Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma ><<  1    2    3    4    5    6    7  >>
Téma: Kerbal Space Program (Game)
17.11.2011 - 12:46 - 
To nevím já to neměřil a bohužel nikde ani nečetl. Pak hodte info jak vám to fungovalo [Upraveno 17.11.2011 Conquistador] 
17.11.2011 - 20:43 - 
citace:
To nevím já to neměřil a bohužel nikde ani nečetl. Pak hodte info jak vám to fungovalo [Upraveno 17.11.2011 Conquistador]


tu sú nejaké info:
http://kerbalspaceprogram.com/~kerbalsp/wiki/index.php?title=Kerbol
http://kerbalspaceprogram.com/~kerbalsp/wiki/index.php?title=Kerbin
http://kerbalspaceprogram.com/~kerbalsp/wiki/index.php?title=Mun

a už som skúsil konečne tú kruhovú orbitu a fungovalo to pekne dik za návod

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
18.11.2011 - 12:46 - 
Jsem rád že to fungovalo ... a děkuji za info  
18.11.2011 - 13:16 - 
Jinak že je Kerbin až taková malá planetka.. to jsem netušil, řikal jsem si že je tak 2x menší ale že je až tak menší jsem netušil.

Opravdu díky za info.
 
19.11.2011 - 00:33 - 
Před chvílí mí kerbanauti dopadli na Měsíc. Byl to ovšem dopad alá Luna 2.
Při přistání jsem nechtě zaměnil vektory rychlosti a v nízké výšce jsem už to nezvládl opravit. I tak jsem rád, že mám konečně stroj, který se tam dostane, protože nemám tolik addonů. Musel jsem si sestrojit vlastní raketu, u které mi neustále praskaly spoje mezi motory a dalšími stupni.
A to je vlastně na té hře nejlepší.
Člověk se cítí skoro jako Koroljov!
 
19.11.2011 - 00:44 - 
Tak to upřímně gratuluji ti mojí 3x měsic marně přeletěli a poté na něm dvakrat havarovali, než jsem zjistil jak na to

Jsem velmi rád že se ostatním vedlo na začatku jako mne a Koroljovi! Taky jsem si prošel fází kdy jsem postavil raketu typu N1, což byla raketa která by se dala popsati jako "komedie plná omylů"

Ale pak jsem přešel skokově na raketu typu Energia - Vulkán s kapalinovými boostery a to je již iné kafe, obrázek ze hry mojí rakety najdete na předchozí stránce, jinak obrázky dělá samotný prográmek stačí stisknout F1 a obrázky se ukládají do složky se hrou.

Jinak bych velmi rád viděl i vaší raketu nebo raketu od Agamemnona, neb jaká je vaše cesta k nebesům...
 
19.11.2011 - 09:51 - 
môj "munárny" nosič toto ma dostalo na mesiac (používam len jeden mód, ktorým som nahradil pôvodné diely - KSP Silisko):

nosič vo VAB:


prvý stupeň a boostre:


preletový stupeň a lander - keď dám preč kry:


a niekde na predchádzajúcich stranách je aj obrázok landera na Mune [Edited on 19.11.2011 Agamemnon]

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
20.11.2011 - 03:05 - 
Zajímavá raketa.... Vidím že používáte stejný areodynamický kryt na raketě jako já.... Stejně by mne nejvíce zajímalo jestli ten areodynamický kryt má teď i nějakou jinou funkci (areodynamickou), než fuknci estetickou...

Jinak mne štve že nejsou malé areodynamické kryty které by mi zakrytovali např. Sojuz tak jak to je v realu.


Jinak jsem nalezl další možnou budoucí funkci kterou by mohli implementovat do programu...
A to je nouzový režim, protože normálně mám LAS až někde hluboko v poli letových funkci, stejně tak jako oddělovací časti rakety, takže když se stane nehoda třeba na rampě nebo za letu tak je skoro nemožné se ihned proklikat k záchraně a já tak přijdu o posádku kerbonautů....

