Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma ><<  4    5    6    7    8    9  >>
Téma: Technicka a politicka stranka protiraketove obrany (tema uzavreno)
16.5.2007 - 20:06 - 
Seznam měst a obcí , jejichž starostové odmítli radar USA a poslali dopis Kongresu USA o svém odmítavém stanovisku - Cheznovice, Věšín, Míšov, Příkosice, Štítov, Vranovice, Koupě, Bezděkov, Holoubkov, Těně, Vševily, Skořice, Trokavec, Zaječov, Olešná, Chaloupky, Malá Víska, Rožmitál, Nepomuk, Hvožďany, Sedlice, Volenice. Děkuji občanskému statečnému postoji těchto obcí a jejich obyvatel, postavili se rozpínavé nabubřelé supervelmoci, která si myslí, že může všechno, všechny napadnout, všechny okupovat, všechny poučovat. US vojáci to jsou vši v kožichu, vlezou tam snadno, ale musíte se pořádně kroutit, aby jste je vyklepali nazpátek !! O co milejší je mi takový obyčejný starosta Trokavce, než lokaj typu Topolánka nebo Vondry !! Mají ti lidé vůbec vlastní názor a pokud mají, jsou tedy tak ustrašení, že ho neřeknou ?? Koho reprezentují ??? Nikoho. 
16.5.2007 - 21:00 - 
citace:
Seznam měst a obcí, jejichž starostové odmítli radar USA a poslali dopis Kongresu USA o svém odmítavém stanovisku - ... ,Zaječov, ...




Zaječov? To je přece víska, které se říkalo Brežněves, protože lezli ruským okupantům po 68. někam více než bylo zdrávo. Tak se nelze divit, že nejsou nadšeni z US radaru. Byl jsem v Brdech na vojně a okolní obce jsou dodnes bolševiků plny. Jo, do Kongresu píšou, ale do Kremlu se nikdy neodvážili, co?
 
16.5.2007 - 21:53 - 
citace:
Čína opravdu v kosmonautice roste, ve vědeckých a pilotovaných letech by mohly určitě dělat víc. Pokud jde o americkou základnu, každý reaguje emotivně, když jsem viděl napsané "američtí žoldáci" dost mně to naštvalo, přitom samotný pojem "žoldák" ve mně téměř žádné emoce nevyvolá, protože koneckonců jde jen o jisté extrémní povolání (když jistá jihoafrická žoldácká firma nedávno pomáhala potlačit povstalce v Sieře Leone pomocí pronajatých Mil Mi-17 a 24, byla to vlastně záslužná práce).
USA jsou naším spojencem, naši občané bojují společně s americkými v Afghánistánu, naši policisté učí irácké v Iráku taky pod ochranou američanů, a to nemluvím o mnoha společných operacích jinde. Američané jsou naši spojenci, kteří nás žádají, aby jeden obranný prvek, na který vynakládají stamilióny dolarů, byl umístněn u nás. Spojenec takovou žádost neodmítá. Buď jsme spojenci američanů a tohle jim umožníme, a nebo nejsme, ale potom se na nás klidně můžou vykašlat, až my budeme chtít pomoct. Ruské obavy jsou naprosté bláboly, jejich rakety by na USA letěly přes pól, takže by měli zuřivě protestovat proti základnám na Aljašce a v Grónsku, což se neděje, takže jejich odpor vyplývá z úplně jiných důvodů. Prostě hartusí zbraněmi, aby vzkřísili staré dobré časy, kdy se jich bál celý svět. Hysterická reakce českých politiků a částečně i evropských je v tomto jen podporuje.
 
16.5.2007 - 22:06 - 
citace:
citace:
Seznam měst a obcí, jejichž starostové odmítli radar USA a poslali dopis Kongresu USA o svém odmítavém stanovisku - ... ,Zaječov, ...




Zaječov? To je přece víska, které se říkalo Brežněves, protože lezli ruským okupantům po 68. někam více než bylo zdrávo. Tak se nelze divit, že nejsou nadšeni z US radaru. Byl jsem v Brdech na vojně a okolní obce jsou dodnes bolševiků plny. Jo, do Kongresu píšou, ale do Kremlu se nikdy neodvážili, co?
Chci jn upozornit, že všechny výzkumy provedené v této věci renomovanými agenturami, které také provádějí průzkumy před volbami /mýlí se většinou do 5 %/ ukázaly v rámci celé ČR silně odmítavý postoj k radaru - poslední průzkum CVVM = proti radaru je 68 % občanů celé ČR , pro radar 26 % občanů, referendum k radaru jasně vyžaduje 72 % občanů celé ČR. Takže to vypadá, že podle tebe máme 20 let po revoluci v ČR 68 % komunistů ?? No to je ale zvláštní zjištění ! Já znám Brdy také velmi dobře a je mi nanic , když si pomyslím, že uzavřená zóna kolem radaru má mít poloměr 5 kilometrů !!! tedy plocha "americké rezervace s vyloučením českých obyvatel " bude asi 80 kilometrů čtverečních, neboli 8 000 hektarů !! Slovy - 8000 hektarů padne za oběť zvrhlým radovánkám nějakých křupanů z USA, kteří si nevidí ani na špičku nosu a svým diletanstvím už málem několikrát rozpoutali třetí světovou válku. Naše krásné lesy není možné obětovat jako doupě nějakých neschopných žabařů, kteří už pět roků dostávají nakládačku v Iráku. Když se někde neudrží silou, protože na to nemají, přijdou na řadu úplatky a vyhrožování, shánění kolaborantů, vytváření "Páté kolony" - viz. Saša Vondra , který už snad má v kapse napsaný i "Zvací dopis" "Biĺakovského typu"
 
16.5.2007 - 22:20 - 
Byt najemnym vrahem je jiste skvele povolani. Uzivani placenych hrdlorezu ze zaclo rozvijet za Americke valky ve Vietnamu (urcite to nebyla Vietnamska valka). Rodice odvedencu kteri se vratili v igelitu prispeli k ukonceni valky. To se lampasakum nelibilo a oprasili placena vojska. V Iraku se ale pouzivaji "neoficialne" i puncovani vrazi a devianti z privatnich firem - to je pokrok. K technicke strace- rakety Topol maji takove parametry ze mohou letet z ruznych smeru. Draha pres pol neni zdaleka jedina mozna. Hlavni lez je opakovani poctu 20 antiraket proti "tisicum" hlavic Ruska. Jde o cely system ktery bude mit stovky antiraket. V pripade "prevetivniho" utoku proti Rusku, ktery je mezi neocony v USA docela popularni, by to melo stacit priti raketam ktere Rusku zbydou.

