Kosmonautika (úvodní strana)
Kosmonautika@kosmo.cz
  Nepřihlášen (přihlásit)
  Hledat:   
Aktuality Základy Rakety Kosmodromy Tělesa Sondy Pilotované lety V Česku Zájmy Diskuse Odkazy

Obsah > Diskuse > XForum

Fórum
Nejste přihlášen

< Předchozí téma   Další téma ><<  1    2    3    4    5    6  >>
Téma: Bude v televizi
12.1.2007 - 21:34 - 
MEDIA ADVISORY: M07-005 / Jan. 12, 2007

LIVE NASA TV COVERAGE FOR ARRIVAL OF NEXT SPACE STATION CARGO SHIP

HOUSTON - The crew aboard the International Space Station will receive a new shipment of food, fuel and supplies from a Russian Progress spacecraft due to dock with the station on Friday, Jan. 19. NASA Television will broadcast the arrival live.

After launching from the Baikonur Cosmodrome in Kazakhstan on Wednesday, Jan. 17, the Progress 24 spacecraft is scheduled to dock to the station about 10 p.m. CST, Jan. 19. Live coverage of the docking begins at 9 p.m.

9. p.m. CST = 04:00 SEČ 2007-01-18 (takže vstávat brzo!)

 

____________________
Antonín Vítek
 
13.1.2007 - 19:38 - 
citace:
MEDIA ADVISORY: M07-005 / Jan. 12, 2007

LIVE NASA TV COVERAGE FOR ARRIVAL OF NEXT SPACE STATION CARGO SHIP

HOUSTON - The crew aboard the International Space Station will receive a new shipment of food, fuel and supplies from a Russian Progress spacecraft due to dock with the station on Friday, Jan. 19. NASA Television will broadcast the arrival live.

After launching from the Baikonur Cosmodrome in Kazakhstan on Wednesday, Jan. 17, the Progress 24 spacecraft is scheduled to dock to the station about 10 p.m. CST, Jan. 19. Live coverage of the docking begins at 9 p.m.

9. p.m. CST = 04:00 SEČ 2007-01-18 (takže vstávat brzo!)




a to bude online na internetu nebo v TV?

 

____________________
Petr Stejskal alias Neil
 
14.1.2007 - 14:36 - 
citace:

a to bude online na internetu nebo v TV?


NASA TV jde chytit na televizi asi jen v Severní Americe, jinak se na to lze koukat na internetu. Popř. to nějaká televize může přebírat, ale tohle je na to jen malá událost...
 
14.1.2007 - 21:30 - 
> Progress 24 spacecraft is scheduled to dock to the station
> about 10 p.m. CST, Jan. 19. Live coverage of the docking
> begins at 9 p.m.
>
> 9. p.m. CST = 04:00 SEČ 2007-01-18 (takže vstávat brzo!)

Pokial dobre pocitam, tak
10 p.m. CST, Jan. 19 = 20.Jan. 05:00 SEZC
teda v sobotu o 5. rano
 
16.1.2007 - 21:11 - 
citace:
> Progress 24 spacecraft is scheduled to dock to the station
> about 10 p.m. CST, Jan. 19. Live coverage of the docking
> begins at 9 p.m.
>
> 9. p.m. CST = 04:00 SEČ 2007-01-18 (takže vstávat brzo!)

Pokial dobre pocitam, tak
10 p.m. CST, Jan. 19 = 20.Jan. 05:00 SEZC
teda v sobotu o 5. rano


Ne je to ve 4:00 SEC CST je GMT-6 a my jsme GMT+1

 

____________________
Mário Pliska
 
12.4.2007 - 21:22 - 
14.4.2007 - 22:05 - Prima

Vesmírní kovbojové

Před čtyřiceti lety se měli čtyři špičkoví testovací piloti stát první posádkou, která uvidí matičku Zemi z chladného vesmíru. Shodou okolností a kvůli nepřejícnosti podlého nadřízeného je ale předběhla opice a oni málem upadli v zapomnění. Snad osud, možná náhoda, ale hlavně jeden z pilotů, Frank, tomu ale chtěli jinak. Něco se totiž s léty změnilo... Dnes na orbitě krouží starý ruský komunikační satelit, jenž se porouchal a hrozí nekontrolovatelným pádem do zemské atmosféry na obydlené území. Je více než jasné, že satelit měl původně i jiné, přísně tajné poslání. Součástí naváděcího systému této družice je starý americký systém, kdysi navrhovaný právě Frankem. A protože jde o starou technologii, může katastrofě zabránit jen tým pamětníků. Čtveřice bývalých kosmonautů je vyzvána, aby za méně než třicet dní absolvovala přípravu a náročné fyzické testy a byla vypuštěna na oběžnou dráhu s úkolem opravit satelit a zabránit nejhoršímu. Je však v zájmu některých vlivných kruhů celou misi zhatit... Začíná úžasné fascinující dobrodružství na oběžné dráze kolem Země!

