Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma >
Téma: YES-2/Fotino
21.11.2007 - 13:17 - 
Mate nekdo informace o tom jak skoncilo navratove pouzdro Fotino z druzice YES-2?
Byla vypustena spolecne s Fotonem 15 nekdy v polovine zari. Puvodne se YES2 mela vzdalit od Fotonu uvazana na lanku az na vzdalenost 30ti km. Po odstrihnuti lanka mela sestoupit na nizsi drahu a uvolnit pristavaci pouzdro Fotino. Kvuli komplikacim ovsem doslo k odvinuti necelych 9 km lanka a sestup nebylo mozne realizovat.
Predpokladam, ze k sestupu (v dusledku nizke drahy) muselo dojit nekdy pozdeji v prubehu rijna. Stalo se tomu tak, doslo k nalezu pouzdra?

Zajima me to z toho duvodu, ze by se jednalo o jedno z nejmensich navratovych pouzder (40 cm /6 kg) ktere by se navratilo z obezne drahy...
 
21.11.2007 - 13:52 - 
Podle článku http://www.esa.int/SPECIALS/YES/SEMUI053R8F_0.html došlo pravděpodobně k rozvinutí na celou délku tetheru. Pak jsou dva možné scénáře : buď se tether utrhnul i s připojeným Fotinem z cívky (na Fotonu), nebo došlo k odpojení Fotina od tetheru podle plánu. Fotino pak v obou případech s vysokou pravděpodobností velmi brzy vstoupilo do zemské atmosféry. Nalezeno zatím nebylo. 
 


Stránka byla vygenerována za 0.040000 vteřiny.