citace:
citace:
Čína opravdu v kosmonautice roste, ve vědeckých a pilotovaných letech by mohly určitě dělat víc. Pokud jde o americkou základnu, každý reaguje emotivně, když jsem viděl napsané "američtí žoldáci" dost mně to naštvalo, přitom samotný pojem "žoldák" ve mně téměř žádné emoce nevyvolá, protože koneckonců jde jen o jisté extrémní povolání (když jistá jihoafrická žoldácká firma nedávno pomáhala potlačit povstalce v Sieře Leone pomocí pronajatých Mil Mi-17 a 24, byla to vlastně záslužná práce).
USA jsou naším spojencem, naši občané bojují společně s americkými v Afghánistánu, naši policisté učí irácké v Iráku taky pod ochranou američanů, a to nemluvím o mnoha společných operacích jinde. Američané jsou naši spojenci, kteří nás žádají, aby jeden obranný prvek, na který vynakládají stamilióny dolarů, byl umístněn u nás. Spojenec takovou žádost neodmítá. Buď jsme spojenci američanů a tohle jim umožníme, a nebo nejsme, ale potom se na nás klidně můžou vykašlat, až my budeme chtít pomoct. Ruské obavy jsou naprosté bláboly, jejich rakety by na USA letěly přes pól, takže by měli zuřivě protestovat proti základnám na Aljašce a v Grónsku, což se neděje, takže jejich odpor vyplývá z úplně jiných důvodů. Prostě hartusí zbraněmi, aby vzkřísili staré dobré časy, kdy se jich bál celý svět. Hysterická reakce českých politiků a částečně i evropských je v tomto jen podporuje.

 
17.5.2007 - 07:28 - 
Pro BRYANSK-a : Opakovaně napadáš ty, kteří mají jiný názor. Děláš tu reklamu na akce, které nijak nesouvisí s kosmonautikou. Nedržíš se tématu.

Dávám ti tedy poslední varování - chovej se slušně !

BTW : Když tak strašně nenávidíš USA, proč ti vadí vízová povinnost ?
BTW2: Když USA zruší víza, pak tu základna může být ?

Neodpovídej, jen se zamysli nad svými argumenty ...
 
17.5.2007 - 07:46 - 
Pane Káňa ,račte se podívat o něco výš, na název diskusního tématu, chci vás na něj ještě jednou upozornit = ..." politická stránka protiraketové obrany" - myslím, že tedy mám právo se vyjadřovat o lidech. kteří k nám chtějí zavléct cizí armádu. Pokud se vláda staví proti názoru 70 % svého národa, není to vláda, ale lokajové mocných - tak se choval Husák. 
17.5.2007 - 07:58 - 
Myslím si, že vyhandlovat radar za víza, to by byl "nechutný kšeft" - v USA stejně není nic k vidění . Já bydlím v Čechách kilometr od hradu z roku 1256 , ukažte mi v USA něco podobného !! Oni tam už budovy z roku 1890 považují za historické památky ! Já mám v Čechách takový dům v držení a proto se jím nepotřebuji jet "kochat" do USA. Můj "recept" je tedy- víza nerušit, ale zavést je navždy také pro občany USA. Je to "podezřelá" země. 
17.5.2007 - 08:02 - 
Pane Kana, musim se chte nechte prispevatele "Bryansk" zastat. Nepripada mi, ze by zde nekoho konkretne napadal, jestli si nebere pred necim servitky, tak je to nazor na soucasnou vladu a jeji zarputilost, a v tom rozhodne neni sam - formu jeho vyjadrovani nepovazuji ovsem za stastnou, dokonce svym zpusobem kontraproduktivni.

Pro objektivnost dodavam, ze oznacovat jej za komunistu s retorikou "Prave jste se vratil z Hradu", cimz z neho delat stalinistu s rukama od krve, je minimalne stejne opovrzenihodne jako jeho "lokajove" ve vlade. Je signifikantni, ze za toto se nikomu porarani nedostane. Neodpovidejte, ale zamyslete se nad svou nezaujatosti.

Tema zakladny hybe celou spolecnosti a tvarit se, ze zde, na kosmonautickem foru, jej lze prehlednout je nesmysl. Napeti proste mezi lidmi je a musi nejakym zpusobem ven; blokovat temata, mazat prispevky, banovat prispevatele je jen lhanim si do vlastni kapsy, opet to vybubla na povrch jindy a jinde.

Nick Bryansk bych rad pozadal o mirnejsi vyrazy, na svuj nazor ma kazdy pravo, ale nema smysl drazdit administratory webu opakovanim neprijemnych skutecnosti. Vyvolava to totiz potrebu umlcet jejich hlasatele.
 