A tak by mohli do programu zavést i vedlejší nouzovou lištu letového programu která by se spouštěla třeba Alt + mezerník a byla by tam treba jen jedna položka záchranné funkce kterou jsi navolite ( v mém případě okamzité oddělení kabiny od rakety a spuštení LAS + případné nouzové odtrhnutí areodynamických krytů). [Upraveno 20.11.2011 Conquistador]
 
20.11.2011 - 04:55 - 
Zatim jsem soft neprohlizel a nestudoval a tak me zajima odpoved na otazku pro ty z vas, kteri uz mate soft proslapanej.

Je mozne v softu vytvorit a nasimulovat neco jako Skylon nebo Maks?

Pokud by se vam to nejak podarilo, byli by jste ochotni to dat ve forme videa na Youtube?

Diky... Martin.
 
20.11.2011 - 10:45 - 
citace:
Zajímavá raketa.... Vidím že používáte stejný areodynamický kryt na raketě jako já.... Stejně by mne nejvíce zajímalo jestli ten areodynamický kryt má teď i nějakou jinou funkci (areodynamickou), než fuknci estetickou...



hehe, dobrá otázka nvm, ale povedal by som, že áno - mám pocit, že sa to správa trochu lepšie, keď tam ten kryt je (na svojom nb cítim takmer každý rozdiel )... plus, vyzerá to, že majú dobre implementovanú fyziku - čo by potom znamenalo, že automaticky sa tie objekty vo vnútri "ignorujú"...

citace:

Jinak jsem nalezl další možnou budoucí funkci kterou by mohli implementovat do programu...
A to je nouzový režim, protože normálně mám LAS až někde hluboko v poli letových funkci, stejně tak jako oddělovací časti rakety, takže když se stane nehoda třeba na rampě nebo za letu tak je skoro nemožné se ihned proklikat k záchraně a já tak přijdu o posádku kerbonautů....

A tak by mohli do programu zavést i vedlejší nouzovou lištu letového programu která by se spouštěla třeba Alt + mezerník a byla by tam treba jen jedna položka záchranné funkce kterou jsi navolite ( v mém případě okamzité oddělení kabiny od rakety a spuštení LAS + případné nouzové odtrhnutí areodynamických krytů). [Upraveno 20.11.2011 Conquistador]


jj, to by mohlo byť... môj núdzový režim pozostáva z rýchleho klikania do medzerníka a ak nezabudnem predtým vypnúť motor, tak to je dobre

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
20.11.2011 - 10:49 - 
citace:
Zatim jsem soft neprohlizel a nestudoval a tak me zajima odpoved na otazku pro ty z vas, kteri uz mate soft proslapanej.

Je mozne v softu vytvorit a nasimulovat neco jako Skylon nebo Maks?

Pokud by se vam to nejak podarilo, byli by jste ochotni to dat ve forme videa na Youtube?

Diky... Martin.



vytvoriť a nasimulovať... hmm... dá sa urobiť niečo, čo bude vyzerať ako lietadlo... a bude to SSTO... to bez problémov...
aj by som to urobil, ale nie som grafik, ale programátor... takže dokázal by som v pohode urobiť SSTO, ale vyzeralo by to ako raketa modely, ktoré by vyzerali ako skylon, urobiť nedokážem...
ale som sa dočítal, že je to v pláne do ďalších verzií, tak uvidíme...

ale s reálnymi číslami skylonu nie, pretože ani tá planéta, z ktorej sa lieta, nie je zem... iná atmosféra, výška leo, iné hmotnosti tých rakiet, etc...

na yt som našiel nejaké videá "lietadiel", ale nič nešlo na orbitu len s tým lietali okolo základne (a s kolmým štartom) - napr:

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
20.11.2011 - 11:25 - 
hehe, takže SSTO:

"trochu" som upravil jeden zo základných motorov... teraz má Isp 40557,1016s (397727,2727 Ns/kg)
urobí to v pohode SSTO, v pohode to urobí pristátie na Mune...
v podstate to má "nevyčerpateľné" zásoby paliva pre súčasné potreby ale má to malý ťah, takže veľkú raketu to nevynesie, ale tak aj to sa dá vylepšiť

vo VAB:


na orbite (všimnite si, koľko paliva ostalo v nádrži):


orbite:


 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
20.11.2011 - 11:57 - 
skylon nebo podobný prostředek jsem se pokusil zkonstruovat a funguje to je to jen velmi težko ovladatelné díky absance letových počítačů, stejně tak jsem postavil Space Shutle z mod dílu a je to stejná tragedie, bez letových počítaču jsou takové stroje tezko řiditelné i pri zapnutém SAS.

