužel vůbec nepamatuju. Ale třeba to zas vyzkouším...


Agamemnon - 14/11/2011 - 21:18

tak som s pomocou skriptu na výpočty na tomto webe a trochu pozornejším počítaním Isp pre motory v tej hre vypočítal nosnosti na LEO pre v_char=3000m/s pre svoje nosiče
postupne... 8,6827 - 12,3651 a munárny nosič má 19,1358 hmotnostných jednotiek z ksp

edit:
ideálne to nie je, lebo ten skript na výpočty je pre zem... takisto LEO v hre je nižšie ako je pre zem to už ale budem musieť ručne počítať, heh [Edited on 14.11.2011 Agamemnon]


Conquistador - 14/11/2011 - 21:44

Musím se na to taky podívat, ja se zatím pripravuji na sluneční misi...

Uvidíme jestli se dá přistát na hvězdě


Agamemnon - 14/11/2011 - 21:48

citace:
Musím se na to taky podívat, ja se zatím pripravuji na sluneční misi...

Uvidíme jestli se dá přistát na hvězdě


nie je tam ak sa nemýlim, tak je to len svetelný bod ale možno sa dá cez ňu preletieť...

ja som začal rozmýšľať o umiestnení niečoho na stacionárnu dráhu okolo planéty... hehe, no nvm, to chce peknú kruhovú orbitu


Conquistador - 14/11/2011 - 21:56

No ja si zkonstruoval platformu na vypouštění čtyř satelitů (postupně)... Abych je umístil na 450 km dráhu, pokouším se o kruhovou ale pořád se nedaří.

Jinak je to zajímavé.


Conquistador - 14/11/2011 - 22:55

Tak konečne jsem se naučil udělat krásnou kruhovou dráhu na 500 km... super sice jsem spalil vic paliva než bylo potřeba ale je to tam Teď už jen rozmístit satelity


Agamemnon - 14/11/2011 - 23:03

citace:
Tak konečne jsem se naučil udělat krásnou kruhovou dráhu na 500 km... super sice jsem spalil vic paliva než bylo potřeba ale je to tam Teď už jen rozmístit satelity


všetky na rovnakú orbitu? tesne za sebou? alebo napr. po 90 stupňoch?


Conquistador - 14/11/2011 - 23:25

jj Ap mam 499,5 a Pe mám 508.1 takže je to skoro kružnice, ale pořád ideální, prostě trošku elipsa ale odchylka je minimální... odhodil jsem druzice po 90 stupních s tím že na nich mám umistěné stětlice (světlo) a kdyz jsem se k nim opět bližil tak udržovali stabilní orbit, což by 500 km měl být.

Pokusím se pořidit nejaké foto... Rakety, satelitního kompletu a později vyhazovaní... skusím to ještě raz. [Upraveno 14.11.2011 Conquistador]


Agamemnon - 15/11/2011 - 07:29

citace:
jj Ap mam 499,5 a Pe mám 508.1 takže je to skoro kružnice, ale pořád ideální, prostě trošku elipsa ale odchylka je minimální... odhodil jsem druzice po 90 stupních s tím že na nich mám umistěné stětlice (světlo) a kdyz jsem se k nim opět bližil tak udržovali stabilní orbit, což by 500 km měl být.

Pokusím se pořidit nejaké foto... Rakety, satelitního kompletu a později vyhazovaní... skusím to ještě raz. [Upraveno 14.11.2011 Conquistador]


hehe, pekne mal by som sa toto aj ja naucit... ked sa bude stavat stanica, tak sa takyto skill bude hodit clovek sa bude musiet trafit na presnu drahu

ono... ja som sa to pytal preto, ze ak su rozne objekty na totoznych orbitach, tak maju vzdy rovnaku rychlost...
preto si sice teoreticky dokazem predstavit, co by bolo treba urobit, aby som ich dostal na rovnaku orbitu, po 90st., ale nedokazem to prakticky urobit hehe


admin - 15/11/2011 - 09:49

Pro úplnost: http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=397

I když to tam teď moc nežije...


Agamemnon - 15/11/2011 - 18:02

som našiel zoznam plánovaných features...
http://kerbalspaceprogram.com/~kerbalsp/wiki/index.php?title=Planned_features


Agamemnon - 15/11/2011 - 18:18



"dokovanie" k vlastnému odhodenému stupňu [Edited on 15.11.2011 Agamemnon]


Conquistador - 15/11/2011 - 18:37

Mne nejvíce ve všech těch plánovaných změnách mi chybí plánovaní letu a poté letový počitač do kterého by se plánovaná trasa nahrála, počítač by po startu dával udaje SAS modulům/počitačům které by let řidily nebo nám alespoň na tom plovoucím globusovém azimutu mohl ukazovat navigační bod podle kterého by se letělo + udaje o potřebné k dosažení cile (rychlost atd.).

Dále by nebyla špatná malá fratůrka která by ti na hvezdné mapě ukazovala jakou cestu jsi už urazil (letovou dráhu), kolik kilometrů jsi už urazil, a případně na té znázorněné letové dráze barevně odlišit dráhu kdy byly používany motory.


Agamemnon - 15/11/2011 - 18:41

citace:
Mne nejvíce ve všech těch plánovaných změnách mi chybí plánovaní letu a poté letový počitač do kterého by se plánovaná trasa nahrála, počítač by po startu dával udaje SAS modulům/počitačům které by let řidily nebo nám alespoň na tom plovoucím globusovém azimutu mohl ukazovat navigační bod podle kterého by se letělo + udaje o potřebné k dosažení cile (rychlost atd.).

Dále by nebyla špatná malá fratůrka která by ti na hvezdné mapě ukazovala jakou cestu jsi už urazil (letovou dráhu), kolik kilometrů jsi už urazil, a případně na té znázorněné letové dráze barevně odlišit dráhu kdy byly používany motory.

jj, to sú dobré nápady...


Conquistador - 15/11/2011 - 18:47

Tak hlavně by se tohle mohlo udělat do doby kdy budou stanice či vesmírny program (agentůra - korporace - penize) a budeš stavět sitě družic či vesmírnou stanici... Bez nějaké takové navigace si nedokáži vůbec takovou stavbu představit, nebo rozestavění satelitů do pozic protože trefit se 2x uplně na stejnou dráhu se sejným sklonem je skoro nemožné... nebo spíše velmi náhodné


Agamemnon - 15/11/2011 - 18:50

citace:
Tak hlavně by se tohle mohlo udělat do doby kdy budou stanice či vesmírny program (agentůra - korporace - penize) a budeš stavět sitě družic či vesmírnou stanici... Bez nějaké takové navigace si nedokáži vůbec takovou stavbu představit, nebo rozestavění satelitů do pozic protože trefit se 2x uplně na stejnou dráhu se sejným sklonem je skoro nemožné... nebo spíše velmi náhodné


jj... alebo to bude chcieť tréning


Conquistador - 15/11/2011 - 18:58

Nebo...... Protože udělat i kruhovou dráhu aby byla přesně na +-5 Km je taky celkem hardcore krom toho dvakrat stejná dráha se mi nepovedla, skouším různé triky jak na to ale pořád spálim zbytečně moc paliva, ten letový počítač by byl učiněný zázrak


Conquistador - 15/11/2011 - 19:52

tak jsem na to přišel jak udělat jednoduše kruhovou dráhu (nebo sem spíše objevil 100x objevenou Ameriku)..

Jen to chce raketu která se neseká (neláguje) první hned po startu dám 90 stupňů na 270 nebo 90 (já dávám 90).... pak okolo 10 km výšky na 80 stupňů (rychlost cca 270-30m/s) a pak to klopím do 35 km na 50-40 stupňů (závisí na rychlosti) tak aby se bod Ap ubíhal na východ (90) či západ 270 a pak to začnu klopit tak v 50-70 km na 10-0 stupňů a jen čekám až bod Ap nabude požadovanou výšku (třeba 350 km) jak se na bodu Ap ukáže 350 zastavím motory a počkám až tam doletím, poté přesně v bodu Ap (ve výšce požadovaných 350km) srovnám raketu na 0 stupňů a kurz 90 přesně a pak dam max. zážeh a koukám na mapu jak se mi zvedá bod Pe do požadované výšky 350 km.. (jak se bod Pe bude přibližovat požadované výšce tak se oba body budou po elipse posouvat což je pro nás špatné protože se tak začne zvedat i bod Ap, takže zastavit moroty a doletět do bodu Ap a znovu zážeh na 0 stupňů, kurz 90 a nebo pokračovat v pálení motoru (vyšší spotřeba paliva) a počkat až bod Pe dosáhne výšky 350, v tomto okamžiku bude bod Ap v nepožadované výšce např. 600 km nad zemi takže otočíme plavidlo přesně v bodu Pe na 0 stupňů kurz 270 a budeme chvílí brzdit....

Je to palivové nejvíce úsporné... dosáhnul jsem tak kruhové dráhy v 350 na +-0,5 km což je slušné a z minimální spotřebou paliva


Agamemnon - 15/11/2011 - 20:05

citace:
tak jsem na to přišel jak udělat jednoduše kruhovou dráhu (nebo sem spíše objevil 100x objevenou Ameriku)..