Space Cowboys, USA 2000.
Režie: Clint Eastwood.
Hrají: Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, James Garner, Donald Sutherland, James Cromwell a další.

 

____________________
Petr Stejskal alias Neil
 
20.6.2007 - 22:01 - 
Jsem pozván na zítra tj. 2007-06-21 na přibližně 08:45 SELČ do Dobrého rána na ČT24. - Něco k přistání STS-117. Nevím, kdo zítra moderuje, tak také nevím, na co se bude ptát.

Kdyby to byl Jakub Železný, tak ten se ptá inteligentně.
Ale stejně to bude jen šťěk, pedpokládám 4 minuty, když budu mít štěstí tak možná 5 minut.

 

____________________
Antonín Vítek
 
21.6.2007 - 14:18 - 
Bylo to nakonec přes 7 minut.

Před chvílí mi volali, že mám přijet do ČT24 ještě dnes večer, na 20. hodinu.

 

____________________
Antonín Vítek
 
21.6.2007 - 14:42 - 
Podle programu ČT24 na dnešek chtějí dělat od 20:00 přímý přenos. To je ale pitomost, protože pokud by Atalntis přistával na první pokus, tak si má sednout v 19:55:16 SELČ, tedy skoro o 5 minut před plánovaným začátkem přenosu.

Ale předpověď (poslední zveřejněná je z 13:00 SELČ) je stále stejná, bouřky v okruhu 30 nám. mil (55 km), nízká oblačnost nad letištěm SLF.

Tak to vypadá na dnešek blbě.

 

____________________
Antonín Vítek
 
21.6.2007 - 19:49 - 
citace:
Bylo to nakonec přes 7 minut.


Sledoval jsem pozorně!!!!

Milan

 

____________________
Milan H.
 
22.6.2007 - 07:16 - 
Bohužel v hlavních zprávách na ČT1 v 19:00 byl návrat raketoplánu popsán úplně příšerně. Takovou směs polopravd, blábolů a nesmyslů jsem na ČT snad nikdy neviděl, nevěřil jsem vlastním uším. Něco takového bych čekal v Blesku, ne na ČT. 
22.6.2007 - 09:28 - 
citace:
Bohužel v hlavních zprávách na ČT1 v 19:00 byl návrat raketoplánu popsán úplně příšerně. Takovou směs polopravd, blábolů a nesmyslů jsem na ČT snad nikdy neviděl, nevěřil jsem vlastním uším. Něco takového bych čekal v Blesku, ne na ČT.


Tady je záznam:
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/21.06.2007/1097181328-udalosti/34616.html?ilink=70116

No,...
M.

 

____________________
Milan H.
 
22.6.2007 - 09:51 - 
citace:
Bohužel v hlavních zprávách na ČT1 v 19:00 byl návrat raketoplánu popsán úplně příšerně.


Další "kvalitní" informace :

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=442640
 
22.6.2007 - 10:41 - 
citace:
Tady je záznam:
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/21.06.2007/1097181328-udalosti/34616.html?ilink=70116
Teda takovou snůšku dezinformací o kosmonautice jsem na ČT už dlouho neviděl...
 
22.6.2007 - 10:55 - 
citace:
Takovou směs polopravd, blábolů a nesmyslů jsem na ČT snad nikdy neviděl, nevěřil jsem vlastním uším. Něco takového bych čekal v Blesku, ne na ČT.

Bohužel, máte naprostou pravdu, hodně sleduji ČT24 a to, co tam poslední dobou slyším, je fuj. Často se musím podívat na logo, jestli nemám naladěnou jinou TV.
 
22.6.2007 - 11:09 - 
citace:
Takovou směs polopravd, blábolů a nesmyslů jsem na ČT snad nikdy neviděl, nevěřil jsem vlastním uším
citace:


Můžete zde někdo uvést, co konkrétně tam říkali, nebo ukázali chybně, abychom se bavili o něčem konkrétním.
A dále, jistě jsou tu lidi, kteří mají kontakty na ČT, a občas v tv taky vystupují. Takže jistě můžou kontaktovat vedení zpravodajství a vysvětlit jim co přesně bylo v reportu špatně. Aby se to večer neopakovalo.

zdravím
 
22.6.2007 - 13:08 - 
Na něco si ještě vzpomenu: Let raketoplánu není úspěšný, protože počítače řízení ISS selhali, jakmile se připojil. Posádka raketoplánu má strach z přistání, protože mají trhlinu v plášti, stejná závada vedla ke katastrofě Columbie. Bylo tam toho víc, nejvíc mi asi vadil ten bulvární styl, typický Blesk (nebo možná Prima). Na Nově sem v poslední době něco takové neviděl a po kvalitním informování (např. ČT1 v 6:45 myslím v úterý ráno) to bylo nepříjemné překvapení. 
22.6.2007 - 13:14 - 
No tak to zase je neco(( Jezis kdyby radsi nerikali nic tak udelaji lepe!!! Zase udelali ze vseho totalni katastrofu... hmmm pozkozeni jako u Columbie hmmm... Delaji z raketoplanu uplny sroty... proste idioti.