Ale mužu se znovu pokusit... Je to jeden z mých dlouhodobých sílu postavit Syklon či Maks
 
20.11.2011 - 11:59 - 
citace:
skylon nebo podobný prostředek jsem se pokusil zkonstruovat a funguje to je to jen velmi težko ovladatelné díky absance letových počítačů, stejně tak jsem postavil Space Shutle z mod dílu a je to stejná tragedie, bez letových počítaču jsou takové stroje tezko řiditelné i pri zapnutém SAS.

Ale mužu se znovu pokusit... Je to jeden z mých dlouhodobých sílu postavit Syklon či Maks


myslím, že by to lepšie fungovalo, keby si človek na to urobil špeciálne časti, z ktorých by sa skylon zostavil... tam by sa potom dalo aj hrať s vlastnosťami, a asi by sa to dalo urobiť stabilnejšie, aj pre manuálny let...

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
20.11.2011 - 12:06 - 
těž pravda... ale i ten letový PC který hby clovek mohl nahrát vlastním programem který by předtím navolil v letovem středisku by se šikl.


Jinak s tím klikaním do mezerniku při záchraně tak to dělam taky já ale jelikož mam mezi tím až 5-6 kroku tak záchrana posádky je spíše nahodou než previdelností...
 
20.11.2011 - 12:06 - 
citace:
Jinak s tím klikaním do mezerniku při záchraně tak to dělam taky já ale jelikož mam mezi tím až 5-6 kroku tak záchrana posádky je spíše nahodou než previdelností...


jj, to áno

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
20.11.2011 - 23:16 - 
No takže z toho vyplývá že by se záchranný režim asi náramně hodil
U realných raket to tak je že jak dojde k havárii tak se vypne standartní letový režim a aktivuje se nouzový, který kabinu v tu ránu od rakety oddělí, nebo se jinými adekvátními prostředky pokusí zachranit posádku.
 
21.11.2011 - 12:01 - 
"WAU"... Sojuz má rozeviratelné solární panely! opravdu výborný mod... Tento mód je co se týče kabin + přislušenství k něm nejlepší... (Není to i tím že by byl i Sojuz nejlepší i ve skutečnosti )

http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=4088.0 [Upraveno 21.11.2011 Conquistador]
 
23.11.2011 - 20:42 - 
btw... viete niekto, čo znamenajú tie ružové značky na navballe? vm, na čo slúžia žlté, ale nvm, čo sú tie ružové

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
23.11.2011 - 20:51 - 
hm.... hoď prosím obrázek, nevím totiž o čem mluvíte.  
23.11.2011 - 21:01 - 
citace:
hm.... hoď prosím obrázek, nevím totiž o čem mluvíte.


na druhom screenshote tej SSTO rakety to je vidieť...

v strede je marker nasmerovania rakety
vpravo od neho je žltý prázdny krúžok - to vm, čo určuje...
vľavo od neho (čiastočne prekrytý tým markerom) je zvláštny ružový útvar - bodka v strede a od nej do každého vrcholu trojuholníka ide čiara (povedal by som, že rovnostranný trojuholník, zvýraznené ťažisko a úsečky z vrcholov trojuholníka do ťažiska)... to netuším, čo je... a ani to nvm nejak vypozorovať

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
23.11.2011 - 21:29 - 
Jo tak to ani já přesně nevím co je ta hvězdice, můj osobní názor je ten že ten bod slouží k zvyšování bodu Ap aniž by se zvětšovala elipsa, jinak žlutý kruh slouží k navigaci k bodu Ap či Pe (podle toho na který směřujete/přibližujete) zatím co žlutý kruh s křížkem směřuje právě od bodu (Ap či Pe) od kterého se vzdalujete.

Já jinak používám ten žlutý kroužek s křížkem jak bod na který se zaměřím když chci zmenšit elipsu po přechodu k gravitaci měsíce... po zážehu dochází k brzděni... a pak ten bod používám k přistáni jako dobrý letecký gyroskop / ukazuje vám a naviguje vás tak aby jste přistával vertikálně bez stranových odchylek... Na přistání je to výborný pomocník.
 