Jen to chce raketu která se neseká (neláguje) první hned po startu dám 90 stupňů na 270 nebo 90 (já dávám 90).... pak okolo 10 km výšky na 80 stupňů (rychlost cca 270-30m/s) a pak to klopím do 35 km na 50-40 stupňů (závisí na rychlosti) tak aby se bod Ap ubíhal na východ (90) či západ 270 a pak to začnu klopit tak v 50-70 km na 10-0 stupňů a jen čekám až bod Ap nabude požadovanou výšku (třeba 350 km) jak se na bodu Ap ukáže 350 zastavím motory a počkám až tam doletím, poté přesně v bodu Ap (ve výšce požadovaných 350km) srovnám raketu na 0 stupňů a kurz 90 přesně a pak dam max. zážeh a koukám na mapu jak se mi zvedá bod Pe do požadované výšky 350 km.. (jak se bod Pe bude přibližovat požadované výšce tak se oba body budou po elipse posouvat což je pro nás špatné protože se tak začne zvedat i bod Ap, takže zastavit moroty a doletět do bodu Ap a znovu zážeh na 0 stupňů, kurz 90 a nebo pokračovat v pálení motoru (vyšší spotřeba paliva) a počkat až bod Pe dosáhne výšky 350, v tomto okamžiku bude bod Ap v nepožadované výšce např. 600 km nad zemi takže otočíme plavidlo přesně v bodu Pe na 0 stupňů kurz 270 a budeme chvílí brzdit....

Je to palivové nejvíce úsporné... dosáhnul jsem tak kruhové dráhy v 350 na +-0,5 km což je slušné a z minimální spotřebou paliva



nice, skúsim

inak.. tých 90 vs 270 na tom navballe... 90 je prograde orbita, 270 je retrograde... takže lepšie ísť na 90 stupňov (tj. doprava) menej paliva to potrebuje


Conquistador - 15/11/2011 - 20:48

Doufám že uspějete, mne se to teď povedlo 3x za sebou se stejnou raketou, a když človek používa i RCS motorky na brždění atd. tak muže být orbita kruhová na cca 100-500 metrů. Jinak to chce jen určitý cit není to uplně tabulkové... ale pokusím se to tabulkove vyladit na jednu raketu na jinou raketu to klopeni bude trosku jiné v zavislosti na rychlosti/zrychlení rakety.

Jinak díky za tip že let na kurz 90 je energeticky snažší (diky rotaci planety).. já lětěl na Měsic a defakto skoro vždy (až na tady ten pokus na kurz 270).


Agamemnon - 15/11/2011 - 21:00

citace:
Doufám že uspějete, mne se to teď povedlo 3x za sebou se stejnou raketou, a když človek používa i RCS motorky na brždění atd. tak muže být orbita kruhová na cca 100-500 metrů. Jinak to chce jen určitý cit není to uplně tabulkové... ale pokusím se to tabulkove vyladit na jednu raketu na jinou raketu to klopeni bude trosku jiné v zavislosti na rychlosti/zrychlení rakety.

Jinak díky za tip že let na kurz 90 je energeticky snažší (diky rotaci planety).. já lětěl na Měsic a defakto skoro vždy (až na tady ten pokus na kurz 270).


jj, ja som to prv dával smerom dolu... tj. na juh takže potom som prelet k mesiacu robil z polárnej orbity


Conquistador - 15/11/2011 - 21:22

Ouuu tak to muselo energeticky bolet

Jinak fungoval vám můj navržený postup na kruhovou orbitu? Ja to teď zkoušel s lodí kterou posílám směr slunce, a i u Heavy nosiče to funguje skvěle.


Agamemnon - 15/11/2011 - 21:27

citace:
Ouuu tak to muselo energeticky bolet

Jinak fungoval vám můj navržený postup na kruhovou orbitu? Ja to teď zkoušel s lodí kterou posílám směr slunce, a i u Heavy nosiče to funguje skvěle.


ešte som to neskúšal - momentálne som na pc, kde je nemožné postaviť akúkoľvek raketu, ktorá by sa dala v atmosfére ovládať takže k tomu sa dostanem až zajtra cez deň... [Edited on 15.11.2011 Agamemnon]


Conquistador - 17/11/2011 - 12:13

Nový uspěch... oblétnul jsem slunce (dokonce 3x) celý podnik trval 112 dnů, a zvádnul jsem to v té měsíční raketě, ty přídavné solarní panely mi dodávaly pořád dost štávy pro NERVU.

[Upraveno 17.11.2011 Conquistador]


Agamemnon - 17/11/2011 - 12:25

citace:
Nový uspěch... oblétnul jsem slunce (dokonce 3x) celý podnik trval 112 dnů, a zvádnul jsem to v té měsíční raketě, ty přídavné solarní panely mi dodávaly pořád dost štávy pro NERVU.
[Upraveno 17.11.2011 Conquistador]


slnko som obehol aj ja len mne sa odtiaľ nepodarilo vrátiť


Conquistador - 17/11/2011 - 12:40

Jinak jsem zjistil že oběh kerbalu okolo slunce je cca 183 dnů.

A vše je defakto vše zmenšeno 2x dle reálu... oběhy, velikost planet, atd. Jinak co kruhová dráha zkoušel jste?


Agamemnon - 17/11/2011 - 12:44

citace:
Jinak jsem zjistil že oběh kerbalu okolo slunce je cca 183 dnů.

A vše je defakto vše zmenšeno 2x dle reálu... oběhy, velikost planet, atd. Jinak co kruhová dráha zkoušel jste?


polomer kerbalu je nejakých 600km, alebo tak, nie? menej ako polovica zeme...

neskúšal, som na to zabudol... skúsim zatiaľ som kruhovú urobil len niekoľkým manévrami na orbite... trochu náročnejšie na palivo


Conquistador - 17/11/2011 - 12:46

To nevím já to neměřil a bohužel nikde ani nečetl. Pak hodte info jak vám to fungovalo [Upraveno 17.11.2011 Conquistador]


Agamemnon - 17/11/2011 - 20:43

citace:
To nevím já to neměřil a bohužel nikde ani nečetl. Pak hodte info jak vám to fungovalo [Upraveno 17.11.2011 Conquistador]


tu sú nejaké info:
http://kerbalspaceprogram.com/~kerbalsp/wiki/index.php?title=Kerbol
http://kerbalspaceprogram.com/~kerbalsp/wiki/index.php?title=Kerbin
http://kerbalspaceprogram.com/~kerbalsp/wiki/index.php?title=Mun

a už som skúsil konečne tú kruhovú orbitu a fungovalo to pekne dik za návod


Conquistador - 18/11/2011 - 12:46

Jsem rád že to fungovalo ... a děkuji za info


Conquistador - 18/11/2011 - 13:16

Jinak že je Kerbin až taková malá planetka.. to jsem netušil, řikal jsem si že je tak 2x menší ale že je až tak menší jsem netušil.

Opravdu díky za info.


Machi - 19/11/2011 - 00:33

Před chvílí mí kerbanauti dopadli na Měsíc. Byl to ovšem dopad alá Luna 2.
Při přistání jsem nechtě zaměnil vektory rychlosti a v nízké výšce jsem už to nezvládl opravit. I tak jsem rád, že mám konečně stroj, který se tam dostane, protože nemám tolik addonů. Musel jsem si sestrojit vlastní raketu, u které mi neustále praskaly spoje mezi motory a dalšími stupni.
A to je vlastně na té hře nejlepší.
Člověk se cítí skoro jako Koroljov!


Conquistador - 19/11/2011 - 00:44

Tak to upřímně gratuluji ti mojí 3x měsic marně přeletěli a poté na něm dvakrat havarovali, než jsem zjistil jak na to

Jsem velmi rád že se ostatním vedlo na začatku jako mne a Koroljovi! Taky jsem si prošel fází kdy jsem postavil raketu typu N1, což byla raketa která by se dala popsati jako "komedie plná omylů"

Ale pak jsem přešel skokově na raketu typu Energia - Vulkán s kapalinovými boostery a to je již iné kafe, obrázek ze hry mojí rakety najdete na předchozí stránce, jinak obrázky dělá samotný prográmek stačí stisknout F1 a obrázky se ukládají do složky se hrou.

Jinak bych velmi rád viděl i vaší raketu nebo raketu od Agamemnona, neb jaká je vaše cesta k nebesům...


Agamemnon - 19/11/2011 - 09:51

môj "munárny" nosič toto ma dostalo na mesiac (používam len jeden mód, ktorým som nahradil pôvodné diely - KSP Silisko):

nosič vo VAB:


prvý stupeň a boostre:


preletový stupeň a lander - keď dám preč kry:


a niekde na predchádzajúcich stranách je aj obrázok landera na Mune [Edited on 19.11.2011 Agamemnon]


Conquistador - 20/11/2011 - 03:05

Zajímavá raketa.... Vidím že používáte stejný areodynamický kryt na raketě jako já.... Stejně by mne nejvíce zajímalo jestli ten areodynamický kryt má teď i nějakou jinou funkci (areodynamickou), než fuknci estetickou...