 

____________________
Mário Pliska
 
22.6.2007 - 13:50 - 
Kdž jsem na to koukal nevěřil jsem svým uším a očím. Jsem jim do ČT napsal e-mail, co to jako předváděli v tý reportáži?

Komentáře jako: "Nebezpečí havárie při přistání trvá", "Poškození štítu jako u Columbie" či "Počítače stanice vysadily při připojení raketoplánu"

Děs běs
 
22.6.2007 - 14:34 - 
Pokud se (doufám že ano) bude dnes 2007-06-22 přistávat, jsem pozván do ČT24 ke komentování přistání. Počítají s tím, že by (v případě, že to bude na Edwards) to začínalo ve 21:35 SELČ. Snad bude čas a možnostu, korigovat předchozí bláboly. Bude-li to první možnost přistání na Floridu (plánované dosadnutí 20:18 SELČ), tak to spustí krátce po 20. hodině (nejpozději asi ve 20:10 SELČ).

Měl jsem včera krátký vstup přes telefon ve přibližně 22:15, kde jsem se snažil něco uvést na pravou míru, ale hlasatelka mě tvrdě uťala...

 

____________________
Antonín Vítek
 
23.6.2007 - 19:26 - 
Je jasné, že ČT potřebuje něčím upoutat, ale nemohou si dovolit dělat tragické závěry, které nemají potvrzené. S těmi počítači si to také mohli odpustit. Divím se, že neříkali, že se jedná o ruské počítače. Mají aktuální informace od svého reportéra na Floridě, tak nechápu, proč to takhle překrucují

 

____________________
Petr Stejskal alias Neil
 
25.6.2007 - 15:00 - 
Já to považuju za jednorázový výpadek zdravého rozumu, jinak bylo informování ČT na slušné úrovni (díky přítomnosti odborníků). 
02.7.2007 - 12:43 - 
Dnes na ČT2
16:30 NESMÍRNÁ ODYSSEA - Vladimír Remek
 
16.7.2007 - 00:52 - 
ČT avizuje od 31.července dokumentární seriál o vesmírných závodech (počátky kosmonautiky) - máte někdo bližší info? 
16.7.2007 - 01:58 - 
>> seriál o vesmírných závodech ...

program na 31.7.:
http://ceskatelevize.cz/program/31.07.2007.html

Závody v dobývání vesmíru:
http://ceskatelevize.cz/program/10119302372-31.07.2007-20:00-1.html
 
16.7.2007 - 02:06 - 
Díky, měl jsem ale spíš na mysli osobní dojmy, pokud jste to třeba někdo už viděl (je to přejato z BBC) 
22.7.2007 - 23:24 - 
Pondělí 23. července 2007, ČT1, pořad Reportéři ČT, 21:30 hod. Reportáž o kosmické turistice (v návaznosti na možnost zakoupení si letenky pro SpaceShipTwo přímo v Praze).

 

____________________
Tomas Pribyl
 
25.7.2007 - 15:48 - 
V utorok 31. 07. 2007 na ČT1 bude dokument BBC z roku 2005
Závody v dobývaní vesmíru - Súboj o raketu (1/4)
Bližšie info.:
http://www.ceskatelevize.cz/program/10119302372-31.07.2007-20:00-1.html
 
25.7.2007 - 22:22 - 
Výber z STV2-'Dvojka':

Fantastická cesta s Golfským prúdom (nem.dok.)
str.25.7. 18:20, štv.26.7. 10:55 - 1. Európa v teplom kúpeli
štv.26.7. 18:20, pia.27.7. 10:50 - 2. Pád do ľadového mora

Arktická výprava (kan.dok.ser.)
pia.27.7. 18:20, sob.28.7. 10:45 - 1. Veľké dobrodružstvo
pon.30.7. 18:20, uto.31.7. 11:10 - 2. Podnebie na rozhraní
uto.31.7. 18:20, str. 1.8. 11:10 - 3. Vládcovia Arktídy
str. 1.8. 18:20, štv. 2.8. 11:00 - 4. Ľudia z krajiny ľadu
štv. 2.8. 18:20, pia. 3.8. 10:55 - 5. Odplavené vodou

sob.28.7. 14:50, pon.30.7. 02:15 - Magazín o lietaní - slov.mag.

ned.29.7. 20:35, pon.30.7. 11:00 - Záhadný Jules Verne - fr.dok.

pon.30.7. 20:35, uto.31.7. 14:40 - Nahá veda: 12. Atlantída - us.dok.

uto.31.7. 12:05 - Honba za čiernym slnkom (zatmenia, slov., 1999)
 
26.7.2007 - 03:40 - 
citace:
V utorok 31. 07. 2007 na ČT1 bude dokument BBC z roku 2005
Závody v dobývaní vesmíru - Súboj o raketu (1/4)B

Budete to, prosim, nekdo nahravat? Nestihnu to
 
<<  1    2    3    4    5    6  >>  


Stránka byla vygenerována za 0.119582 vteřiny.