citace:Musím se na to taky podívat, ja se zatím pripravuji na sluneční misi...
Uvidíme jestli se dá přistát na hvězdě
Je to len jeden bod. Ja som (vo verzii 0.13) cez slnko preletel. Inak ma dost silnú gravitacnu silu.Zrýchlil som až na 300000m/s. A pri prelete mi to trošku zblblo. Pár krát som letel od slnka a potom zas k slnku.Ked som si dal pohlad na sovju dráhu tak sa zväčšovala a zasa zmenšovala, ale nakoniec som sa od Slnka dostal. Vymrštilo ma to do volného vesmíru. BTW program mi stále beží a práve som 814 milionov metrov vzdialený od slnka a cestujem už podla programu 741 dní. Skúsim sa dostať 1000 milionov metrov od slnka a potom to asi zruším.
tak to je rekord... ja jsem kolem slunce jen několikrát obletěl a poté přístal na kerbolu ale bylo to spíše štěsti že jsem se vrátil protože jsem ve vesmiru orbitoval přes kerbalský rok
Tak a je to 1000Gm od Slnka... trvalo to skoro 900 dní. Chcel som dosiahnuť hranicu vesmíru ale to asi nejde a dalej ma už nebaví ísť Keby viem ako pripojiť fotku tak to sem aj dám , ale bohužial neviem
A teraz foto ako prechádzam slnkom.Vzhladom k vysokej rýchlosť ktorú spôsobila gravitácia slnka sa mi nepodarilo zachytit úplný prechod (čiže 0m): http://imageshack.us/photo/my-images/823/screenshot24w.png/
(osobne dúfam že v dalšej verzii bude slnko konečne vyzerať ako realna hviezda a nebude to len svetelný bod na ktorý ked sa z blízka pozriete uvidíte len bielu stenu)
A konečne screen ako som vzdialený od slnka 1,000,000,000m (ak som to dobre preratal). Bohužial slnko som nevidel , bol som priliž daleko a dalej sa mi už ísť nechcelo tak som to vypol a začal stavať inú raketu.Tu sú dva screeny:
1.)Pohlad M http://imageshack.us/photo/my-images/687/screenshot29n.png/
2.)Normal http://imageshack.us/photo/my-images/403/screenshot30m.png/
---------------------------------------------------------------------
btw keby niekto nevedel screeny sa robia stlačením F1 a následne ich najdete v priečinku kde máte nainštalovanú hru v zložke Sreenshots
nice ja som ich sice dostal na orbitu okolo slnka, ale do slnka este nie a vlastne ani sa mi nepodarilo vratit spat z tej orbity
citace: a začal stavať inú raketu.
ja prestavujem rakety stale, a este som nepostavil taku, co by som s nou bol fakt spokojny najblizsie k spokojnosti mal asi munarny nosic, ale ani ten nie je ono
Predchvilkou somtestoval ten motor NERVA a je super .... inak skúšam to s tými soyusovímy solárnymi článkami ale vobec mi to nedoplňa palivo ... ako to funguje?!
citace:Predchvilkou somtestoval ten motor NERVA a je super .... inak skúšam to s tými soyusovímy solárnymi článkami ale vobec mi to nedoplňa palivo ... ako to funguje?!
to závisí od toho, ako je ten mód urobený... ak autor doplňanie paliva neurobil, tak ani nepôjde... ak je urobené, tak nvm... tento mód som neskúšal, aj keď ten soyuz mám stiahnutý a je pekný
citace:
to závisí od toho, ako je ten mód urobený... ak autor doplňanie paliva neurobil, tak ani nepôjde... ak je urobené, tak nvm... tento mód som neskúšal, aj keď ten soyuz mám stiahnutý a je pekný
No ved aj ja som ho len teraz stiahol lebo tu niekto spomínal že si cez solárne články doplňa palivo. V tom mode soyus (názov to má noyus) sú solárne články na bočnej lište vyobrazené ako padák teda neviem či majú nejakú funkčnosť. Akurát ked letím velkou rýchlosťou a roztiahnem ich tak za chvilku sú v r..i.
citace:
to závisí od toho, ako je ten mód urobený... ak autor doplňanie paliva neurobil, tak ani nepôjde... ak je urobené, tak nvm... tento mód som neskúšal, aj keď ten soyuz mám stiahnutý a je pekný
No ved aj ja som ho len teraz stiahol lebo tu niekto spomínal že si cez solárne články doplňa palivo. V tom mode soyus (názov to má noyus) sú solárne články na bočnej lište vyobrazené ako padák teda neviem či majú nejakú funkčnosť. Akurát ked letím velkou rýchlosťou a roztiahnem ich tak za chvilku sú v r..i.