17.5.2007 - 08:09 - 
Velmi rád jezdím do Brd - před 14 dny jsem tam navštívil hrad Valdek, znám dobře i Padrťské rybníky a řadu dalších míst uvnitř vojenského újezdu. Jsem rád, že pro turisty bylo před pár týdny otevřeno dalších několik kilometrů čtverečních tohoto prostoru. Nyní má dojít k procesu opačnému, místo "otevírání" zase "uzavírat". Nevím, kdo s tím může souhlasit, to musí nýt nemocní lidé. Když se po mnohaletém boji s Armádou a úřednickými šimly podařilo otevřít pro pěší a cykloturisty alespoň kus prostoru, už se rýsuje "další zájemce" , který má "větší ramena" jak ČS armáda a zase chce uzavírat, blokovat, omezovat, pozorovat a "zářit", především zářit do okolí, a to dost. Dost na to, aby lidem nešly televize, mobily a sami aby byli vystaveni grilování. 
17.5.2007 - 08:30 - 
Je mi jasné, že je snaha umlčet přispěvatele, kteří "píchnou" do politické stránky věci, která rozhodně není příjemná. Je mi také jasné, že provozovatelé této stránky jsou raději, když různí zelináři, lesní dělníci,pokrývači, traktoristi, přidavači u zedníků a trolejbusáci se tady budou vyjadřovat o technické stránce způsobem : "Já myslím, že Korejci "budou pálit" přes Vídeň na USA, raketa bude mít 12 tun, poletí 211 kilometrů vysoko a tak ji asi budeme moct trefit, když z Polska vypálíme pod úhlem 36 stupňů ". Odpoveď = "Ne, to musí být pod úhlem 46 stupňů a vypálit na ni současně dvěma antiraketama, to aby jako byla nějaká "jistota". Tak takovéto "duchaplné výplody rádobyznalců kosmonautiky" jistě máte raději /kolik žije v naší zemi raketových konstruktérů ??? - ani jeden /. Takže se nehodlám podobným způsobem k technické stránce věci vyjadřovat, připadá mi to , jako když se přou v hospodě dva dědkové nad pivem o výsledku fotbalu. Vyjadřuji se k tomu, co mne jako občana ČR, který jezdí pravidelně do Brd a obdivuje zdejší přírodu / 90 % újezdu Brdy pokrývají lesní plochy = ukažte mi druhé takové místo v ČR / může konkrétně postihnout = omezení, zákazy, možné zdravotní problémy, ...Chci ještě připomenout na závěr , proč tolik zdůrazňuji politickou a ne technickou stránku věci - za posledních 140 let vstoupila cizí armáda na naše území jen dvakrát - v roce 1939 a v roce 1968. Nejedná se tedy o nějakou "maličkost" a běžnou záležitost, zvláště, když se politická a ekonomická situace ve světě permanentně mění /Za nějakých 10 let už nebudou USA nejsilnější zemí světa, vystřídá je Čína, apod./  
17.5.2007 - 08:48 - 
Tak jsme opět svědky "cenzury a gumování názorů". Já když napíšu :"USA se mi nelíbí, protože udržují své vojenské základny ve 130 zemích světa, protože majíce jen 4 % světového obyvatelstva vydávají 50 % světových válečných výdajů , vedou válku v Iráku, kde už zahynulo za doby jejich "pobytu" asi 150 000 civilistů a 3400 jejich vlastních vojáků" a když k tomu napíšu, že ti u nás, kdo tohle podporují /Topolánek, Vondra, Schwarzenberk/ na mne působí dojmem lidí sloužících tomuto systému, tedy lokajů !! , tak je mi vyhrožováno, že takovéto názory /= rozuměj nepřející USA / budou gumovány a co si to "dovoluji", že je to urážka. Mám dojem, že tato stránka tedy "přihrává" míče na opačnou stranu, tam , kde je to momentálně politicky "příznivé". Úvodníky Rudého Práva kdysi také všechny vyznívaly do politicky jasného prostředí - ani jeden si neodvážil něco vytýkat SSSR, vše se neslo v "jasném duchu přátelství a spolupráce - malého s velkým". No tak mažte mne a gumujte názory toho, kdo jen tlumočí názor 68 % občanů ČR a 99 % občanů všech obcí kolem Brd i v Brdech. Morálním vítězem budu já. Až válka v Iráku skončí a každému musí být jasné jak, až bude vnímána jako "Druhý Vietnam" , možná se něco "pohne" i v myšlení těch, kdo mají pocit, že USA konají vždy jen a jen správně a tedy i radar nemůže být špatným řešením , jen správným. O tom, že SSSR koná jen a jen správně a nikdy se zatím nezmýlil nás kdysi přesvědčovala KSČ. 
17.5.2007 - 08:49 - 
citace:
Pro BRYANSK-a : Opakovaně napadáš ty, kteří mají jiný názor. Děláš tu reklamu na akce, které nijak nesouvisí s kosmonautikou. Nedržíš se tématu


Ano přesně tak, jsme na stránkách Kosmo.cz!!!
Mimochodem není ti BRYANSKu jaksi těžko z toho, že používáš internet a počítač možná i OS ,,Windows,, pocházející přímo z USA a určitě i další vynálezy dokonce dost související i s americkou kosmonautikou např.geostacionární družice, notebooky, monitorovací zařízení, vysílačky, odposlechy, digitální fotoaparát atd. nebo dokonce i ten telefon, předchůdce tebou jistě tak oblíbeného mobilu (mimochodem, též pocházejícím z anglosaských zemí) byl patentován Bellem v tebou tak nenáviděných Spojených státech. A když už je tu diskuse o radaru, je přece určen pro sledování území poměrně nebezpečných států vybavenách balistickými raketami, na východ od nás. A z východu k nám nikdy nepřišlo nic moc dobrého - viz.Rusko, Čína atd... Podívej se jen jakým brakovým zbožím východní státy s tebou tak milovanou Čínou v čele zaplavují Evropu. A navíc jsme členským státem NATO, tak není co řešit a nějaké referendum nepřipadá v úvahu. A když chceš tolik dobrého vykonat pro ČR, jak tvrdíš, vydej se, moc prosím, už konečně se svými (sou)druhy pochodovým krokem směrem k ukrajinské a ještě lépe k čínské hranici a zůstaň tam prosím natrvalo !!!
 
17.5.2007 - 09:51 - 
citace:
za posledních 140 let vstoupila cizí armáda na naše území jen dvakrát - v roce 1939 a v roce 1968.


Není to pravda!


1. v roce 1919 madarská armáda

2. v roce 1938 německá armada okupace Sudet
3. v roce 1939 německá armada zbytek uzemí
4. v roce 1939 polská armada Těšínsko
5. v roce 1939 maďarská armada jižní a jihovýchodní Slovensko
6. v roce 1944 Sovětská armada
7. v roce 1945 armada USA
8. v roce 1945 armada Británie (možna i Francie a jiných států)

9. v roce 1968 Sovětská Armáda
10.v roce 1968 Polská armada
11.v roce 1968 armada NDR
12.v roce 1968 Bulharská armada
13.v roce 1968 Maďarská armada

(a určitě jsem na něco zapoměl)

PS: každá z výše zmíněných armad zde byla jako okupant (positívní nebo negatívní) doufám že k těmto národům či státům přesně řečeno chováte stejnou nenávist jako k USA.
 