Jinak mne štve že nejsou malé areodynamické kryty které by mi zakrytovali např. Sojuz tak jak to je v realu.


Jinak jsem nalezl další možnou budoucí funkci kterou by mohli implementovat do programu...
A to je nouzový režim, protože normálně mám LAS až někde hluboko v poli letových funkci, stejně tak jako oddělovací časti rakety, takže když se stane nehoda třeba na rampě nebo za letu tak je skoro nemožné se ihned proklikat k záchraně a já tak přijdu o posádku kerbonautů....

A tak by mohli do programu zavést i vedlejší nouzovou lištu letového programu která by se spouštěla třeba Alt + mezerník a byla by tam treba jen jedna položka záchranné funkce kterou jsi navolite ( v mém případě okamzité oddělení kabiny od rakety a spuštení LAS + případné nouzové odtrhnutí areodynamických krytů). [Upraveno 20.11.2011 Conquistador]


-=RYS=- - 20/11/2011 - 04:55

Zatim jsem soft neprohlizel a nestudoval a tak me zajima odpoved na otazku pro ty z vas, kteri uz mate soft proslapanej.

Je mozne v softu vytvorit a nasimulovat neco jako Skylon nebo Maks?

Pokud by se vam to nejak podarilo, byli by jste ochotni to dat ve forme videa na Youtube?

Diky... Martin.


Agamemnon - 20/11/2011 - 10:45

citace:
Zajímavá raketa.... Vidím že používáte stejný areodynamický kryt na raketě jako já.... Stejně by mne nejvíce zajímalo jestli ten areodynamický kryt má teď i nějakou jinou funkci (areodynamickou), než fuknci estetickou...



hehe, dobrá otázka nvm, ale povedal by som, že áno - mám pocit, že sa to správa trochu lepšie, keď tam ten kryt je (na svojom nb cítim takmer každý rozdiel )... plus, vyzerá to, že majú dobre implementovanú fyziku - čo by potom znamenalo, že automaticky sa tie objekty vo vnútri "ignorujú"...

citace:

Jinak jsem nalezl další možnou budoucí funkci kterou by mohli implementovat do programu...
A to je nouzový režim, protože normálně mám LAS až někde hluboko v poli letových funkci, stejně tak jako oddělovací časti rakety, takže když se stane nehoda třeba na rampě nebo za letu tak je skoro nemožné se ihned proklikat k záchraně a já tak přijdu o posádku kerbonautů....

A tak by mohli do programu zavést i vedlejší nouzovou lištu letového programu která by se spouštěla třeba Alt + mezerník a byla by tam treba jen jedna položka záchranné funkce kterou jsi navolite ( v mém případě okamzité oddělení kabiny od rakety a spuštení LAS + případné nouzové odtrhnutí areodynamických krytů). [Upraveno 20.11.2011 Conquistador]


jj, to by mohlo byť... môj núdzový režim pozostáva z rýchleho klikania do medzerníka a ak nezabudnem predtým vypnúť motor, tak to je dobre


Agamemnon - 20/11/2011 - 10:49

citace:
Zatim jsem soft neprohlizel a nestudoval a tak me zajima odpoved na otazku pro ty z vas, kteri uz mate soft proslapanej.

Je mozne v softu vytvorit a nasimulovat neco jako Skylon nebo Maks?

Pokud by se vam to nejak podarilo, byli by jste ochotni to dat ve forme videa na Youtube?

Diky... Martin.



vytvoriť a nasimulovať... hmm... dá sa urobiť niečo, čo bude vyzerať ako lietadlo... a bude to SSTO... to bez problémov...
aj by som to urobil, ale nie som grafik, ale programátor... takže dokázal by som v pohode urobiť SSTO, ale vyzeralo by to ako raketa modely, ktoré by vyzerali ako skylon, urobiť nedokážem...
ale som sa dočítal, že je to v pláne do ďalších verzií, tak uvidíme...

ale s reálnymi číslami skylonu nie, pretože ani tá planéta, z ktorej sa lieta, nie je zem... iná atmosféra, výška leo, iné hmotnosti tých rakiet, etc...

na yt som našiel nejaké videá "lietadiel", ale nič nešlo na orbitu len s tým lietali okolo základne (a s kolmým štartom) - napr:


Agamemnon - 20/11/2011 - 11:25

hehe, takže SSTO:

"trochu" som upravil jeden zo základných motorov... teraz má Isp 40557,1016s (397727,2727 Ns/kg)
urobí to v pohode SSTO, v pohode to urobí pristátie na Mune...
v podstate to má "nevyčerpateľné" zásoby paliva pre súčasné potreby ale má to malý ťah, takže veľkú raketu to nevynesie, ale tak aj to sa dá vylepšiť

vo VAB:


na orbite (všimnite si, koľko paliva ostalo v nádrži):


orbite:



Conquistador - 20/11/2011 - 11:57

skylon nebo podobný prostředek jsem se pokusil zkonstruovat a funguje to je to jen velmi težko ovladatelné díky absance letových počítačů, stejně tak jsem postavil Space Shutle z mod dílu a je to stejná tragedie, bez letových počítaču jsou takové stroje tezko řiditelné i pri zapnutém SAS.

Ale mužu se znovu pokusit... Je to jeden z mých dlouhodobých sílu postavit Syklon či Maks


Agamemnon - 20/11/2011 - 11:59

citace:
skylon nebo podobný prostředek jsem se pokusil zkonstruovat a funguje to je to jen velmi težko ovladatelné díky absance letových počítačů, stejně tak jsem postavil Space Shutle z mod dílu a je to stejná tragedie, bez letových počítaču jsou takové stroje tezko řiditelné i pri zapnutém SAS.

Ale mužu se znovu pokusit... Je to jeden z mých dlouhodobých sílu postavit Syklon či Maks


myslím, že by to lepšie fungovalo, keby si človek na to urobil špeciálne časti, z ktorých by sa skylon zostavil... tam by sa potom dalo aj hrať s vlastnosťami, a asi by sa to dalo urobiť stabilnejšie, aj pre manuálny let...


Conquistador - 20/11/2011 - 12:06

těž pravda... ale i ten letový PC který hby clovek mohl nahrát vlastním programem který by předtím navolil v letovem středisku by se šikl.


Jinak s tím klikaním do mezerniku při záchraně tak to dělam taky já ale jelikož mam mezi tím až 5-6 kroku tak záchrana posádky je spíše nahodou než previdelností...


Agamemnon - 20/11/2011 - 12:06

citace:
Jinak s tím klikaním do mezerniku při záchraně tak to dělam taky já ale jelikož mam mezi tím až 5-6 kroku tak záchrana posádky je spíše nahodou než previdelností...


jj, to áno


Conquistador - 20/11/2011 - 23:16

No takže z toho vyplývá že by se záchranný režim asi náramně hodil
U realných raket to tak je že jak dojde k havárii tak se vypne standartní letový režim a aktivuje se nouzový, který kabinu v tu ránu od rakety oddělí, nebo se jinými adekvátními prostředky pokusí zachranit posádku.


Conquistador - 21/11/2011 - 12:01

"WAU"... Sojuz má rozeviratelné solární panely! opravdu výborný mod... Tento mód je co se týče kabin + přislušenství k něm nejlepší... (Není to i tím že by byl i Sojuz nejlepší i ve skutečnosti )

http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=4088.0 [Upraveno 21.11.2011 Conquistador]


Agamemnon - 23/11/2011 - 20:42

btw... viete niekto, čo znamenajú tie ružové značky na navballe? vm, na čo slúžia žlté, ale nvm, čo sú tie ružové


Conquistador - 23/11/2011 - 20:51

hm.... hoď prosím obrázek, nevím totiž o čem mluvíte.


Agamemnon - 23/11/2011 - 21:01

citace:
hm.... hoď prosím obrázek, nevím totiž o čem mluvíte.


na druhom screenshote tej SSTO rakety to je vidieť...

v strede je marker nasmerovania rakety
vpravo od neho je žltý prázdny krúžok - to vm, čo určuje...
vľavo od neho (čiastočne prekrytý tým markerom) je zvláštny ružový útvar - bodka v strede a od nej do každého vrcholu trojuholníka ide čiara (povedal by som, že rovnostranný trojuholník, zvýraznené ťažisko a úsečky z vrcholov trojuholníka do ťažiska)... to netuším, čo je... a ani to nvm nejak vypozorovať


Conquistador - 23/11/2011 - 21:29

Jo tak to ani já přesně nevím co je ta hvězdice, můj osobní názor je ten že ten bod slouží k zvyšování bodu Ap aniž by se zvětšovala elipsa, jinak žlutý kruh slouží k navigaci k bodu Ap či Pe (podle toho na který směřujete/přibližujete) zatím co žlutý kruh s křížkem směřuje právě od bodu (Ap či Pe) od kterého se vzdalujete.

Já jinak používám ten žlutý kroužek s křížkem jak bod na který se zaměřím když chci zmenšit elipsu po přechodu k gravitaci měsíce... po zážehu dochází k brzděni... a pak ten bod používám k přistáni jako dobrý letecký gyroskop / ukazuje vám a naviguje vás tak aby jste přistával vertikálně bez stranových odchylek... Na přistání je to výborný pomocník.


