|
| Doufam ze se nikomu nic nestalo a ze si neznicili i rampu |
|
Ten Anonym jsem ja...
Skoda, moc
Musk ma udajne finance na tri nezdary... |
|
| Podle prvních rozborů telemetrie došlo v důsledku závady na ventilu ke vzniku podtlaku uvnitř nádrží 1. stupně, které se pak zbortily. ____________________ Antonín Vítek |
|
| Škoda... |
|
| Mate nekdo predstavu, kolik casu ubehlo mezi startem a tim zaberem s oblohou "pod" raketou? |
|
Moje manzelka rika:
Kdyby se vic ve skole ucili...
No nic, jede se dal. Jako v 50. letech... :-)
Teda pokud prisli jen o tu raketu a lacinou druzici. |
|
citace: Podle prvních rozborů telemetrie došlo v důsledku závady na ventilu ke vzniku podtlaku uvnitř nádrží 1. stupně, které se pak zbortily.
No to si snad delaji SpaceX srandu, opakovany vtip uz neni vtipny... |
|
citace: Mate nekdo predstavu, kolik casu ubehlo mezi startem a tim zaberem s oblohou "pod" raketou?
10s ?? ____________________ --
MIZ |
|
| Gwynne Shotwell, obchodní ředitel SpaceX, řekl, že tak asi minutu po startu to bouchlo. ____________________ Antonín Vítek |
|
| To myslim vic, ale vic nez pul minuty to asi nebylo. |
| 25.3.2006 - 00:05 - Sorli | |
|
"We did have successful liftoff and a minute or so of powered flight..."
Tak to je snad vtip ??? |
|
citace: Gwynne Shotwell, obchodní ředitel SpaceX, řekl, že tak asi minutu po startu to bouchlo.
Pul minuty nahoru, pul dolu? No mozna to bylo vic, navic jsme nevideli vsechno |
| 25.3.2006 - 00:14 - Sorli | |
|
Tak podle toho obrázku moc vysoko neletěli. Tak půl minuty ?
http://spaceflightnow.com/falcon/f1/images/onboard.jpg |
|
| Po tom prvnim vypadku (kdy jeste byla v zaberu zeme a raketa zacala mirne rotovat), komu z vas jeste potom naskocil na par sekund obraz, jak misto zeme je zornem poli jen obloha? Treba podle toho, co ted dali na spaceflightnow.com, oni uz asi ten druhy kratky zaber nevideli. |
|
Mě druhý záběr na chvilinku naskočil.
|
|
No, kažodpádně můžeme začít uzavírat sázky, dokdy stihnout další let :-)
Typuju červenec/srpen. |
|
| Ze i ten plamen mel divnou barvu? (tedy pokud se skutecne zhroutila nadrz, byl by zazrak, kdyby nemel) |
|
citace: Po tom prvnim vypadku (kdy jeste byla v zaberu zeme a raketa zacala mirne rotovat), komu z vas jeste potom naskocil na par sekund obraz, jak misto zeme je zornem poli jen obloha? Treba podle toho, co ted dali na spaceflightnow.com, oni uz asi ten druhy kratky zaber nevideli.
Me to na chvilku nabehlo, ale nenapadlo me, ze je to obloha - videl jsem svetle modrou az bilou plochu na pozadi a mel jsem to za more a kour... ____________________ --
MIZ |
| 25.3.2006 - 00:23 - Sorli | |
|
No ale není to nějaký divný? Píšou že neví jestli ztráta videa byla způsobená roztočením rakety nebo ztrátou feedu do US?
Já myslel že snad signál přijímá řídící středisko a feeduje ho dál?
|
|
citace: Me to na chvilku nabehlo, ale nenapadlo me, ze je to obloha - videl jsem svetle modrou az bilou plochu na pozadi a mel jsem to za more a kour...
Hm, no to by taky slo, i kdyz ten vypadek podle me nebyl tak dlouhy, aby cely atol zmizel ze zorneho pole. A nejaky pohyb tam jakoby byl, ale ted zpetne uz si to tak presne nevybavim. |
|
citace:
citace: Me to na chvilku nabehlo, ale nenapadlo me, ze je to obloha - videl jsem svetle modrou az bilou plochu na pozadi a mel jsem to za more a kour...
Hm, no to by taky slo, i kdyz ten vypadek podle me nebyl tak dlouhy, aby cely atol zmizel ze zorneho pole. A nejaky pohyb tam jakoby byl, ale ted zpetne uz si to tak presne nevybavim.
Ano, vypadalo to jako rotace, ktera se mi zdala docela velka. Ale nedaval jsem tomu vahu a mel jsem to za normalni, neb jsem zatim takto sledoval pouze zabery z raketoplanu, ktery nerotuje. ____________________ --
MIZ |
|
| Navic (ted nevim, kde jse to cetl) ten start mel probihat po trajektorii, ktera se mela zacit sklanet az pozdeji, nez je obvykle, takze neco by asi z toho atolu tak brzo po startu snad byt videt melo. |
|
| No, kažodpádně je to škoda, držme palce ať to příště vyjde.... |
|
Rozhodne, je to skoda, ale snad se zas pouci...
I tak se uz ted ze vsech firem "na zelene louce" dostali nejdal. |
| 25.3.2006 - 00:37 - Sorli | |
|
Škoda to je. Ale tak mně napadá, copak tam nebyla žádná kamera co by start snímala ze Země? Tam by snad mohlo být vidět co se sokolem dělo.
|
|
| na spaceflightnow.com uz si taky zpetne vsimli toho plamene |
|
| Urcite se jeste dalsich zaberu dockame - tedy doufam ;) |
|
Na spaceflightnow.com uvádějí, že pravděpodobnou příčinou bylo neodělení, nebo částečné neoddělení tepelné ochrany 1. stupně, která měla zabraňovat nadměrnému odpařování kapalného kyslíku z nádrží (což byl probém v listopadu a prosinci 2005). V T +20s bylo vidět odpadávající kusy a v T +26s raketa ztratila orientaci. Dopad zbytků rakety do oceánu byl přibližně v T +41 sekund.
Viz:
http://www.spaceflightnow.com/falcon/f1/status.html
http://www.spaceflightnow.com/falcon/f1/060324failure.html
____________________ Antonín Vítek |
|
Není třeba možná, že jim ta tepelná izolace prostě k raketě přimrzla a proto se neodělila po startu ?
Jinak, myslím že sem někde četl, že kdysi (cca 60. léta) snad někde došlo k havárii/poškození rakety práve v důsledku odhazovací tepelné izolace, která se nasála do vyrovnávacího ventilu a spůsobila kolaps rakety vlivem podtlaku.... |
|
Video ze startu zde : http://astro.zeto.czest.pl/rakiety/falcon/spacex.wmv
Shrnutí : http://astro.zeto.czest.pl/n060316.htm#02
|