17.5.2007 - 10:08 - 
logika s veřejným míněním je zavádějící!

důvěra v senat i polsaneckou sněmovnu se většinou pohybuje pod 30% (u senatu vždy)

důvěra ve vládu je většinou pod 50%.

pro zavedení trestu smrti je 2/3 obyvatel
kdyby byla anketa o rozdání 1000 000kč každému obyvateli republiky (mimo ty bohate) tak jsem si jistý že je taky drtivá většina pro.

Ale to neznamená že je to správné. Drtivá většina lidi se chová jako stádo ovcí a nemá na svět vlastní názor. Proto si co 4 roky volíme zastupitele a těm svěřujeme do rukou moc. A pokud se vám to nelíbí tak si založte vlastní stranu a zkuste to sam. Říká se tomu demokracie.

Zde máte Čínskou demokracii:

mode=related&search=





PS: Klement gottwald když promášel projev v roce 1948 (na rukou tolik krve ještě neměl) spíše to bylo míněno ve smyslu že tento zpusob vyjadřování (siláckých řečí na které slyší 90% obyvatel) nikam nevede a spíše to zdejší komunitu popudí proti sobě..

 
17.5.2007 - 10:11 - 
Vaše "výplody" mi připoměly jeden zážitek z dětství, když jsem bydlel s rodiči poblíž sovětské vojenské základny. Asi jako 10 letý jsem na vesnici sebral kámen a mrsknul ho po projíždějícím sovětském náklaďáku Zil a ještě jsem křiknul : "Okupanti !" Slyšel mne jeden důchodce, zřejmě člen KSČ a umravňoval mne slovy : "Hochu, tohle nemůžeš říkat, ty nevíš , že jsme s SSSR ve společné vojenské organizaci Varšavské smlouvě ?? takže ti, co tu jezdí, to nejsou vůbec okupanti , ale naši kamarádi ve zbrani !" Takže to co píšete a také mne takto "umravňujete" mi silně připomíná můj zážitek z dětství , pouze se změnily politické strany - ten dědek důchodce byl asi v KSČ , vy jste asi v ODS , z Varšavské smlouy se stalo NATO a z SSSR se staly USA. Jinak žádný rozdíl, pobyt vojsk SSSR u nás si lidé nepřáli, ale schválila ho vláda a parlament, pobyt vojsk USA u nás si opět národ nepřeje, ale opět ho zřejmě schválí vláda a možná za nějaké US úplatky i parlament, víme všichni , jak to chodí, korupce v naší vládě i v parlamentu je nejvyšší na světě.Líbí se mi, jak kluci v Iráku mrskají kamenem po okupantech z USA, silně mi to připomíná moje dětství - nejednou jsem totiž docílil zásah nějakého toho Zilu, Gazu, Kamazu a nebo Uazu v němž seděli okupanti z SSSR. Myslím, že by se mělo vážně uvažovat o podání soudní žaloby na naši vládu za vlastizradu, za pokus umožnit obsazení naší země cizími vojenskými jednotkami proti vůli většiny národa. Jak známo za tzv. "Zvací dopis" měl Vasil Bilak "docela polízanici !" 
17.5.2007 - 10:28 - 
citace:
citace:
za posledních 140 let vstoupila cizí armáda na naše území jen dvakrát - v roce 1939 a v roce 1968.


Není to pravda!


1. v roce 1919 madarská armáda

2. v roce 1938 německá armada okupace Sudet
3. v roce 1939 německá armada zbytek uzemí
4. v roce 1939 polská armada Těšínsko
5. v roce 1939 maďarská armada jižní a jihovýchodní Slovensko
6. v roce 1944 Sovětská armada
7. v roce 1945 armada USA
8. v roce 1945 armada Británie (možna i Francie a jiných států)

9. v roce 1968 Sovětská Armáda
10.v roce 1968 Polská armada
11.v roce 1968 armada NDR
12.v roce 1968 Bulharská armada
13.v roce 1968 Maďarská armada

(a určitě jsem na něco zapoměl)

PS: každá z výše zmíněných armad zde byla jako okupant (positívní nebo negatívní) doufám že k těmto národům či státům přesně řečeno chováte stejnou nenávist jako k USA.

Vámi uváděné "vstupy armád " jsou zavádějící a to z těchto důvodů : Já hovořím o území dnešní ČR, Slovensko, kam vstoupili Maďaři 1919 mne nezajímá. Všechny další vstupy do ČR byly jen v souvislosti s r. 1939 nebo 1968. Vstup Bulharů, Maďarů, Poláků a NDR k nám v r. 1968, to bylo nemlich to samé, co dělají naši poskoci v Iráku, kam zavelí někdo mocný, kdo nás zrovna ovládá, tak tam skáčeme.Když zaveleli fašisti slovenská "Rýchlá divízia" vyrazile dokonce do Ruska po boku Wehrmachrtu - je to stejný případ , jako to, co nyní dělají naši vojáci v Iráku. K Rusku a výše uvedeným státům Ruskem počínaje a Bulhary konče, mám jen jedno - v r. 1968 se zachovali jako prasata , ale vypadli od nás , neokupují nás, takže třeba Rusové jsou mi nyní velmi sympatičtí /oproti bývalému SSSR za Brežněva/ - je dobře , že jeho ekonomická , politická a vojenská váha opět roste , měli by víc spolupracovat s Čínou - předávat jí nejnovější technické poznatky /třeba letadlo Suchoj- 47 a nebo nová raketonosná ponorka Jury Dolgoruky, třídy 955 Borey , vyzbrojená 12 raketami Bulava- M / , to nejsou špatné věci ./
 
17.5.2007 - 10:28 - 
Tak pěkně popořadě (od konce):

Poslední poznámka o odklonu od tématu byla mířena na diskusi o ekonomice Číny, USA apod. (což se týká i ostatních diskutujících ...). To je podle mně už příliš vzdáleno tématu radaru.

Prostřední poznámka : nejde (v případě demonstrace proti radaru) o kosmo akci, takže tu nemá co dělat.

První poznámka o nevhodném chování : Bryansku, pokud by všechny příspěvky byly psány slušně (jako v druhé větě příspěvku z 17.5.2007 - 08:48), pak bych neměl nic proti.