Conquistador - 23/11/2011 - 21:33

Jinak ten žlutý kruh dále udáva při startu na jakém uhlovém stupni se zrovna od vás nalézá a pokud chcete udržovat stejný kurz (aby se bod Ap dále stupnově neměnil (jen výškově) tak se na něj zaměřte...


Agamemnon - 23/11/2011 - 21:38

citace:
Jo tak to ani já přesně nevím co je ta hvězdice, můj osobní názor je ten že ten bod slouží k zvyšování bodu Ap aniž by se zvětšovala elipsa, jinak žlutý kruh slouží k navigaci k bodu Ap či Pe (podle toho na který směřujete/přibližujete) zatím co žlutý kruh s křížkem směřuje právě od bodu (Ap či Pe) od kterého se vzdalujete.



inými slovami... prázdny žltý krúžok je vektor rýchlosti rakety, a ten s krížikom je presne opačný smer - tiež to používam

citace:

Já jinak používám ten žlutý kroužek s křížkem jak bod na který se zaměřím když chci zmenšit elipsu po přechodu k gravitaci měsíce... po zážehu dochází k brzděni... a pak ten bod používám k přistáni jako dobrý letecký gyroskop / ukazuje vám a naviguje vás tak aby jste přistával vertikálně bez stranových odchylek... Na přistání je to výborný pomocník.



to inak nie je úplne pravda... vektor rýchlosti nemusí smerovať smerom na objekt, ku ktorému sa raketa blíži - zvyčajne je to dosť presné, ale môže raketa mať aj rýchlosť pozdĺž povrchu... raz sa mi tak podarilo šmýkať sa po povrchu Munu, až kým som sa neprevrátil

ja to používam takmer na všetky manévre - napr. pri zvyšovaní/znižovaní apo/periapsix si pozriem, kedy som v tom-ktorom bode a potom nasmerujem raketu podľa potreby do žltého prázdneho alebo prekríženého krúžku a zapnem motor

to ružové ale som nezistil


Conquistador - 23/11/2011 - 22:00

no používame to iste... jen pri pristavani kdyz přeskrtlé "kolco" ide dolu od středu azimutu tak raketu/lander tlacim na opacnou stranu, je to stejné jako u lodi.. stupňovou vodováhou když letí terčík do prava točím kromidlo do leva a naopak... Tak zustanu vycentrovany na přistání bez odchylek takže to funguje přesně


raul - 23/11/2011 - 23:35

citace:
btw... viete niekto, čo znamenajú tie ružové značky na navballe? vm, na čo slúžia žlté, ale nvm, čo sú tie ružové

Růžové kolečko je směr ke kosmodromu. Křížek je opačný směr od kosmodromu. Praktický smysl v tom ale moc nevidím.


Agamemnon - 23/11/2011 - 23:37

citace:
citace:
btw... viete niekto, čo znamenajú tie ružové značky na navballe? vm, na čo slúžia žlté, ale nvm, čo sú tie ružové

Růžové kolečko je směr ke kosmodromu. Křížek je opačný směr od kosmodromu. Praktický smysl v tom ale moc nevidím.


heh, vďaka... to je fakt nezmyselné potom... také niečo mi ani nenapadlo


Conquistador - 24/11/2011 - 00:40

Nevim no, ale mne se ještě nikdy nepovedlo přistát po nějaké delší cestě zpět na kosmodromu

Misto toho by tam mohli být volitelné ikony letového počítače


David - 24/11/2011 - 06:53

citace:
Nevim no, ale mne se ještě nikdy nepovedlo přistát po nějaké delší cestě zpět na kosmodromu

Misto toho by tam mohli být volitelné ikony letového počítače


Růžové kolečko určuje směr k tělesu ke kterému se vztahuje vaše orbita - je to tedy kolmice k povrchu. V okamžiku kdy se vám kreje růžové kolečko a vektor směru, přistáváte kolmo bez bočního skluzu.

DavidP


Agamemnon - 14/12/2011 - 09:18

vysiel update... hlavne optimalizacia by tam mala byt... pre mna najviac podstatne

http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=4842.0


Ne0 - 5/1/2012 - 00:27

citace:
Musím se na to taky podívat, ja se zatím pripravuji na sluneční misi...

Uvidíme jestli se dá přistát na hvězdě


Je to len jeden bod. Ja som (vo verzii 0.13) cez slnko preletel. Inak ma dost silnú gravitacnu silu.Zrýchlil som až na 300000m/s. A pri prelete mi to trošku zblblo. Pár krát som letel od slnka a potom zas k slnku.Ked som si dal pohlad na sovju dráhu tak sa zväčšovala a zasa zmenšovala, ale nakoniec som sa od Slnka dostal. Vymrštilo ma to do volného vesmíru. BTW program mi stále beží a práve som 814 milionov metrov vzdialený od slnka a cestujem už podla programu 741 dní. Skúsim sa dostať 1000 milionov metrov od slnka a potom to asi zruším.


Conquistador - 5/1/2012 - 00:32

tak to je rekord... ja jsem kolem slunce jen několikrát obletěl a poté přístal na kerbolu ale bylo to spíše štěsti že jsem se vrátil protože jsem ve vesmiru orbitoval přes kerbalský rok


Ne0 - 5/1/2012 - 00:51

Tak a je to 1000Gm od Slnka... trvalo to skoro 900 dní. Chcel som dosiahnuť hranicu vesmíru ale to asi nejde a dalej ma už nebaví ísť Keby viem ako pripojiť fotku tak to sem aj dám , ale bohužial neviem


Conquistador - 5/1/2012 - 01:20

nahrejte tu fotku na server http://imageshack.us/ a pak tu šoupněte odkaz... hlavne jak slunce v té dali září


Ne0 - 5/1/2012 - 01:58

Vzhladom k tomu že mi nešlo odoslať správu vcelku lebo to označilo kvoli množstvu odkazov za spam, tak som ju rozdelil.

Takže tu sú fotky z pristátia na mesiaci:
Toto pristatie bolo nevydarené aj napriek tomu že som mal bočnú rýchlosť asi 8m/s. Modul nevydržal a oddelil sa od zvyšku.
http://imageshack.us/photo/my-images/692/screenshot15o.png/
Dalšie pristátie na mesiaci, tentokrát vydarené. Podaril sa mi nádherný záber, ako vidieť Kerbal z Munu.
http://imageshack.us/photo/my-images/225/screenshot21ip.png/


Ne0 - 5/1/2012 - 01:59

A teraz foto ako prechádzam slnkom.Vzhladom k vysokej rýchlosť ktorú spôsobila gravitácia slnka sa mi nepodarilo zachytit úplný prechod (čiže 0m):
http://imageshack.us/photo/my-images/823/screenshot24w.png/
(osobne dúfam že v dalšej verzii bude slnko konečne vyzerať ako realna hviezda a nebude to len svetelný bod na ktorý ked sa z blízka pozriete uvidíte len bielu stenu)


Ne0 - 5/1/2012 - 02:00

A konečne screen ako som vzdialený od slnka 1,000,000,000m (ak som to dobre preratal). Bohužial slnko som nevidel , bol som priliž daleko a dalej sa mi už ísť nechcelo tak som to vypol a začal stavať inú raketu.Tu sú dva screeny:
1.)Pohlad M
http://imageshack.us/photo/my-images/687/screenshot29n.png/
2.)Normal
http://imageshack.us/photo/my-images/403/screenshot30m.png/
---------------------------------------------------------------------
btw keby niekto nevedel screeny sa robia stlačením F1 a následne ich najdete v priečinku kde máte nainštalovanú hru v zložke Sreenshots


Agamemnon - 5/1/2012 - 07:59

nice ja som ich sice dostal na orbitu okolo slnka, ale do slnka este nie a vlastne ani sa mi nepodarilo vratit spat z tej orbity

citace:
a začal stavať inú raketu.


ja prestavujem rakety stale, a este som nepostavil taku, co by som s nou bol fakt spokojny najblizsie k spokojnosti mal asi munarny nosic, ale ani ten nie je ono


-=RYS=- - 5/1/2012 - 08:36

Uz jste v tom softu nekdo otestoval nuklearni pohon.
At jako NERVA nebo jako ORION.


Ne0 - 5/1/2012 - 18:01

Predchvilkou somtestoval ten motor NERVA a je super .... inak skúšam to s tými soyusovímy solárnymi článkami ale vobec mi to nedoplňa palivo ... ako to funguje?!