jj, noyuz je naschvál tam aspoň podľa fóra...
ako padák je to preto, že zatiaľ hra nemá animácie - tj. nedá sa urobiť animované otvorenie (a jediná animácia je natvrdo urobená pre padák)... ale to má tú nevýhodu, že sa to ako padák aj správa - a veje to za letiacim telesom
citace:Predchvilkou somtestoval ten motor NERVA a je super .... inak skúšam to s tými soyusovímy solárnymi článkami ale vobec mi to nedoplňa palivo ... ako to funguje?!
jj taky jsem takovou postavil.. nerva je super zařízení + ty solarní panely co obnovuji palivo... sni jsem doletel ke slunci a zpet
citace:
jj, noyuz je naschvál tam aspoň podľa fóra...
ako padák je to preto, že zatiaľ hra nemá animácie - tj. nedá sa urobiť animované otvorenie (a jediná animácia je natvrdo urobená pre padák)... ale to má tú nevýhodu, že sa to ako padák aj správa - a veje to za letiacim telesom
Nerozmýšlal som nadtým tak ale dáva to zmysel ale stále neviem ako to spraviť aby mi to dodávalo energiu resp. palivo. Inak keby mám dosť volného času tak by som sa rád pozrel do programu hry a upravil si ho . Robili ste už niekto nejaké úpravy? Myslím vačšie než len prepis už vytvorených častí.
citace:Nerozmýšlal som nadtým tak ale dáva to zmysel ale stále neviem ako to spraviť aby mi to dodávalo energiu resp. palivo. Inak keby mám dosť volného času tak by som sa rád pozrel do programu hry a upravil si ho . Robili ste už niekto nejaké úpravy? Myslím vačšie než len prepis už vytvorených častí.
vytvoriť nové časti nie je taký problém, ak dokážeš nejaké namodelovať a natexturovať keďže ja modelovať 3d objekty nvm, tak som nič také prakticky nerobil len som sa hral s parametrami občas pre zábavu... najväčší problém je ich asi odladiť tak, aby hra nebola veľmi jednoduchá, ale aby si dokázal na orbitu vyletieť
čo sa týka samotného kódu hry... je to v Unity engine, a v c# jazyku... keďže c# je jazyk bežiaci vo virtuálnom stroji a jeho .exe sú v CIL (CLI), tak reverse engineering je "pomerne jednoduchý"... z toho vyplýva, že síce kód by sa teoreticky upraviť dal, ale nevidím v tom zmysel takže ani toto som nerobil (navyše nemám toľko času, aby som sa hral s reverse engineeringom a potom ešte aj upravovaním toho kódu)...
citace:
vytvoriť nové časti nie je taký problém, ak dokážeš nejaké namodelovať a natexturovať keďže ja modelovať 3d objekty nvm, tak som nič také prakticky nerobil len som sa hral s parametrami občas pre zábavu... najväčší problém je ich asi odladiť tak, aby hra nebola veľmi jednoduchá, ale aby si dokázal na orbitu vyletieť
čo sa týka samotného kódu hry... je to v Unity engine, a v c# jazyku... keďže c# je jazyk bežiaci vo virtuálnom stroji a jeho .exe sú v CIL (CLI), tak reverse engineering je "pomerne jednoduchý"... z toho vyplýva, že síce kód by sa teoreticky upraviť dal, ale nevidím v tom zmysel takže ani toto som nerobil (navyše nemám toľko času, aby som sa hral s reverse engineeringom a potom ešte aj upravovaním toho kódu)...
No ved práve to že nemám nato čas je ten najväčší problém. Modelovať teda neviem, resp. modle spraviť viem ale neviem ho zjednotiť s programom. Ale to by sa vyriešilo keby je nato čas.
citace:aha, ešte... pozrel som konfigurák k tým solárnym panelom a už nepridávajú palivo... najskôr to autor zmenil, v niektorej z posledných verzií...