ALE :
"Když se podívám, jaká jelita ho u nás prosazují"
"tady je chce jen 26 % kolaborantů a zaprodanců, kteří z toho očekávají nějaký osobní profit"
"Vondra si už za radar někde jistě staví pěknou vilu."
"Jen za neděli bylo v Iráku pobito 9 okupantů z řad US Army a to je dobrá zpráva pro tento svět, snad už brzy nezbude žádný, který by mohl radar u nás obsluhovat. "
"Ten duševní impotent má na svědomí statisíce mrtvých v Iráku"
"Je vůbec možné cpát k nám radar, když jsme všichni proti ???"
"ať si ty černý exoty s IQ 25 z Ameriky, kterým smrdí nohy v kanadách na 100 honů, vezme Topolánek k sobě na chalupu, můžou tam vařit kafe jeho nový "frajli" , kterou dokázal obtěžkat během parlamentních jednání někde za plentou !"
"No to seš ale opravdu primitiv, který se řadí do jedné řady s Vondrou a Topolánkem ."
"Je dobře , že vykolejil vlak vezoucí přídavné nádrže k raketoplánu."
"s radarem souhlasí zbylých pár proamerických lokajů a kolaborantů"
"- tato individua ať přijmou moji soustrast, duševní impotenti těchto rozměrů patří výlučně na psychiatrii."

To má být diskuse ?

A co tohle ?
"Je mi také jasné, že provozovatelé této stránky jsou raději, když různí zelináři, lesní dělníci,pokrývači, traktoristi, přidavači u zedníků a trolejbusáci se tady budou vyjadřovat o technické stránce způsobem : "Já myslím, že Korejci "budou pálit" přes Vídeň na USA, raketa bude mít 12 tun, poletí 211 kilometrů vysoko a tak ji asi budeme moct trefit, když z Polska vypálíme pod úhlem 36 stupňů ". Odpoveď = "Ne, to musí být pod úhlem 46 stupňů a vypálit na ni současně dvěma antiraketama, to aby jako byla nějaká "jistota". Tak takovéto "duchaplné výplody rádobyznalců kosmonautiky" jistě máte raději /kolik žije v naší zemi raketových konstruktérů ??? - ani jeden /."

Opět jen urážky. A také nepochopení tohoto fóra. Ano, taky se diskutuje (i) o takovýchto problémech (hmotnosti, kilometry, stupně). A povolání a jiné "parametry" diskutujících jsou irelevantí - pokud je příspěvek hodnotný a k tématu, ať ho napíše třeba tříleté dítě ...


Pro Wartex-e :

Pokud bychom chtěli téma základny přehlížet, tak bychom ho již dávno smazali, ne ?

Žádný ban, blokování nebo mazání příspěvků se neděje. A pokud budou všichni psát slušně a k věci, pak se to ani dít nebude.

"ale nema smysl drazdit administratory webu opakovanim neprijemnych skutecnosti. Vyvolava to totiz potrebu umlcet jejich hlasatele." - tohle je tak trochu podpásovka Opakuji, nic takového se neděje. V mé reakci nepadlo ani slovo o tom, že Bryansk prezentuje "nepřijatelný" názor. Vadí mi, a to opět opakuji, forma jeho (řekl bych až vulgární) přípěvků.

A ještě upřesnění - příspěvek "Prave jste se vratil z Hradu" není můj ...
 
17.5.2007 - 10:35 - 
Doporucuju jak se objevi vulgarita nebo osobni utoky tak mazat. Par prispevku ktere jsou offtopic nechat, ale pokud se tema zvrtne uplne nekam jinam na delsi dobu - viz. prispevky k hospodarske situaci Ciny ktere nesouvisi s kosmonautikou taky mazat.
Jsem si vedom ze i tento prispevek je offline, takze muzete zacit s nim.
 
17.5.2007 - 10:57 - 
Uznávám, že moje některé příspěvky jsou vulgární a mají úroveň hospodských keců. Ale prosím o uznání druhé věci, vám je zcela jedno, že podle všech průzkumů těch nejrenomovanějších agentur existujících v ČR je jasná většina českého národa proti budování ne americké, ale věřím, že jakékoli vojenské základny u nás ! Věřím, že pokud by se přihlásili Rusové, Číňané, Němci, Francouzi, Italové - že to bude stejné. Prostě máme špatné dějinné zkušenosti s pobytem vojáků na našem území. Je smutné, když nám vláda , kterou jsme si sami zvolili ve volbách tvrdí : "Na váš názor nedáme, tomu nerozumíte, referendum nepovolíme !!" A co třeba referendum o atomové elektrárne v daleko "demokratičtějším" Rakousku , členu EU ??? Rozumí občané využívání atomové energie, vyznají se ve štěpení jádra a cenách elektřiny ?? Těžko. Přesto si velmi vážím tohoto rakouského referenda, rakouská jaderná elektrárna , dobudovaná na 98 % byla zastavena a zarůstá travou. Referendum rozhodlo velmi těsně ,asi 50,3 % proti atomu. Pokud bude muset rakouský národ tímto rozhodnutím trpět a je to velmi možné, má vláda silný argument - vy - národ jste si to odhlasovali sami !! Bylo by velmi zajímavé, kdyby rakouská vláda nedala tuto možnost národu, řekla , že je chytřejší než národ a rok po spuštění by došlo v elektrárně k explozi s únikem radioaktivity. To by byla pro vládu obří blamáž - toho je nyní ušetřena. Neříkám, že radar po vybudování exploduje, nebo z něj unikne radiaktivita - stačí, když se obsluha zamotá do nějakého znásilnění, kšeftování z drogami, urážek českých obyvatel z Brd, kteří jak je dobře známo z 99 % jsou proti radaru a na problémy bude "zaděláno". Jestliže někdo něco nechce a ono to pak stejně vyroste, je na trvalé "třecí plochy" zaděláno. Máte -li chatu nebo chalupu a vláda by vám, bez možnosti vašeho vyjádření, postavila několik metrů od chaty dálnici, po které projede za den 100 000 aut , nebudete projevovat včas ohromnou snahu, říci si k připravované stavbě svoje ?? To samé dělám dnes já nebo tisíce dalších, kteří přijdou 26.5. v 15.00 hodin na Václavák protestovat proti radaru. Doufám, že jejich snaha /asi se účastním taky/ nebude marná - mohlo by se jít i před US velvyslanectví, aby mohl i pan Graber z oken velvyslanectví sledovat, jak český národ o radar opravdu nestojí. 
17.5.2007 - 11:16 - 
Ještě malý doplněk pro Michla Filipa, který mi vytýká, jak můžu osočovat USA, když jistě používám jejich vynálezy - internet, počítač, telefon apod. Musím říct, že mne to nechává "zcela chladným" , neboť zase já vím, že Čína /a o té tvrdíte, že odtamtud nepřišlo nikdy nic dobrého/ -je vynálezcem porcelánu /vy jíte jen z umělohmotných misek - zřejmě vynálezu USA ??/, vynálezcem železného zemědělského pluhu /vy nejíte chleba ??, který by se bez pluhu dobýval velmi těžko - bratři Veverkové byli až po Číňanech/, vynálezcem kompasu - myslíte, že se námořnictvo dnes obejde bez kompasu a že ho USA lodě nepoužívají ???, vynálezcem seismografu - není to také důležitá věc ??, vynálezcem papíru - vy jste ve škole nepsal do školních sešitů ?? , vynálezcem knihtisku - vy nečtete noviny ani knihy ??, vynálezcem střelného prachu - možná jste myslivec a nebo si alespoň na Silvestra bouchnete nějakou rachejtli naplněnou střelným prachem , vynálezcem hedvábí - ještě nikdy jste na sobě nic neměl z této látky ??- možná ano ! , vodní kolo, písmo a další věci už nemá cenu ani uvádět, to bych psal hodinu. Takže věci opravdu nejsou tak černobílé, jak se možná zdá na první pohled. 
17.5.2007 - 11:20 - 
Milý Bryansku!