Agamemnon - 5/1/2012 - 19:59

citace:
Predchvilkou somtestoval ten motor NERVA a je super .... inak skúšam to s tými soyusovímy solárnymi článkami ale vobec mi to nedoplňa palivo ... ako to funguje?!


to závisí od toho, ako je ten mód urobený... ak autor doplňanie paliva neurobil, tak ani nepôjde... ak je urobené, tak nvm... tento mód som neskúšal, aj keď ten soyuz mám stiahnutý a je pekný


Ne0 - 5/1/2012 - 20:05

citace:

to závisí od toho, ako je ten mód urobený... ak autor doplňanie paliva neurobil, tak ani nepôjde... ak je urobené, tak nvm... tento mód som neskúšal, aj keď ten soyuz mám stiahnutý a je pekný


No ved aj ja som ho len teraz stiahol lebo tu niekto spomínal že si cez solárne články doplňa palivo. V tom mode soyus (názov to má noyus) sú solárne články na bočnej lište vyobrazené ako padák teda neviem či majú nejakú funkčnosť. Akurát ked letím velkou rýchlosťou a roztiahnem ich tak za chvilku sú v r..i.


Agamemnon - 5/1/2012 - 20:23

citace:
citace:

to závisí od toho, ako je ten mód urobený... ak autor doplňanie paliva neurobil, tak ani nepôjde... ak je urobené, tak nvm... tento mód som neskúšal, aj keď ten soyuz mám stiahnutý a je pekný


No ved aj ja som ho len teraz stiahol lebo tu niekto spomínal že si cez solárne články doplňa palivo. V tom mode soyus (názov to má noyus) sú solárne články na bočnej lište vyobrazené ako padák teda neviem či majú nejakú funkčnosť. Akurát ked letím velkou rýchlosťou a roztiahnem ich tak za chvilku sú v r..i.


jj, noyuz je naschvál tam aspoň podľa fóra...

ako padák je to preto, že zatiaľ hra nemá animácie - tj. nedá sa urobiť animované otvorenie (a jediná animácia je natvrdo urobená pre padák)... ale to má tú nevýhodu, že sa to ako padák aj správa - a veje to za letiacim telesom


Conquistador - 5/1/2012 - 20:40

citace:
Predchvilkou somtestoval ten motor NERVA a je super .... inak skúšam to s tými soyusovímy solárnymi článkami ale vobec mi to nedoplňa palivo ... ako to funguje?!

jj taky jsem takovou postavil.. nerva je super zařízení + ty solarní panely co obnovuji palivo... sni jsem doletel ke slunci a zpet


Conquistador - 5/1/2012 - 20:52

Jinak ten soyuz je naprosto užasná loď v KPS.


Ne0 - 5/1/2012 - 21:08

citace:

jj, noyuz je naschvál tam aspoň podľa fóra...

ako padák je to preto, že zatiaľ hra nemá animácie - tj. nedá sa urobiť animované otvorenie (a jediná animácia je natvrdo urobená pre padák)... ale to má tú nevýhodu, že sa to ako padák aj správa - a veje to za letiacim telesom


Nerozmýšlal som nadtým tak ale dáva to zmysel ale stále neviem ako to spraviť aby mi to dodávalo energiu resp. palivo. Inak keby mám dosť volného času tak by som sa rád pozrel do programu hry a upravil si ho . Robili ste už niekto nejaké úpravy? Myslím vačšie než len prepis už vytvorených častí.


Agamemnon - 5/1/2012 - 21:27

citace:
Nerozmýšlal som nadtým tak ale dáva to zmysel ale stále neviem ako to spraviť aby mi to dodávalo energiu resp. palivo. Inak keby mám dosť volného času tak by som sa rád pozrel do programu hry a upravil si ho . Robili ste už niekto nejaké úpravy? Myslím vačšie než len prepis už vytvorených častí.


vytvoriť nové časti nie je taký problém, ak dokážeš nejaké namodelovať a natexturovať keďže ja modelovať 3d objekty nvm, tak som nič také prakticky nerobil len som sa hral s parametrami občas pre zábavu... najväčší problém je ich asi odladiť tak, aby hra nebola veľmi jednoduchá, ale aby si dokázal na orbitu vyletieť

čo sa týka samotného kódu hry... je to v Unity engine, a v c# jazyku... keďže c# je jazyk bežiaci vo virtuálnom stroji a jeho .exe sú v CIL (CLI), tak reverse engineering je "pomerne jednoduchý"... z toho vyplýva, že síce kód by sa teoreticky upraviť dal, ale nevidím v tom zmysel takže ani toto som nerobil (navyše nemám toľko času, aby som sa hral s reverse engineeringom a potom ešte aj upravovaním toho kódu)...


Agamemnon - 5/1/2012 - 21:29

aha, ešte... pozrel som konfigurák k tým solárnym panelom a už nepridávajú palivo... najskôr to autor zmenil, v niektorej z posledných verzií...


Ne0 - 5/1/2012 - 21:47

citace:

vytvoriť nové časti nie je taký problém, ak dokážeš nejaké namodelovať a natexturovať keďže ja modelovať 3d objekty nvm, tak som nič také prakticky nerobil len som sa hral s parametrami občas pre zábavu... najväčší problém je ich asi odladiť tak, aby hra nebola veľmi jednoduchá, ale aby si dokázal na orbitu vyletieť

čo sa týka samotného kódu hry... je to v Unity engine, a v c# jazyku... keďže c# je jazyk bežiaci vo virtuálnom stroji a jeho .exe sú v CIL (CLI), tak reverse engineering je "pomerne jednoduchý"... z toho vyplýva, že síce kód by sa teoreticky upraviť dal, ale nevidím v tom zmysel takže ani toto som nerobil (navyše nemám toľko času, aby som sa hral s reverse engineeringom a potom ešte aj upravovaním toho kódu)...


No ved práve to že nemám nato čas je ten najväčší problém. Modelovať teda neviem, resp. modle spraviť viem ale neviem ho zjednotiť s programom. Ale to by sa vyriešilo keby je nato čas.

citace:
aha, ešte... pozrel som konfigurák k tým solárnym panelom a už nepridávajú palivo... najskôr to autor zmenil, v niektorej z posledných verzií...


Tak to je velká škoda ale aj tak v poslednom čase nehrávam už. Na mesiaci som pristál, cez slnko som preletel. A najnovšie rakety čo som vytvoril tak ani jedna sa mi nepáčila nakoniec + blbne mi hra a začala mi sekať. Ale ked vyjde nová verzia tak začnem znova intenzívne hrávať asi


Agamemnon - 5/1/2012 - 21:52

citace:
Tak to je velká škoda ale aj tak v poslednom čase nehrávam už. Na mesiaci som pristál, cez slnko som preletel. A najnovšie rakety čo som vytvoril tak ani jedna sa mi nepáčila nakoniec + blbne mi hra a začala mi sekať. Ale ked vyjde nová verzia tak začnem znova intenzívne hrávať asi


jj, ja tiež teraz veľmi nie a čakám na ďalšiu verziu s niečim novým


Conquistador - 6/1/2012 - 03:04

No ja už jsem taky v urcité stázi jelikož mam postaveno asi 6 variant rakety UR 100 - což je ekvivalent Energie M (dva bostry) až Energie Vulkán (osum bostrů) takže cca rozmezí 75-150 tun na LEO.

Dale mám dalších osum variant rakety UR 70 což je modelový typ Angary od rozmezí asi 3-60 tun na LEO - z toho jsou dva typy s Soyuzem/ a jeden Soyuzem Moon lander, zbytek nákladní z různymi typy třetích stupnů.

A nakonec jsem si pro zábavu udělal dvě rakety UR 50 což je lehčí Proton cca 12-15 tun na LEO... dvě jelikož jedna je nákladní a druhá s Soyuzem/Noyuz....

Teď už fakt jen čekam na nějaký masivni update jako je stavba stanic, dokovaní, ukladaní hry a postupu atd... protože prostředku (na špičkové úrovni) jak se dostat z kerbalu a dál mám víc jak dost


Eraisuithon - 23/2/2012 - 15:29

ahoj

od agamemnona sa mi dostalo echo, že sa tu dosť bavíte o ksp, tak som si povedal, že vás tu navštívim

keď som si prečítal vaše diskusie, tak sa musím pochváliť svojími úspechmi - na Mune som pristál na vanille (bez modov), dokonca dvakrát, pri tom krajšom pristáti (rozumej raketa sa nerozpadla a vrátil som sa na Kerbin) som ale zabudol spraviť screen :/
vyzerá to tak, že misisu zopakujem vo fullscreene a spravím riadne obrázky
http://imageshack.us/photo/my-images/819/munvanilla.png/

píšem ale z trochu iného dôvodu, a to preto, aby som spravil reklamu našej CZ/SK fanpage, kde by sme mohli rozpútať búrlivejšiu diskusiu, kde nájdete niekoľko zaujímavých vecí (mimo iné aj moju raketu) na stiahnutie a v dočasnom čase preklad hry. proste sa príďťe pozrieť a pridajte sa k nám na http://ksp.php5.sk

asi toľko som chcel


Agamemnon - 28/2/2012 - 08:46

vysla nova verzia, ale tentokrat uz je platena...
obsahuje moznost mat viac lodi naraz na orbite, na mune a pod...

hehe, a v modoch sa uz objavili casti pre zakladnu na mune...