Tak to je velká škoda ale aj tak v poslednom čase nehrávam už. Na mesiaci som pristál, cez slnko som preletel. A najnovšie rakety čo som vytvoril tak ani jedna sa mi nepáčila nakoniec + blbne mi hra a začala mi sekať. Ale ked vyjde nová verzia tak začnem znova intenzívne hrávať asi
citace:Tak to je velká škoda ale aj tak v poslednom čase nehrávam už. Na mesiaci som pristál, cez slnko som preletel. A najnovšie rakety čo som vytvoril tak ani jedna sa mi nepáčila nakoniec + blbne mi hra a začala mi sekať. Ale ked vyjde nová verzia tak začnem znova intenzívne hrávať asi
jj, ja tiež teraz veľmi nie a čakám na ďalšiu verziu s niečim novým
No ja už jsem taky v urcité stázi jelikož mam postaveno asi 6 variant rakety UR 100 - což je ekvivalent Energie M (dva bostry) až Energie Vulkán (osum bostrů) takže cca rozmezí 75-150 tun na LEO.
Dale mám dalších osum variant rakety UR 70 což je modelový typ Angary od rozmezí asi 3-60 tun na LEO - z toho jsou dva typy s Soyuzem/ a jeden Soyuzem Moon lander, zbytek nákladní z různymi typy třetích stupnů.
A nakonec jsem si pro zábavu udělal dvě rakety UR 50 což je lehčí Proton cca 12-15 tun na LEO... dvě jelikož jedna je nákladní a druhá s Soyuzem/Noyuz....
Teď už fakt jen čekam na nějaký masivni update jako je stavba stanic, dokovaní, ukladaní hry a postupu atd... protože prostředku (na špičkové úrovni) jak se dostat z kerbalu a dál mám víc jak dost
od agamemnona sa mi dostalo echo, že sa tu dosť bavíte o ksp, tak som si povedal, že vás tu navštívim
keď som si prečítal vaše diskusie, tak sa musím pochváliť svojími úspechmi - na Mune som pristál na vanille (bez modov), dokonca dvakrát, pri tom krajšom pristáti (rozumej raketa sa nerozpadla a vrátil som sa na Kerbin) som ale zabudol spraviť screen :/
vyzerá to tak, že misisu zopakujem vo fullscreene a spravím riadne obrázky http://imageshack.us/photo/my-images/819/munvanilla.png/
píšem ale z trochu iného dôvodu, a to preto, aby som spravil reklamu našej CZ/SK fanpage, kde by sme mohli rozpútať búrlivejšiu diskusiu, kde nájdete niekoľko zaujímavých vecí (mimo iné aj moju raketu) na stiahnutie a v dočasnom čase preklad hry. proste sa príďťe pozrieť a pridajte sa k nám na http://ksp.php5.sk
tož musím přijit na to jak to zaplatit a když to nepujde tak spirátit [Upraveno 29.2.2012 Conquistador]
10.3.2012 - 23:51 - fisct
Zdravim dnes jsem si tuto "hru" zprovoznil vypada to luxusně i to co tady píšete ale vůbec nevim co mám dělat...nenašel by se někdo kdo tomu trochu víc rozumí a byl by ochoten mě zasvětit do toho co a jak funguje ???
díky to je hezký ale potřebuju spíše poradit při konstrukci nejdál sem se dostal kousek od země a ať dělám co dělám tak víc nic stim prostě nejde...ze začátku bych chtěl alespoň na oběžnou dráhu země jestli je to možné? ale jak když tam sotva doletim :-(
11.3.2012 - 22:10 - mager42
Stary ale velice povedeny navod vcetne stavby potrebne rakety.
U te rakety je lepe vymenit tech 6x SAS za 1x ASAS a dat hohned pod
decupler.
Tady je videt vyuziti orbital view /klavesa M/
feature=related
V zasade jde o to letet rovne nahoru do cca 15000m /pomoci zapnuteho SAS/ pak to stocit doprava na navballu postupne az na 0 stupnu sklonu /na ten az v cca 40000m/ a dosahnout apokee nad atmosferou /nad 70000/, pak vypnout motor a pockat na apokee / lze zkotrolovat v orbital view/ a zde zase zapnout motor a dostat i perikee nad atmosferu.
pokud dohori nejaky stupen /treba bocni boostery/ odhodit pomoci mezerniku.
inak...
hrá teraz obsahuje 2 mesiace - jeden veľký, blízko a v rovine... druhý je ďaleko, je malý a má inklináciu...
obsahuje eva - dá sa s kerbanautami vyliezť z lode a prechádzať sa po mesiaci, alebo poletovať vo vesmíre...
a je možné mať viac lodí naraz vo vesmíre - len dokovanie zatiaľ ešte implementované nie je
:)