podle mého mínění máš poněkud pokřivené vidění světa. Omluvou by bylo, pokud by jsi byl velmi mladý a nezkušený. Pokud tomu tak není, pak se obávám, že jsi zabedněný a nepoučitelný ...

Prosím pokus se odpovědět na následující otázky (nemusíš přímo sem do fóra, ale alespoň si napiš odpovědi na papír - artikulování myšlenky ji umožní si ji ujasnit):

1) k referendům: 99% dětí si nechce čistit zuby -> je tedy správné zakázat čištění zubů?

2) živíš se sám vlastní prací? Jsi schopen uživit a zabezpečit svoji ženu a svoje děti?

3) byl jsi někdy v arabském světě? Na území bývalého Ruska? V západní evropě? Víš, jak to ve světě reálně (z vlastní zkušenosti) chodí?

4) máš v úvahách logické chyby. Například na základě informace, že nějaká osoba byla na našem území a přitom měla vojenskou hodnost se nedá dovodit, že nás okupuje! Stav okupace z dalších skutečností. Jinak bychom byli okupováni i Vatikánem, protože loni se u nás oženil příslušník vatikánské švýcarské stráže a zůstal tady.

přeju pěkný den (a ostatním se omlouvám za off-topic)

Petr
 
17.5.2007 - 12:00 - 
Odpověď Petrovi : bod 1. Ty národ srovnáváš s dětmi ??? Já ne ! Nebudu vyjmenovávat všechny Ing., MuDr. a další stovky lidí s VŠ vzděláním, kteří jsou proti radaru - jen uvedu Docenta Jana Kellera z Ostravské univerzity , profesora Erazima Koháka , a další zástupy vyskoškoláků - průzkum mezi těmito lidmi bych nesrovnával s výzkumem čištění zubů u dětí , to je trapné. Také antiraketová základna je poněkud "větší kalibr" než zubní kaz. bod 2 Můj čistý měsíční příjem /i s manželkou je 40 000 Kč/ tedy v pohodě zajistím svou rodinu s dvěma dětmi . Mám VŠ vzdělání, ukončené v Brně . bod 3. V Rusku jsem nebyl, zato manželka "za totáče" ano, takže mám podrobné informace - já byl tehdá 2 x v Bulharsku a to bylo myslím dost podobné, takže i já mám poznatky. Právě tuto sobotu a neděli jsem si s manželkou projel Vídeň a Budapešť, kde jsem srovnával a porovnával, co se změnilo od mých předchozích návštěv - např . ceny- nebudu vypisovat všechny státy, kde jsem byl - to je zbytečné. Bod 4 - pokud přijede vojsko do oblasti o které je dopředu zjištěno, že 99 % obyvatel této oblasti si tento příjezd vojska nepřeje, no já tedy nevím, jak to nazvat, když se tam to vojsko chce natrvalo usadit. Mně vůbec nevadí, když se na Doupově koná vojenské cvičení - přijedou armády NATO , včetně USA , zacvičí si, zastřílejí a zase odjedou, to mi nevadí - vadí mi pomyšlení na trvalou vojenskou přítomnost ozbojených sil cizí země na našem státním území, na budování takové stálé základny. To je vážná věc. 
17.5.2007 - 12:07 - 
citace:
Ještě malý doplněk pro M.Filipa, který mi vytýká, jak můžu osočovat USA, když jistě používám jejich vynálezy - internet, počítač, telefon apod.
citace:


Ano přesně tak, milý Bryansku, stále platí staré známé heslo : ,,lepší Pershing v zahradě, nežli Husák(nebo Bryansk) na Hradě,,.Jsi totiž z těch, co komplikují život v této zemi svým levicovým postojem - brání stavbě dálnic, jader.elektráren, blokují hranice a teď ještě budou prudit na václaváku a na tomto fóru Kosmo.cz. Mimochodem, jak jsi oslavil osvobození Plzně americkou armádou. Ty oslavy osvobození rudou armádou se nám nějak nedaří viď. Kdyby to jen trochu šlo, tak si ten radar nechám postavit na barák aby mě ochránil před takovými jako ty a čínskou invazí a dalšími na východním obzoru. Taky doufám, že ty zbývající dva bloky Temelína už se konečně začnou stavět. Však oni přátelé z Rakouska sem na Budvar zase přijedou, až jim to docvakne v hlavičkách.
Jo a ty tvoje hlášky o referendu, Číně atd...co sem pořád píšeš, to je fakt perfektní, akorát jsi úplně mimo mísu, pozor na boty!!!
 