Conquistador - 28/2/2012 - 23:24

tož musím přijit na to jak to zaplatit a když to nepujde tak spirátit [Upraveno 29.2.2012 Conquistador]


fisct - 10/3/2012 - 23:51

Zdravim dnes jsem si tuto "hru" zprovoznil vypada to luxusně i to co tady píšete ale vůbec nevim co mám dělat...nenašel by se někdo kdo tomu trochu víc rozumí a byl by ochoten mě zasvětit do toho co a jak funguje ???


Agamemnon - 11/3/2012 - 00:59

http://www.braeunig.us/space/orbmech.htm


fisct - 11/3/2012 - 10:51

citace:
http://www.braeunig.us/space/orbmech.htm




díky to je hezký ale potřebuju spíše poradit při konstrukci nejdál sem se dostal kousek od země a ať dělám co dělám tak víc nic stim prostě nejde...ze začátku bych chtěl alespoň na oběžnou dráhu země jestli je to možné? ale jak když tam sotva doletim :-(


mager42 - 11/3/2012 - 22:10



Stary ale velice povedeny navod vcetne stavby potrebne rakety.

U te rakety je lepe vymenit tech 6x SAS za 1x ASAS a dat hohned pod
decupler.

Tady je videt vyuziti orbital view /klavesa M/

feature=related

V zasade jde o to letet rovne nahoru do cca 15000m /pomoci zapnuteho SAS/ pak to stocit doprava na navballu postupne az na 0 stupnu sklonu /na ten az v cca 40000m/ a dosahnout apokee nad atmosferou /nad 70000/, pak vypnout motor a pockat na apokee / lze zkotrolovat v orbital view/ a zde zase zapnout motor a dostat i perikee nad atmosferu.

pokud dohori nejaky stupen /treba bocni boostery/ odhodit pomoci mezerniku.


Conquistador - 12/9/2012 - 19:45

Tak pro všechny milovníky Dragonrideru a KPS tu máme tuto suprovně udělanou kabinu do programu

http://kerbalspaceprogram.com/forum/showthread.php/20116-cBBp-Dragon-Rider-Pod-Capsule


Agamemnon - 12/9/2012 - 19:51

nice, pekné... to si stiahnem

inak...
hrá teraz obsahuje 2 mesiace - jeden veľký, blízko a v rovine... druhý je ďaleko, je malý a má inklináciu...
obsahuje eva - dá sa s kerbanautami vyliezť z lode a prechádzať sa po mesiaci, alebo poletovať vo vesmíre...
a je možné mať viac lodí naraz vo vesmíre - len dokovanie zatiaľ ešte implementované nie je
:)


Conquistador - 12/9/2012 - 19:59

No právě to dokování mne nejvíce štve že to zatím neurobily, už bych ho v tom chtěl dávno mám už tolik "projektu" v hlavě na realizaci...


Agamemnon - 12/9/2012 - 20:03

citace:
No právě to dokování mne nejvíce štve že to zatím neurobily, už bych ho v tom chtěl dávno mám už tolik "projektu" v hlavě na realizaci...


marsolety, stanice a tak?


Ragulin - 12/9/2012 - 20:23

citace:
No právě to dokování mne nejvíce štve že to zatím neurobily, už bych ho v tom chtěl dávno mám už tolik "projektu" v hlavě na realizaci...


Mně se to už povedlo, ale je to fakt mazec! Vypustil jsem si celkem velkou a stabilni stanici a vyprustil jsem k ní malou loď. Na její vrcholu jsem mněl 8 přistavacích noh. Příblížíl jsem se ke stanici zezadu kde je tryska motoru a když jsem byl v dosahu tak jsem je aktivoval přístávací nohy.... no a je to :-)


Conquistador - 12/9/2012 - 21:29

citace:
citace:
No právě to dokování mne nejvíce štve že to zatím neurobily, už bych ho v tom chtěl dávno mám už tolik "projektu" v hlavě na realizaci...


Mně se to už povedlo, ale je to fakt mazec! Vypustil jsem si celkem velkou a stabilni stanici a vyprustil jsem k ní malou loď. Na její vrcholu jsem mněl 8 přistavacích noh. Příblížíl jsem se ke stanici zezadu kde je tryska motoru a když jsem byl v dosahu tak jsem je aktivoval přístávací nohy.... no a je to :-)


No jo to je ale pořád takový na nic, pořád to nemužete fixovat tak aby mohla posádka přelézt z jednoho do druhého, nebo aby se to propojilo tak ze by z toho kompletu byl jeden kus atd..

citace:


marsolety, stanice a tak?

Tak nějak ... a pořád nic... mam i nosiče atd...


Agamemnon - 12/9/2012 - 21:35

citace:
No jo to je ale pořád takový na nic, pořád to nemužete fixovat tak aby mohla posádka přelézt z jednoho do druhého, nebo aby se to propojilo tak ze by z toho kompletu byl jeden kus atd..


tak mi napadlo... skúšal niekto, aby preliezli z jednej lode do druhej pomocou eva?


Conquistador - 13/9/2012 - 00:06

citace:
citace:
No jo to je ale pořád takový na nic, pořád to nemužete fixovat tak aby mohla posádka přelézt z jednoho do druhého, nebo aby se to propojilo tak ze by z toho kompletu byl jeden kus atd..


tak mi napadlo... skúšal niekto, aby preliezli z jednej lode do druhej pomocou eva?


Já to zkoušel nejde to... To mne naštvalo snad nejvíc! Páč jsem tak chtěl udělat lunární misi... na principu toho co plánovali rusové mezi Soyuzem LOK a LK Lander... kde měl jeden kosmonaut před přistaním přejit z Soyuzu za pomoci EVA do Landeru.. [Upraveno 13.9.2012 Conquistador]


cernakus - 13/9/2012 - 01:42

To je divne. Ja jsem pri prvni misi na nimus ci jak se ten maly mesicek jmenuje lehce rozflakal lod (a pred tim udelal druzici z jebediaha, tak malou gravitaci to ma), ale kapsle mk2 prezila. Druha mise, kde jsem na rampe vyhodil dva kerbonauty (jeden umrel padem, druhy zahynul v plameni rakety, ale to se nepocita :-) byla uspesna (pristal jsem jen 900 metru od puvodni) a ti dva voresi pomoci eva bez problemu presli do lode druhe mise. A mam takove tuseni, ze KSP je jedno, jestli EVA probiha na Mesici ci ve volnem prostoru.


Agamemnon - 13/9/2012 - 07:20

ja v podstate nie som schopny to odriadit tak presne, aby som dokazal 2 lode pridokovat - moje schopnosti stacia tak na to, ze sa trafim na mesiac, s pomocou grav. mesiaca - a minmus (ten maly) som ani neskusal este radsej preto sa pytam


Ragulin - 13/9/2012 - 07:32

citace:
ja v podstate nie som schopny to odriadit tak presne, aby som dokazal 2 lode pridokovat - moje schopnosti stacia tak na to, ze sa trafim na mesiac, s pomocou grav. mesiaca - a minmus (ten maly) som ani neskusal este radsej preto sa pytam


Je třeba si nahrád do KSP plugin MechJeb
http://kerbalspaceprogram.com/forum/showthread.php/12384-PLUGIN-PART-0-16-Anatid-Robotics-MuMech-MechJeb-Autopilot-v1-9

Tam jsou všechny potřebné údaje pro setkání na orbitu a plno dalších funkcí.
Setkat se s jinou lodí je ale sakra těžké... Už chápu proč příblížení k ISS trvá tak dlouho


Agamemnon - 13/9/2012 - 07:37

citace:
citace:
ja v podstate nie som schopny to odriadit tak presne, aby som dokazal 2 lode pridokovat - moje schopnosti stacia tak na to, ze sa trafim na mesiac, s pomocou grav. mesiaca - a minmus (ten maly) som ani neskusal este radsej preto sa pytam


Je třeba si nahrád do KSP plugin MechJeb
http://kerbalspaceprogram.com/forum/showthread.php/12384-PLUGIN-PART-0-16-Anatid-Robotics-MuMech-MechJeb-Autopilot-v1-9

Tam jsou všechny potřebné údaje pro setkání na orbitu a plno dalších funkcí.
Setkat se s jinou lodí je ale sakra těžké... Už chápu proč příblížení k ISS trvá tak dlouho


vdaka


Conquistador - 16/9/2012 - 16:41

právě jsem narazil na tohlencto. Je to zkutečný mod na dokovaní lodi a tvoření soulodi a stanice!
http://kerbalspaceprogram.com/forum/showthread.php/20604-Plugin-Parts-0-16-Orbital-Rendezvous-and-Docking-Assistant


feature=BFa&list=PLTHoRjm5SuEAovesQ0vDOS4KZmOh0F_z5" target=_blank>feature=BFa&list=PLTHoRjm5SuEAovesQ0vDOS4KZmOh0F_z5

Koukněte na tohlecto video jak to dělá! jdu to zkusit


Agamemnon - 19/9/2012 - 22:42

vyšla nová verzia - 0.17 - a, neprekvapujúco, spadol im web


Conquistador - 19/9/2012 - 23:14

citace:
vyšla nová verzia - 0.17 - a, neprekvapujúco, spadol im web


Super ja tu zatím postnu nějaké obrázky z dokovaní, stanice atd. se pochlubím ...

