|
Mam v tom tak trochu zmatek kdo co vlastne nabizi. Treba International Launch services nabizi Proton, Angaru, Atlas.
Sojuz a Ariane zrejme taky pecou spolu.
Boeing pece sam? Ma ale podil i na sea launch se Zenitem.
Pak tady mame par nezavislych malych, kteri se terpve na trh chystaji.
Treba SpaceX.
Bude nabizet komerci i Cina? |
|
| Pokud vím, tak Čína nabízí a vynáší i zahraniční družice, jenom měli pár problémů s USA, protože se Amíci báli čínské špionáže. |
|
Před rokem a půl se Arianespace, Boeing Launch Services a Mitsubishi Heavy Industries dohodly, že v případě nějakého zdržení si mohou mezi sebou přesouvat náklad a vypustit jej některou z jejich raket - což by měla být výhoda pro zákazníka, který nemůže s vypuštěním moc dlouho otálet ...
Arianespace provozuje i komerční Sojuzy a právě včera vydala tři tiskové zprávy, že získala další zakázky - jednu pro Ariane 5 (dvě družice), jednu pro standardní Sojuz (také dvě družice) a jednu pro Sojuz-2 (Corot v polovině roku 2006) http://www.arianespace.com/site/news/releases/05_1_4_release_index.html
Three leading providers of commercial launch services announced Wednesday an agreement to provide mutual launch backups. Under the agreement customers with any of the three companies — Arianespace, Boeing Launch Services, and Mitsubishi Heavy Industries — could move their payload from one company to another in the event of a launch delay. The agreement, first reported in June, covers the Ariane 5, Zenit 3SL, and H-2A boosters. Each company will retain the ability to individually market their boosters. The new alliance is not as far reaching as International Launch Services (ILS), which allows its customers to switch between the Atlas and Proton boosters as necessary; ILS provides a unified marketing apparatus that the new alliance does not have.
|
|