17.5.2007 - 12:10 - 
Ano, presne tak, pane Filipe, ma vypadat slusny, korektni prispevek, nenapadajici nikoho osobne a souvisejici s kosmonautikou.

Ac nejsem administratorem tohoto webu, velmi vas chvalim. Myslim, ze cim vice takovych prispevatelu jako vy, tim vyssi uroven diskusi.

Tento prispevek pozdeji prosim smazte. S kosmonautikou nesouvisi. Dekuji.
 
17.5.2007 - 12:45 - 
Muzete upresnit "uzemi byvaleho Ruska" ????????????
Jako obcan byvaleho Ceskoslovenska se rad poucim. Tesim se na artikulovanou myslenku.

citace:
Milý Bryansku!

podle mého mínění máš poněkud pokřivené vidění světa. Omluvou by bylo, pokud by jsi byl velmi mladý a nezkušený. Pokud tomu tak není, pak se obávám, že jsi zabedněný a nepoučitelný ...

Prosím pokus se odpovědět na následující otázky (nemusíš přímo sem do fóra, ale alespoň si napiš odpovědi na papír - artikulování myšlenky ji umožní si ji ujasnit):

1) k referendům: 99% dětí si nechce čistit zuby -> je tedy správné zakázat čištění zubů?

2) živíš se sám vlastní prací? Jsi schopen uživit a zabezpečit svoji ženu a svoje děti?

3) byl jsi někdy v arabském světě? Na území bývalého Ruska? V západní evropě? Víš, jak to ve světě reálně (z vlastní zkušenosti) chodí?

4) máš v úvahách logické chyby. Například na základě informace, že nějaká osoba byla na našem území a přitom měla vojenskou hodnost se nedá dovodit, že nás okupuje! Stav okupace z dalších skutečností. Jinak bychom byli okupováni i Vatikánem, protože loni se u nás oženil příslušník vatikánské švýcarské stráže a zůstal tady.

přeju pěkný den (a ostatním se omlouvám za off-topic)

Petr

 
17.5.2007 - 12:51 - 
Připravovaná výstavba radaru mi velmi připomíná jednu téměř shodnou kauzu, starou tak 4 roky. U Hranic na Moravě se rozhodla "napumpovaná nadnárodní společnost" Philips vybudoat svou továrnu na televize. Vláda- myslím, že ještě ta Zemanova tehdá hulákala :"Skvělé pracovní příležitosti, stovky, tisíce míst !, další výhody, pozdvihne to náš mezinárodní kredit atd. atd." Ale co se nestalo - kadeřnice Markéta Regecová , které také patřilo pole pod Philipsem si postavila hlavu, že nesouhlasí s podmínkami ! A nastal kolotoč !!! Začali jezdit nátlakové skupiny, byla nasazena i BIS, aby bylo možné o osobním životě této paní zjistit choulostivé podrobnosti a použít je , napadala ji sprostě starostka Hranic, přizvaní novináři rozebírali její soukromý život. Takže nastalo klání- osamocené statečné kadeřnice Regecové versus nadnárodní kolos Philips+ BIS+ česká vláda+ starostka Hranic se svým ansámblem. Tlak byl obrovský, arogantní moc, ovládající miliardy uplácela a lhala , kde se dalo - ale kadeřnice Markéta Regecová zvítězila ! Asi před rokem jsem četl, že tato slavná fabrika zkrachovala a stát, aby neztratil své finanční injekce vložené do projektu jí musí pomáhat dalšími desítkami milionů. Kadeřnice Regecová dostala svých 25 milionů na ruku, ovšem pozor - dál pracuje jako kadeřnice v Drahotuších u Hranic. Když se jí ptají proč nekoupíš vilu a nenajmeš si služku a nevykašleš se na práci , tak odpovídá :"Já mám svou práci ráda, pořád sem budu chodit a stříhat ! Vastně jsem nebyla ani na dovolené." Výsledek = "vládní fabrika" stojí, zmizely investované miliony, zmizelo pod asfaltem a betonem pár hektarů úrodné moravské země , ale jediný, kdo neustoupil a měl od počátku ve všem pravdu je kadeřnice. Ti, kdo chtěli vydělat na laciné české síle vypadli, kadeřnice zůstala. Co vzkazuje ostatním :"Nenechte sebou zametat jak stádo, buďte tvrdší !" Tak je třeba postupovat i v případě radaru. 
17.5.2007 - 12:54 - 
Srovnavas nesrovnatelne! Jednak stavbu radaru nebude CR nijak platit, spis naopak dostane mozna nejake love za pronajem. Druhak se jedna o statni pozemek urceny pro vojenske vyuziti, takze nejake vyvlastneni nepripada v uvahu.

citace:
Připravovaná výstavba radaru mi velmi připomíná jednu téměř shodnou kauzu, starou tak 4 roky. U Hranic na Moravě se rozhodla "napumpovaná nadnárodní společnost" Philips vybudoat svou továrnu na televize. Vláda- myslím, že ještě ta Zemanova tehdá hulákala :"Skvělé pracovní příležitosti, stovky, tisíce míst !, další výhody, pozdvihne to náš mezinárodní kredit atd. atd." Ale co se nestalo - kadeřnice Markéta Regecová , které také patřilo pole pod Philipsem si postavila hlavu, že nesouhlasí s podmínkami ! A nastal kolotoč !!! Začali jezdit nátlakové skupiny, byla nasazena i BIS, aby bylo možné o osobním životě této paní zjistit choulostivé podrobnosti a použít je , napadala ji sprostě starostka Hranic, přizvaní novináři rozebírali její soukromý život. Takže nastalo klání- osamocené statečné kadeřnice Regecové versus nadnárodní kolos Philips+ BIS+ česká vláda+ starostka Hranic se svým ansámblem. Tlak byl obrovský, arogantní moc, ovládající miliardy uplácela a lhala , kde se dalo - ale kadeřnice Markéta Regecová zvítězila ! Asi před rokem jsem četl, že tato slavná fabrika zkrachovala a stát, aby neztratil své finanční injekce vložené do projektu jí musí pomáhat dalšími desítkami milionů. Kadeřnice Regecová dostala svých 25 milionů na ruku, ovšem pozor - dál pracuje jako kadeřnice v Drahotuších u Hranic. Když se jí ptají proč nekoupíš vilu a nenajmeš si služku a nevykašleš se na práci , tak odpovídá :"Já mám svou práci ráda, pořád sem budu chodit a stříhat ! Vastně jsem nebyla ani na dovolené." Výsledek = "vládní fabrika" stojí, zmizely investované miliony, zmizelo pod asfaltem a betonem pár hektarů úrodné moravské země , ale jediný, kdo neustoupil a měl od počátku ve všem pravdu je kadeřnice. Ti, kdo chtěli vydělat na laciné české síle vypadli, kadeřnice zůstala. Co vzkazuje ostatním :"Nenechte sebou zametat jak stádo, buďte tvrdší !" Tak je třeba postupovat i v případě radaru.
 