První úspěšný pokus s lodmi PPTS 02T a 02D, vzájemně bylo na orbitě 14 statečných kerbanautů





První uzlový modul který jsem nazval Unimatrix 01T



Na na uzel jedna jsem navázal malý trvaly uložní modul Unikomplex 01DT a na uzel č.6 priletěla prní posádka a obydlela moji první stanici.



Načež byl ke stanici vyslán hlavní energetický a výzkumny modul UniNEM 01D.
Tento typ modulu nebude osamocen a po čase ho bude následovat sesterský modul který dotvoří symetrii stanice.





Snad se vám "relace" lébila po čase svoji stanici aktualizuji, tedy jak tento mod se zdokonalí aktualizuji na 0.17. Zatím jsem narazil na nejvíce nepřijemný bug a to je že se někdy moduly od sebe oddělí když zrovna řidim další loď která se k stanici přibližuje... Ale autor o tom ví a již na tom usilovně pracuje aby se to nestávalo..

[Upraveno 19.9.2012 Conquistador]


Agamemnon - 20/9/2012 - 10:13

heh, nice


Conquistador - 20/9/2012 - 10:49

citace:
heh, nice


Jinak ta 0.17 je paradní, hlavně jeden měsíc planety typu "jupiter" vypadá že má atmosféru... Imho nejvíce by mne potěšili kdyby do programu krom dokování (které ted už je) doplnili reentry a tím pádem i keramické a jiné štíty + další fyzikální a na posádku působící jevy.
[Upraveno 20.9.2012 Conquistador]


Agamemnon - 20/9/2012 - 10:52

citace:
citace:
heh, nice


Jinak ta 0.17 je paradní, hlavně jeden měsíc planety typu "jupiter" vypadá že má atmosféru... Imho nejvíce by mne potěšili kdyby do programu krom dokování (které ted už je) doplnili reentry a tím pádem i keramické a jiné štíty + další fyzikální a na posádku působící jevy.
[Upraveno 20.9.2012 Conquistador]


ah, nice... dokovanie pridali a planéty? veľmi pekné...
jop, to reentry majú v pláne... ale tak kto vie v ktorej verzii

ešte som totiž tú verziu nepozeral


Conquistador - 20/9/2012 - 11:04

citace:


ah, nice... dokovanie pridali a planéty? veľmi pekné...
jop, to reentry majú v pláne... ale tak kto vie v ktorej verzii

ešte som totiž tú verziu nepozeral


Jo přidali tam planety (nepamatuji jména tak to popíšu jak to je v naši solární soustavě) první blíže slunci... Venuši + jeden měsíc a opálený Merkur. Směrem od slunce je něco jako Mars + jeden měsíc a pak dloouho nic až je něco jako Jupiter který má snad 8 měsíců z toho jeden vypadá že má atmosféru (moře, pláže, ostrovy, zeleň).

No dokovaní přidává ten supr mod, nikoli hra samotná
[Upraveno 20.9.2012 Conquistador]


Agamemnon - 20/9/2012 - 11:10

citace:
citace:


ah, nice... dokovanie pridali a planéty? veľmi pekné...
jop, to reentry majú v pláne... ale tak kto vie v ktorej verzii

ešte som totiž tú verziu nepozeral


Jo přidali tam planety (napamatuji jmena tak to popišu jak to je v naši solární soustavě) první bliže slunci... Venusi + jeden měsíc a opálený Merkur. Směrem od slunce je něco jako Mars + jeden měsíc a pak dloouho nic až je něco jako Jupiter který má snad 8 měsíců z toho jeden vypadá že má atmosferu (moře, pláže, ostrovy, zeleň).

No dokovaní přidává ten supr mod, nikoli hra samotná


hehe, diky... už to inštalujem a idem na to pozrieť...
takže akože obývateľný mesiac?

jaj, aha... lebo viem, že to chceli pridať aj do hry, a som myslel že už pridali


Conquistador - 20/9/2012 - 11:20

citace:


hehe, diky... už to inštalujem a idem na to pozrieť...
takže akože obývateľný mesiac?

jaj, aha... lebo viem, že to chceli pridať aj do hry, a som myslel že už pridali


JJ uvidiš je to zajímavé nové dobrodružství a sondy...

No to chtěli, chtěli to přidat už minulý rok v Listopadu a pořád nic! takže mne ten mod velmi potěšil... zatím samotný tvurci KPS tvoří no... blbosti, misto základních věci...


fritz.lochmann - 20/9/2012 - 17:36

citace:
... uvidiš je to zajímavé nové dobrodružství a sondy...
Je to hrateľnejšie než Orbiter? Beží to aj na 64 bit Windows?


Agamemnon - 20/9/2012 - 18:20

citace:
Je to hrateľnejšie než Orbiter? Beží to aj na 64 bit Windows?



- neviem, orbiter som nehral
- áno, beží...


fritz.lochmann - 20/9/2012 - 18:24

citace:
... áno, beží...
Dikes. Ešte keby ich ten web bežal poriadne


Agamemnon - 20/9/2012 - 18:58

citace:
citace:
... áno, beží...
Dikes. Ešte keby ich ten web bežal poriadne

heh, web im spadne po každom update


Conquistador - 20/9/2012 - 19:01

citace:
citace:
citace:
... áno, beží...
Dikes. Ešte keby ich ten web bežal poriadne

heh, web im spadne po každom update


už by mohl fungovat ale pořád to blbne


Agamemnon - 28/11/2012 - 07:19



v novej verzii bude dokovanie, a kopu dalsich veci hlavne to dokovanie ideme stavat stanice


Agamemnon - 18/6/2013 - 20:39

v nasa jpl hrajú ksp
http://www.penny-arcade.com/report/article/nasas-jet-propulsion-lab-is-obsessed-with-a-certain-game-and-i-bet-you-can-


Alchymista - 15/7/2013 - 00:48

Na steam je akcia (do 16.7 cca 18:00) - Kerbal SP o 40% lacnejšie - za 13,19€


Alchymista - 2/8/2013 - 13:31

na KSP fore som zaregistrovaný ako kyklop.
Momentálne sa hrám s pohonom scramjet alebo tiež atmosferickou raketo-náporovou jednotkou - pokúšam sa vytvoriť niečo, čo by sa naň vlastnosťami podobalo. Nie je to jeden diel, ale celý súbor dielov - sanie, motor, "základne" pre montáž sania a motorov. Sčasti to už funguje.


Alchymista - 8/4/2014 - 15:43

baví sa ešte niekto s KPS?
Spáchal som plugin a potreboval by som pomocníčka, čo by sa na to pozrel odporným okom a riadne to/ma skritizoval
https://www.dropbox.com/s/790cooc83y72yg2/AlchemyTechnologies.rar


cernakus - 8/4/2014 - 15:51

Kouknu se na to.

Edit:
Jé ty vogo, tak alchemy technologies jsi ty? Svět je malej. Jsem na "tohoto" modera narazil, když jsem hledal RCS na LFO. No sice to nefungovalo (jiná verze KSP), ale tak jsem si to předělal na LF a ten přebytečný O oželel:-) [Upraveno 08.4.2014 cernakus]


Alchymista - 8/4/2014 - 15:53

dobrý deň stará mama


cernakus - 8/4/2014 - 15:58

Mno tak jsem "odborným" okem zhlédl složku, speciálně "diely" (co si asi tak o tom "podivném názvu" říkají cizojazyčníci :-) a myslím, že mi to bude chvíli trvat.

Tak několikadenní chvíli, když se nad tím zamyslím.


Alchymista - 8/4/2014 - 16:02

"Diely" sú proste diely - zložka slúzi ako zásobník modelov a textúr, ostatné zložky obsahujú prevažne len cfg súbory, ktoré sa na túto zložku odkazujú.
Dôvod je jednoduchý, už sa mi stalo, že v zložke Squad sa zmenili súbory a mne prestali niektoré veci fungovať - prišiel som tak už aj o tucet kerbíkov naraz, pretože sa nenačítala zostava stanice... [Upraveno 08.4.2014 Alchymista]


cernakus - 8/4/2014 - 16:04

Jasné, já jen zdůraznil to, podle čeho jsem si vzpomněl na to, že už jsem se s tvojí prací setkal. Je to prostě podpis, který utkvěje v paměti.

Mám se zaměřit na něco konkrétního? Nebo prostě obecně - stabilita a případné chyby?


Alchymista - 8/4/2014 - 16:06

Samozrejme obecne, tiež použiteľnosť, kiksy, nevhodné formulácie... Proste čokoľvek, čo by bolo vhodné opraviť alebo upraviť.


Conquistador - 9/4/2014 - 08:52

mrknu na to )


admin - 2/10/2016 - 17:04


xChaos - 2/10/2016 - 18:28

Nevím kam to dát, tak protože Scott Manley je hodně KSP osobnost, tak asi sem :-) fakticky to ale patří obecně do vlákna "raketové motory", ale to tady není.

KSP Doesn't Teach: Rocket Engine Plumbing


Pro mě osobně zajímavé - něco z toho jsem věděl (otevřený vs. uzavřený cyklus motoru), ale něco jiného je pro mě přeci jen nové.