23.11.2011 - 21:33 - 
Jinak ten žlutý kruh dále udáva při startu na jakém uhlovém stupni se zrovna od vás nalézá a pokud chcete udržovat stejný kurz (aby se bod Ap dále stupnově neměnil (jen výškově) tak se na něj zaměřte...  
23.11.2011 - 21:38 - 
citace:
Jo tak to ani já přesně nevím co je ta hvězdice, můj osobní názor je ten že ten bod slouží k zvyšování bodu Ap aniž by se zvětšovala elipsa, jinak žlutý kruh slouží k navigaci k bodu Ap či Pe (podle toho na který směřujete/přibližujete) zatím co žlutý kruh s křížkem směřuje právě od bodu (Ap či Pe) od kterého se vzdalujete.



inými slovami... prázdny žltý krúžok je vektor rýchlosti rakety, a ten s krížikom je presne opačný smer - tiež to používam

citace:

Já jinak používám ten žlutý kroužek s křížkem jak bod na který se zaměřím když chci zmenšit elipsu po přechodu k gravitaci měsíce... po zážehu dochází k brzděni... a pak ten bod používám k přistáni jako dobrý letecký gyroskop / ukazuje vám a naviguje vás tak aby jste přistával vertikálně bez stranových odchylek... Na přistání je to výborný pomocník.



to inak nie je úplne pravda... vektor rýchlosti nemusí smerovať smerom na objekt, ku ktorému sa raketa blíži - zvyčajne je to dosť presné, ale môže raketa mať aj rýchlosť pozdĺž povrchu... raz sa mi tak podarilo šmýkať sa po povrchu Munu, až kým som sa neprevrátil

ja to používam takmer na všetky manévre - napr. pri zvyšovaní/znižovaní apo/periapsix si pozriem, kedy som v tom-ktorom bode a potom nasmerujem raketu podľa potreby do žltého prázdneho alebo prekríženého krúžku a zapnem motor

to ružové ale som nezistil

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
23.11.2011 - 22:00 - 
no používame to iste... jen pri pristavani kdyz přeskrtlé "kolco" ide dolu od středu azimutu tak raketu/lander tlacim na opacnou stranu, je to stejné jako u lodi.. stupňovou vodováhou když letí terčík do prava točím kromidlo do leva a naopak... Tak zustanu vycentrovany na přistání bez odchylek takže to funguje přesně  
23.11.2011 - 23:35 - 
citace:
btw... viete niekto, čo znamenajú tie ružové značky na navballe? vm, na čo slúžia žlté, ale nvm, čo sú tie ružové

Růžové kolečko je směr ke kosmodromu. Křížek je opačný směr od kosmodromu. Praktický smysl v tom ale moc nevidím.
 
23.11.2011 - 23:37 - 
citace:
citace:
btw... viete niekto, čo znamenajú tie ružové značky na navballe? vm, na čo slúžia žlté, ale nvm, čo sú tie ružové

Růžové kolečko je směr ke kosmodromu. Křížek je opačný směr od kosmodromu. Praktický smysl v tom ale moc nevidím.


heh, vďaka... to je fakt nezmyselné potom... také niečo mi ani nenapadlo

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
24.11.2011 - 00:40 - 
Nevim no, ale mne se ještě nikdy nepovedlo přistát po nějaké delší cestě zpět na kosmodromu

Misto toho by tam mohli být volitelné ikony letového počítače
 
24.11.2011 - 06:53 - 
citace:
Nevim no, ale mne se ještě nikdy nepovedlo přistát po nějaké delší cestě zpět na kosmodromu

Misto toho by tam mohli být volitelné ikony letového počítače


Růžové kolečko určuje směr k tělesu ke kterému se vztahuje vaše orbita - je to tedy kolmice k povrchu. V okamžiku kdy se vám kreje růžové kolečko a vektor směru, přistáváte kolmo bez bočního skluzu.

DavidP
 
14.12.2011 - 09:18 - 
vysiel update... hlavne optimalizacia by tam mala byt... pre mna najviac podstatne

http://kerbalspaceprogram.com/forum/index.php?topic=4842.0

 

____________________
Per aspera ad astra - 42
 
<<  1    2    3    4    5    6    7  >>  


Stránka byla vygenerována za 0.099312 vteřiny.