17.5.2007 - 12:57 - 
citace:
Muzete upresnit "uzemi byvaleho Ruska" ????????????
Jako obcan byvaleho Ceskoslovenska se rad poucim. Tesim se na artikulovanou myslenku.

citace:
Milý Bryansku!

podle mého mínění máš poněkud pokřivené vidění světa. Omluvou by bylo, pokud by jsi byl velmi mladý a nezkušený. Pokud tomu tak není, pak se obávám, že jsi zabedněný a nepoučitelný ...

Prosím pokus se odpovědět na následující otázky (nemusíš přímo sem do fóra, ale alespoň si napiš odpovědi na papír - artikulování myšlenky ji umožní si ji ujasnit):

1) k referendům: 99% dětí si nechce čistit zuby -> je tedy správné zakázat čištění zubů?

2) živíš se sám vlastní prací? Jsi schopen uživit a zabezpečit svoji ženu a svoje děti?

3) byl jsi někdy v arabském světě? Na území bývalého Ruska? V západní evropě? Víš, jak to ve světě reálně (z vlastní zkušenosti) chodí?

4) máš v úvahách logické chyby. Například na základě informace, že nějaká osoba byla na našem území a přitom měla vojenskou hodnost se nedá dovodit, že nás okupuje! Stav okupace z dalších skutečností. Jinak bychom byli okupováni i Vatikánem, protože loni se u nás oženil příslušník vatikánské švýcarské stráže a zůstal tady.

přeju pěkný den (a ostatním se omlouvám za off-topic)

Petr


Souhlas s vámi pane Poulek , pojem "území bývalého Ruska" je pro mne záhadou také, neboť jak známo Rusko existuje 1000 roků a pouze po nějakou dobu bývalo součástí SSSR. Takže pan Petr toho ve škole v hodinách zeměpisu asi "moc nepobral"
 
17.5.2007 - 13:06 - 
citace:
Srovnavas nesrovnatelne! Jednak stavbu radaru nebude CR nijak platit, spis naopak dostane mozna nejake love za pronajem. Druhak se jedna o statni pozemek urceny pro vojenske vyuziti, takze nejake vyvlastneni nepripada v uvahu.

citace:
Připravovaná výstavba radaru mi velmi připomíná jednu téměř shodnou kauzu, starou tak 4 roky. U Hranic na Moravě se rozhodla "napumpovaná nadnárodní společnost" Philips vybudoat svou továrnu na televize. Vláda- myslím, že ještě ta Zemanova tehdá hulákala :"Skvělé pracovní příležitosti, stovky, tisíce míst !, další výhody, pozdvihne to náš mezinárodní kredit atd. atd." Ale co se nestalo - kadeřnice Markéta Regecová , které také patřilo pole pod Philipsem si postavila hlavu, že nesouhlasí s podmínkami ! A nastal kolotoč !!! Začali jezdit nátlakové skupiny, byla nasazena i BIS, aby bylo možné o osobním životě této paní zjistit choulostivé podrobnosti a použít je , napadala ji sprostě starostka Hranic, přizvaní novináři rozebírali její soukromý život. Takže nastalo klání- osamocené statečné kadeřnice Regecové versus nadnárodní kolos Philips+ BIS+ česká vláda+ starostka Hranic se svým ansámblem. Tlak byl obrovský, arogantní moc, ovládající miliardy uplácela a lhala , kde se dalo - ale kadeřnice Markéta Regecová zvítězila ! Asi před rokem jsem četl, že tato slavná fabrika zkrachovala a stát, aby neztratil své finanční injekce vložené do projektu jí musí pomáhat dalšími desítkami milionů. Kadeřnice Regecová dostala svých 25 milionů na ruku, ovšem pozor - dál pracuje jako kadeřnice v Drahotuších u Hranic. Když se jí ptají proč nekoupíš vilu a nenajmeš si služku a nevykašleš se na práci , tak odpovídá :"Já mám svou práci ráda, pořád sem budu chodit a stříhat ! Vastně jsem nebyla ani na dovolené." Výsledek = "vládní fabrika" stojí, zmizely investované miliony, zmizelo pod asfaltem a betonem pár hektarů úrodné moravské země , ale jediný, kdo neustoupil a měl od počátku ve všem pravdu je kadeřnice. Ti, kdo chtěli vydělat na laciné české síle vypadli, kadeřnice zůstala. Co vzkazuje ostatním :"Nenechte sebou zametat jak stádo, buďte tvrdší !" Tak je třeba postupovat i v případě radaru.

Tuto kauzu jsem uvedl hlavně proto, že je opět vidět snaha vlády a státní moci kašlat na názory místních lidí, přehlížet je, přehlížet vlastně názor celého národa !! Je pozoruhodné, mít parlament, který byl zvolen výlučně našimy hlasy !! a tento parlament se chystá odhlasovat věc proti zájmům a názorům svých voličů. Jezdí vůbec poslanci do svých regionů tak jak mají pravidelně ??? , hovoří s obyčejnými lidmi, aby pak mohli při hlasování jejich názory prosazovat ?? Jsem opravdu zvědav, ale zdá se, že část Zelených začíná obracet a že by tak radar nemusel ani projít parlamentem. Bylo by to příjemné překvapení /pro pana Bushe nepříjemné/ - mělo by se mu vzkázat, ať do Čech nejezdí, že je to stejně zbytečné !!
 
<<  4    5    6    7    8    9  >>  


Stránka byla vygenerována za 0.090556 vteřiny.