Jinak IST simulace od Scotta Manleyho sem patří rozhodně a pobaví :-)

SpaceX Interplanetary Transport Ship - W/ Guest Fraser Cain
[Upraveno 02.10.2016 xChaos]


admin - 28/3/2019 - 13:06

Je tu někdo, kdo s tím aktuálně tráví dost času?


Alchymista - 28/3/2019 - 18:24

záleží na tom - čo potrebuješ?


PinkasJ - 28/3/2019 - 21:18

@ Kostera
Nevím přesně co potřebuješ objasnit, ale pokusím se jak stručně mohu:
Abys dostal do rak. motoru palivo a okysličovadlo, musí mít větší tlak než je ve spalovací komoře:
- můžeš použít tlakování nádrží rakety – to se dělalo u nejjednodušších raket – velká hmota.
- můžeš použít výkonná čerpadla paliva a okysličovadla. Ta mohou být poháněna od jedné plynové trurbiny na stejné ose. Plyn se získá z generátoru -„pre-burneru“, kde se spaluje část okysličovadla a paliva. Ale aby nevznikaly vysoké teploty jako v rak. motoru, většinou se používal přebytek paliva, což ale vytváří saze (Merlin motory). Z turbíny pak výstupy jdou buď do prostoru (otevřený cyklus ), nebo se vrací zpět do motoru (uzavřený cyklus např. RD 180). Samozřejmě hlavní část paliva i okysl. jde vždy přímo z čerpadel do motoru. ). To je zatím jednoduché

Rusové začali používat uzavřený cyklus s přebytkem okysličovadla – O2-rich cykl, kde se palivo v pre-burneru dokonale spálí, ale plyny jsou velmi agresivní, obohacené O2. Nemohli použít fuel-rich cyklus , protože nedokonale spálené plyny (saze) nelze pustit zpět do motoru. V amerických RS 25 je fuel-rich cyklus, neboť palivem je vodík a ten není agresivní ani nevytváří saze.

Nevýhodou u O2 rich cyklu je, že musí být dokonalé těsnění hřídele turbiny, aby se plyny bohaté O2 nedostaly kolem hřídele do prostoru čerpadla paliva, ale také obráceně i fuel-rich cyklu.

Rusové u motoru RD-270 v 60-tých letech poprvé použili full-flow staged motor, ale byl pro jedovaté palivo. Nyní ho použil SpX u Raptoru. Jelikož mají palivo O2/metan, mohou použít oba cykly, metan nevytváří saze. Proto má motor 2 samostatné turbíny, 2 čerpadla a 2 preburnery a přes jeden jde do motoru zhruba polovina průtoku metanu+O2 s přebytkem O2 na jednu turbínu a přes druhý zhruba polovina průtoku O2 + metanu s přebytkem metanu na druhou turbínu. Ty pak pohání odpovídající čerpadla. Je to poněkud jednodušší na rozvody a nejsou takové požadavky na těsnění turbín ani výkon turbín (jsou 2).

Zajímavý cyklus mají motory Blue Origin BE-3. Nepoužívá žádné pre-burnery, ale pohání jednu turbínu plyny přímo odebírané ze spalovací komory o vysokém tlaku a teplotě a ta pohání obě čerpadla. Plyny se pak vypouští z turbíny ven do výfuku – otevřený cyklus. Ušetří hodně na složitosti motoru a menších rozměrech turbíny,

Také existují „expansní“ motory, používající k pohonu turbíny expansi kapalného plynu – nejčastěji vodíku.


[upraveno 29.3.2019 08:08]


admin - 29/3/2019 - 00:00

citace:
záleží na tom - čo potrebuješ?


Napíšu mejl.


admin - 29/3/2019 - 00:01

Pinkas: Cože?


PinkasJ - 29/3/2019 - 07:50

@ Milan Kostera:
Už jsem to opravil. Samozřejmě, do každého generátoru plynu u Full Flow jde zhruba polovina O2 + metanu, jen u jednoho generátoru je přebytek O2, u druhého přebytek metanu, aby to nehořelo s teplotou jako ve spalovací komoře. Ten přebytek se vždy myslí oproti ideálnímu směšovacímu poměru.

Zajímavé je, že u RS 25 jsou také dvě turbiny a 2 čerpadla. Není to však Full Flow, je to kvůli tomu, aby mohli nezávisle regulovat směšovací poměr. U jedné turbiny to jde nastavit jen konstrukčně při návrhu motoru.

Ale myslím,že tobě šlo o Kerbal hru, tak se omlouvám, ale snad se nic nestalo, je to možno smazat, nebo přesunout jinam. [upraveno 29.3.2019 08:10]


Petr_Šída - 29/3/2019 - 08:55

citace:
@ Milan Kostera:
Už jsem to opravil. Samozřejmě, do každého generátoru plynu u Full Flow jde zhruba polovina O2 + metanu, jen u jednoho generátoru je přebytek O2, u druhého přebytek metanu, aby to nehořelo s teplotou jako ve spalovací komoře. Ten přebytek se vždy myslí oproti ideálnímu směšovacímu poměru.

Zajímavé je, že u RS 25 jsou také dvě turbiny a 2 čerpadla. Není to však Full Flow, je to kvůli tomu, aby mohli nezávisle regulovat směšovací poměr. U jedné turbiny to jde nastavit jen konstrukčně při návrhu motoru.

Ale myslím,že tobě šlo o Kerbal hru, tak se omlouvám, ale snad se nic nestalo, je to možno smazat, nebo přesunout jinam. [upraveno 29.3.2019 08:10]


Ten přebytek je ale v řádu desítek procent, nemůžete napsat, že to je půl napůl


admin - 29/3/2019 - 09:37

citace:
@ Milan Kostera:
Ale myslím,že tobě šlo o Kerbal hru


Ano. Jen o to, kdo si s tím dnes hraje.


PinkasJ - 29/3/2019 - 10:22


Ten přebytek je ale v řádu desítek procent, nemůžete napsat, že to je půl napůl

Vždyť jsem napsal zhruba polovina. Proti ideálnímu směšovacímu poměru je u jednoho generátoru více O2, méně metanu, u druhého obráceně. Celek musí dát celkovou hmotu paliva. Ty rozdíly jsou asi v řádu několika málo desítek procent, ale hmotově to záleží na hmotovém poměru obou složek pro ideální směšování.


Petr_Šída - 29/3/2019 - 15:34

citace:

Ten přebytek je ale v řádu desítek procent, nemůžete napsat, že to je půl napůl

Vždyť jsem napsal zhruba polovina. Proti ideálnímu směšovacímu poměru je u jednoho generátoru více O2, méně metanu, u druhého obráceně. Celek musí dát celkovou hmotu paliva. Ty rozdíly jsou asi v řádu několika málo desítek procent, ale hmotově to záleží na hmotovém poměru obou složek pro ideální směšování.


Nemůže to být zhruba polovina,v obou preburnerech je výrazný přebytek jedné ze složek, ten poměr je cca 1:10, jinak by to nemohlo fungovat

Jedním preburnerem letí většina metanu s malým množstvím kyslíku, druhým naopak

Vyrovnaný poměr mají turbíny u otevřeného cyklu


PinkasJ - 29/3/2019 - 19:31

Pene Šída, máte pravdu. Skutečností je, že oběma preburnery musí v součtu projít celá hmota metanu + O2.
Četl jsem někde, že optimální směšovací poměr pro O2/Metan je cca 3, u Raptoru je údajně je 3,5 - 3,7.
Tedy by poměr hmoty která procházi oběma čerpadly by byl v tomto poměru, kdybychom neuvažovali ty „příměšky“ opačné složky. Je to však ještě složitější. Čerpadlo O2 musí být mnohem výkonnější než čerpadlo Metanu a to platí i pro preburneru a turbině O2. V preburneru O2 se musí spálit značně více Metanu, než v preburneru paliva. Myslím, že nemá cenu to dále rozebírat, když nemáme přesné údaje


Petr_Šída - 30/3/2019 - 10:09

Ano poměr hmotnosti metan kyslík při dokonalem spálení je 1:4

Kyslíkove turbočerpadla musí být výrazně výkonnější, jde přes něj 80% hmoty

Úplně přesne poměry neznáme, ale pro základní představu to staci


admin - 29/4/2019 - 22:57




Spacedaniel - 7/1/2022 - 23:00


Zajímavé a inspirující.


Tlama - 6/1/2023 - 15:16

Na Epic Games je zrovna Kerbal space program free (zdarma). Mužete si ho dát do knihovny a instalovat až bude chuť. Pokud máte tedy Epic


admin - 8/1/2023 - 18:55

citace 7.1.2022 - 23:00 - Dan Lazecký:

Zajímavé a inspirující.


Ten Titan vypadá fajn. Jen teda ta inspirace Zimmerem byla velmi hard. A ten Venture Star asi ne-e. Jen ten Super Heavy aby byl a konečně se dořešil fúzní pohon.


Toto téma přichází z:
http://www.kosmo.cz

Url tohoto webu:
http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modload&name=XForum&file=print&fid=3&tid=1571